Wybór najlepszej myjki ciśnieniowej. Na jaką się zdecydować? Aktualna tabela rankingowa

11
Profesjonalna myjka ciśnieniowa idealnie nadaje się nie tylko do czyszczenia samochodu, ale i także elewacji, chodników, ogrodzeń itp.
Profesjonalna myjka ciśnieniowa idealnie nadaje się nie tylko do czyszczenia samochodu, ale i także elewacji, chodników, ogrodzeń itp.

Rodzaje myjek wodnych

Każda czynność wykonywana przez nas wymaga pewnej ilości czasu. A że ten, przy dzisiejszym trybie życia i przede wszystkim pracy, jest bardzo ograniczony, to i urządzenia przyspieszające robienie pewnych funkcji są dzisiaj jak na wagę złota. Coraz bardziej popularne stają się myjki wodne. Co to takiego i jakie wyróżniamy ich rodzaje Mycie – to ich funkcja naczelna. To, do czego ich możemy użyć zależy od naszej wyobraźni oraz od typu, jaką konkretnie myjkę wybierzemy. Dzielą się one bowiem głównie pod względem wytwarzanego ciśnienia, a co za tym idzie także i ceny. Możemy więc wyróżnić:

 • klasa ekonomiczna myjek ciśnieniowych, czyli takich, których ceny sięgają do około 300zł, a ich ciśnienie nie przekracza często 10 megapaskali, czy wyrażając w innej, także popularnej jednostce ciśnienia 100 bar. Wyposażenie także nie pozwala na ich uniwersalne i szerokie zastosowanie,
 • klasa średnia myjek ciśnieniowych, za które będziemy musieli zapłacić od 300 do 800zł. Ich wartość ciśnienia oscyluje się w okolicach 20 megapaskali. W ramach zakupu dołączony jest często zestaw pomocnych końcówek, wbudowany filtr wodny czy wąż z dyszą kanalizacyjną o różnej długości,
 • klasa profesjonalna myjek ciśnieniowych, rozpoczynająca się zwykle od 1000zł. Takie myjki z pewnością posłużą nam wiele lat. Ciśnienie ich sięga często 120-180 bar, i wartość ta rośnie wraz ze swoją ceną. U najnowocześniejszych modeli często zobaczymy nawet możliwości dobiegające 200 MPa. Są to już wielozadaniowe urządzenia, stosowane nawet przemysłowo. Cechuje je nie tylko siła, ale i wytrzymałość całego zestawu. Dołączone końcówki jak i węże mają bardzo długą gwarancję, dzięki czemu możemy być przekonani o ich niezawodności przez wiele lat.

Podział myjek ciśnieniowych ze względu na źródło zasilania

 • myjki elektryczne – na potrzeby domowego zastosowania w zupełności wystarczy nam zasilanie prądem zmiennym 230V. Przy większych potrzebach warto rozejrzeć się za zasilaniem z sieci posiadającej trzy fazy z wyższym napięciem.
 • myjki hybrydowe – dysponują większą masą w porównaniu z odmianami elektrycznymi, jednak można je zasilać prądem zmiennym albo z akumulatora, przez co charakteryzują się one większą mobilnością.
 • myjki spalinowe – cechują się one bardzo wysoką wydajnością, do ich uruchomienia konieczna jest benzyna albo olej napędowy. Większą oszczędność zapewniają odmiany wolnossące (odmiany Diesel).

Na co zwracać uwagę przy wyborze myjki?

