Mieszalnik do betonu

Jakie mieszadło do betonu, kleju i zaprawy?Dzięki mieszarce do zaprawy murarskiej zaprawa ma jednolitą konsystencję i nie zbija się w grudki na ścianach, co podnosi jakość wykończenia nawierzchni gładkich. Mieszarki mogą być zasilane prądem elektrycznym z sieci lub z akumulatora. Mieszarki z zasilaniem sieciowym są wydajniejsze od akumulatorowych, ponieważ ich moc jest większa, jednak ich mobilność ogranicza długość kabla doprowadzającego prąd do urządzenia.

Mieszarki akumulatorowe natomiast są mobilne i można ich używać w każdym miejscu. Ich minusem jest to, że po pewnym czasie akumulatory zużywają się i trzeba je wymienić na nowe. Mając mieszarkę akumulatorową warto nabyć także zapasowy akumulator na wypadek awarii.


Jaki mieszalnik do betonu i zaprawy wybrać?

Mieszarki dzielą się na ręczne, mające mniejszą moc, wydajność i gabaryty, oraz stacjonarne.

Mieszalnik ręczny

Mieszalniki ręczne posiadają wygodne uchwyty, a kolei modele stacjonarne są bębnowe. Alternatywą dla mieszarek są wiertarki łączone z mieszadłem, czyli klasyczne wiertarki, które na pierwszym biegu mogą być używane jako mieszarki. Prędkość ich jest większa, można nimi również mieszać klej. Mieszadło jest uniwersalne, można nim przygotować różne typy zapraw.

Jeśli wybieramy mieszadło, to musimy zwrócić uwagę z jakiego tworzywa jest wykonane, najlepsze są te wykonane z włókna węglowego, które nie koroduje. Stal z powłoką nieprzywieralną pozwala na szybkie oczyszczenie powłok, jednak minusem takiego rozwiązania jest cena. Zwykła stal koroduje w styczności z wodą, co sprawia, że efektywność mieszadła jest niska, rośnie też zagrożenie zanieczyszczenia zaprawy grudkami rdzy.

Na rynku znaleźć można również mieszarki do kleju. Nowoczesne są mieszarki dwubiegowe, o zakresie obrotów najczęściej od 150 do 650, cechujące się wagą dochodzącą nawet do 6kg, natomiast ich dużym atutem jest moc nierzadko przekraczająca 1000 W, przez co nadaje się do mieszania każdego rodzaju materiału używanego w budownictwie oraz wykończeniach mieszkań i domów.

Mieszalnik powinno prowadzić się niemal bez wysiłku, dzięki dobremu rozmieszczeniu uchwytów z dużym, mobilnym ramieniem dźwigowym. Mieszanie zaprawy lub kleju zwykle odbywa się od góry do dołu, natomiast niektóre modele mieszają poziomo.

Mieszalniki do zaprawy, kleju i betonu RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych mieszalników do zaprawy, betonu i kleju. Ranking jest aktualizowany na bieżąco każdego dnia.


A może betoniarka?

elektryczna betoniarka budowlana
elektryczna betoniarka budowlana
Betoniarka mieszarka to rozwiązanie dedykowane głównie na potrzeby budowania czy też remontowania domu (wylewki itp.). Nierzadko mają one pojemność przekraczającą 150 litrów, ich moc to przeważnie znacznie powyżej 1000 W, podłączane pod napięcie 230 V. Betoniarka-mieszarka jest zazwyczaj żeliwna, solidna, łatwa w użytkowaniu, bezpieczna, posiada stosunkowo wytrzymały dobrej klasy silnik napędowy.

Na potrzeby bardziej zaawansowanych prac ogrodowych (wylewki, stawianie betonowych słupków, fundamenty pod altanę) przydadzą się betoniarki przenośne lub stacjonarne. Wersje przenośne kielichowe polecane są do lekkich zadań, cenione są przede wszystkim za ich mobilność. Betoniarki koszowe oraz bębnowe to rozwiązania dedykowane dla cięższych prac, o dużej stabilności.

Uwagi dotyczące zakupu i późniejszego użytkowania betoniarki:

 • nie wolno przekraczać objętości zasypowej, deklarowanej przez producenta w specyfikacji technicznej produktu;
 • na potrzeby okresowej i lekkiej pracy wystarczą nam w zupełności małe betoniarki do 100 litrów;
 • większe betoniarki (powyżej 150 litrów pojemności zasypowej) wymagają mocniejszego zasilania niż 230V;
 • przy słabszych betoniarkach czasami zdarza się, że urządzenie nie radzi sobie z obróceniem bębna zapełnionym betonem lub zaprawą, dlatego musi być ono uruchomione w momencie, kiedy jest puste;
 • wybierajmy betoniarki o sztywnej i mocnej ramie, o dużej odporności;
 • wygodnie umiejscowiony uchwyt, co przydaje się szczególnie przy przestawianiu betoniarki;
 • żeliwny wieniec jest trwalszy, ale podczas pracy emituje większy hałas, w przypadku kompozytowego zaletą jest cichsza praca, ale kosztem mniejszej trwałości;
 • modele wyposażone w korbę do przechylania bębna są z reguły wygodniejsze, ale i niestety droższe; najczęściej wybierane są betoniarki posiadają koło do operowania kątem przechyłu.

Betoniarki RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych betoniarki do mieszania betonu i zaprawy. Ranking jest aktualizowany na bieżąco każdego dnia.


Za najtańsze mieszarki do zaprawy czy też betonu zapłacimy w granicach 200 zł, natomiast za superwydajne betoniarki mieszarki stacjonarne o dużej mocy musimy wydać nierzadko powyżej