 • Modele przeznaczone do użytku domowego dysponują maksymalnym ciśnieniem dochodzącym do 160 barów (16 MPa). Odmiany na użytek komercyjny posiadają ten parametr nierzadko kilkukrotnie wyższy.
 • Znaczenie przy wyborze myjki ciśnieniowej powinna mieć także jej wydajność. Do indywidualnych zastosowań wystarczą te dysponujące limitem do 350 litrów na godzinę. W przypadku bardziej zaawansowanych konstrukcji wartość ta może oscylować wokół nawet 2000 litrów na godzinę.
 • Kompaktowych rozmiarów myjki wodne ważą z reguły kilka kg. Większe egzemplarze dysponują już masą rzędu 20 kg, jednak otrzymujemy za to produkt ze zwiększoną wydajnością. Najbardziej wydajne są najcięższe, dochodzące nawet do 800 kg egzemplarze.
 • Miarą klasy myjki ciśnieniowej jest także maksymalna temperatura doprowadzanej wody. W przypadku amatorskich sprzętów limit ten wynosi zazwyczaj 60°C, natomiast modele profesjonalne takowego limitu nie posiadają.
 • Na wydajność ma wpływ również moc silnika. Najmocniejsze oferowane modele na rynku dysponują jednostkami napędowymi o mocy nawet 50 KM i 4 cylindrami. W przypadku sprzętów amatorskich to ok. 2-4 KM.
 • Niektóre modele myjek posiadają na wyposażeniu podgrzewacz wody o zakresie temperatur nawet od 30°C do 140°C. To samo dotyczy zbiornika na detergent, którego pojemność waha się od 1l do nawet 20l.
 • Wybierzmy również model dysponujący odpowiednio długim przewodem wodnym. Oferowane na rynku myjki mają z reguły przewody długości 5-15 m. Im bardziej zaawansowana myjka, tym niestety hałas będzie bardziej uciążliwy – wartości mogą dochodzić do poziomu ponad 90 dB.
 • Wyposażenie dodatkowe w przypadku myjek ciśnieniowych również wpływa na ich cenę. Asortyment to m.in. wspomniany już podgrzewacz wody oraz zbiornik na detergent, szczotki myjące o różnych kształtach i lance, filtr wodny, kółka oraz rolka na wąż.
Myjki ciśnieniowe
Myjka elektryczna Myjka hybrydowa Myjka spalinowa
Zalety Zalety Zalety
+ są zdecydowanie lżejsze w porównaniu do myjek spalinowych
+ sporą zaletą myjek elektrycznych jest łatwość obsługi
+ cichsza praca w porównaniu z myjkami spalinowymi
+ wersje akumulatorowe spełniają swoje zadanie, gdy mamy utrudniony dostęp do źródła zasilania
+ alternatywa między myjką spalinową a elektryczną
+ są mobilne i bardzo uniwersalne
+ duża moc przekłada się na wydajność myjki
+ znakomicie nadają się do profesjonalnych zastosowań
Wady Wady Wady
– wymagają dostępu do źródła zasilania, przez co nadają się najbardziej do zastosowań przydomowych
– kabel bywa często kłopotliwy
– akumulator w myjce jest spory gabarytowo i przy tym ciężki
– bateria nie spełnia swojego zadania w dłuższym czyszczeniu ze względu na stosunkowo krótki czas pracy samego akumulatora
– cechują je spore gabaryty oraz duża masa własna
– wymagają okresowej i specjalistycznej konserwacji oraz przeglądów technicznych dotyczących m.in. układów wtryskowych czy też filtra oleju
– rzadkie korzystanie powoduje nagromadzenie się zanieczyszczeń m.in. w układzie paliwowym jednostki napędowej
– emitują spory hałas i szkodliwe spaliny

Zastosowanie myjek ciśnieniowych

myjka ciśnieniowa Karcher K5 Home T250 zasilanie elektryczne
myjka ciśnieniowa Karcher K5 Home T250 zasilanie elektryczne
Najpowszechniejsze jest stwierdzenie, że myjek ciśnieniowych używa się do mycia samochodów. I racja, jakaż to wygoda umyć swoje auto na własnym podwórku, bez konieczności marnowania czasu i pieniędzy na dojazd do najbliższej myjni automatycznej. Tak zadbamy także o stan naszego lakieru.

Myjki bardzo przydatne mogą okazać się także do mycia elewacji naszego domu. Nie robi się tego co chwilę, jednak jeśli już zajdzie taka potrzeba nikt nie zadba o taką renowację lepiej, niż my sami.

Oczyszczanie płotów, posadzek czy chodników jest o wiele częstszym zadaniem myjek ciśnieniowych. Niewielkim kosztem i wysiłkiem nadamy pierwotny blask wszelkim powierzchniom wymagającym czyszczenia. Zabłocony rower, skuter, motor? Myjka ciśnieniowa jest jak najbardziej wskazana. Warto podkreślić, iż pomimo wysokiego ciśnienia wody nie jest ona marnotrawiona.


Ekonomiczność myjki ciśnieniowej

Jak w wielu sprzętach w dzisiejszych czasach, tak i w myjkach ciśnieniowych troszczymy się o środowisko. Kupując ją nie tylko zyskamy na własnym zdrowiu, nie musząc się już wspinać na drabiny czy klękać na podłodze. Wysokie ciśnienie zrobi to przecież za nas. Koncentracja wody w jednym miejscu oraz zastosowanie specjalnych końcówek pozwalają także na odpowiednie dobranie programu do mytej powierzchni. Używając tradycyjnego węża ogrodowego nie mamy takiej możliwości, marnując niejednokrotnie spore ilości wody.

Godnym rozważenia pomysłem jest zakup myjki ciśnieniowej na tak zwana spółkę wraz z sąsiadem. W ten sposób kupimy tą najlepszą, najlepiej spełniającą swoje funkcje, a zasobność naszego portfela nie zostanie przesadnia nadwyrężona. Nie jest to w końcu sprzęt używany codziennie, więc i pogodzenie się z bliskim na temat harmonogramu korzystania nie będzie także problemem.

No i ostatni aspekt, jednak może i najistotniejszy. Oszczędność czasu, który od teraz będziemy mogli poświęcić na znacznie przyjemniejsze zajęcia niż robienie porządków.


Co wybrać? Myjkę parową czy myjkę do okien?

Do mycia szyb coraz częściej służą myjki do okien i myjki parowe. Przed zakupem sprzętu warto wiedzieć jakie są różnice w funkcjonowaniu, co pozwoli wybrać odpowiednią do potrzeb użytkownika myjkę.

Myjka do okien

Decydując się na zakup myjki należy wiedzieć, że ten typ przy nieodpowiednim użyciu może pozostawiać smugi. Jest jednak bardzo wydajny, ponieważ na jednym ładowaniu można umyć do 300m2 powierzchni.

+ Zalety

 • możliwość umycia wszystkich gładkich powierzchni, w tym okien dachowych,
 • wydajna, czysta i cicha praca,
 • poręczność,
 • dobre wyposażenie,
 • niska cena.

– Wady

 • obowiązek doczyszczenia okna, szczególnie w rogach,
 • spryskanie szyby detergentem przed użyciem myjki,
 • długie ładowanie baterii.

Myjka parowa

Zbiornik z wodą jest podgrzewany i pod wpływem wysokiego ciśnienia wydostaje się para wodna. Brud jest zbierany do oddzielnego pojemnika a następnie filtrowany, przez co czysta woda nadaje się do ponownego użycia.

+ Zalety

 • brak użycia środków chemicznych,
 • usuwanie dużych zabrudzeń,
 • szerokie zastosowanie, w tym usuwanie alergenów,
 • brak smug.

– Wady

 • wysoka cena,
 • oczekiwanie na podgrzanie wody,
 • możliwość otwarcia pojemnika z gorącą wodą,
 • możliwość generowania hałasu.

Myjki ciśnieniowe RANKING

Ranking Kwiecień 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych myjek ciśnieniowych na podstawie serwisu Nokaut.pl. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie

Zapotrzebowanie na myjki ciśnieniowe jest obecnie bardzo duże, ponieważ przydają się one w wielu miejscach, przede wszystkim korzystają z nich posiadacze domków jednorodzinnych. Myjka ciśnieniowa pomaga kierowcom umyć samochód na swoim podjeździe przed domem, dzięki czemu doprowadzi się go do właściwego stanu, aby nie musieć się wstydzić poruszać nim po drogach.

Myjki można użyć także do umycia całego domku jednorodzinnego, aby zniknęły z niego wszelkie zanieczyszczenia w sposób szybki i łatwy.

Podłączenie myjki do ujęcia wody

Działanie myjki nie jest zbyt skomplikowanym procesem. Wystarczy podłączyć ją do ujęcia wody, w myjce znajduje się specjalna pompa, która wytwarza ciśnienie działające na wodę. Woda potem dochodzi do pistoletu, którym trzeba kierować, aby profesjonalnie umyć jakiś budynek, czy też rzecz. Warto zdecydować się na myjki firmy Karcher, ponieważ:

 • oszczędza się na myciu dużo pieniędzy (w porównaniu z wężami ogrodowymi),
 • ich obsługa jest bardzo prosta,
 • można osiągnąć zadowalające efekty mycia, nieporównywalne do innych metod.

Szybkie i dokładne mycie

Myjka wysokociśnieniowa jest więc bardzo pożądanym urządzeniem na polskim rynku, ponieważ pozwala ona zrealizować bardzo szybkie oraz dokładne mycie, nie ominie się w ten sposób żadnych zabrudzeń.

Wykorzystywana jest ona także na myjniach samochodowych, gdzie kierowcy mogą także umyć swoje brudne samochody i doprowadzić je w końcu do czystości.

Dzięki takim myjkom można czyścić nie tylko samochody i elewacje, ale też różnorodne maszyny, alejki, czy też podjazdy. Jak widać ich zastosowanie jest zróżnicowane.

Ogrodowe zapytania:

 • NAJMOCNIEJSZA myjka ciśnieniowa
 • jaka myjka ciśnieniowa do 800 zł
 • profesjonalne myjki ciśnieniowe ranking
 • jaka kupic myjke cisnieniowa do 600 zl opinie testy
 • myjka ciśnieniowa ranking 2020
 • myjka cisnieniowa ranking cena cisnienie
 • test myjki cisnieniowe 2020 do 600zl

11 thoughts on “Wybór najlepszej myjki ciśnieniowej. Na jaką się zdecydować? Aktualna tabela rankingowa

 1. Wygodna opcja, jeśli ktoś sprząta dość często to myślę, że warto zainwestować parę złotych w myjkę ciśnieniową. Miał ktoś z autorów do czynienia z taką myjką? Używaliście tego sprzętu? Jeśli tak, to byłbym wdzięczny za informacje jakiej marki był i jak się sprawował. Osobiście zastanawiam się nad kupnem myjki ciśnieniowej Karchera ale chciałbym najpierw zdobyć nieco więcej informacji z racji tego, że nie jest to mały wydatek.

 2. Szczerze mówiąc to już sobie nie wyobrażam ogarniać domu bez myjki ciśnieniowej. Bardzo ułatwia i przyspiesza pracę, Więc jak masz dom z ogrodem to jak najbardziej będziesz zadowolony. mam akurat myjkę Karchera i w tę firmę bym uderzał z zakupem. Używam jej do mycia samochodu, tarasu, schodów, fragmentów ściany, a jak podłącze specjalna końcówkę, którą dokupiłęmw późniejszym czasie to i okna umyje z zewnątrz:)

 3. Ja również bez myjki nie potrafiłbym już żyć. Myślę, ze na ten czas jest to moje ulubione urządzenie w ogrodzie, nawet niezbędne bym powiedział! Oczywiście da się bez niej obejść, ale po co? Bez zmywarki do naczyń też przeżyjemy, a jakoś każdy ją w domu chce mieć:). Należy sobie ułatwiać życie i tyle. A mycie okien, jak ma się ich dużo to udręka, więc myjka ciśnieniowa to wybawienie.

 4. Myjka w ogrodzie to podstawa. Jeżeli chodzi tutaj o wybór to mocna myjka ciśnieniowa to jedynie karcher. Ich sprzęt jest raczej wybierany przez wszystkich bardzo chętnie bo robią to od wielu lat i mają szeroki wybór tego rodzaju sprzętu.

 5. W moim ogrodzie spisuje się karcher bardzo dobrze, jest to dobra ciśnieniowa myjka. Głównie używana jest do okien, czy też podjazdu co jakiś czas. Możliwość ustawienia ciśnienia i bardzo sprawnie pracujące narzędzie to raczej już znane zalety tej firmy bo od lat robią porządny sprzęt.

 6. Od paru sezonów mam myjkę karchera. Jest super przydatna do czyszczenia podjazdu, samochodu czy po prostu elewacji. Ważne, żeby miała dodatkowe akcesoria i specjalne końcówki, bo to znacznie ułatwia pracę z konkretną nawierzchnią 😉

 7. Dobra myjka w garażu to podstawa. Świetna sprawa do czyszczenia narzędzi, oraz samochodu. Warto mieć chociażby małą, bo przydaje się dosyć często przy remontach i pracach porządkowych. Za kilkaset złotych można kupić porządny sprzęt, który wystarczy na lata.

 8. Nic lepszego niż karcher nie ma. Ich sprzęt jest praktycznie wszędzie, gdzie myjka jest używana – zawsze jest to Karcher. Sam mam i używam kilka razy w sezonie do czyszczenia podjazdu, oraz mycia samochodu, taka mała radzi sobie nawet za dobrze!

 9. Mieszkając w domu, taka myjka to rzecz, która przydaje się praktycznie wszędzie. Mycie podjazdu, elewacji czy czyszczenie samochodu to tylko kilka rzeczy, które mogę wymienić, a myjka sprawdzi się lepiej niż cokolwiek. Kwestia wyboru odpowiedniej wielkości i przedziału cenowego. Bardzo fajny artykuł

 10. No właśnie sama szukam myjki ciśnieniowej i też przeglądałam ranking i znalazłam Karchera trawnikmarzen.pl/najlepsze-myjki-cisnieniowe-ranking-opinie/ . Widzę że dużo osób ma tą myjkę i są zadowoleni. Myślę że taka myjka wystarczy mi na użytek domowy.

 11. Ciągle się waham nad kupnem tego cudownego urządzenia i wszędzie piszą, że jest to super rozwiązanie, np. tu dom.wp.pl/co-mozna-czyscic-myjka-cisnieniowa-6470033686873729a. Można myć nią samochód, czy elewację. U wielu ludzi się dobrze sprawuje, więc chyba ją również zakupię 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jaka zamiatarka do ogrodu? Która najlepsza?

czw. paź 14 , 2021
Tradycyjne zamiatanie chodnika, podjazdu czy też parkingu z kostki brukowej […]
zamiatarka spalinowa Stihl do kostki brukowej

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.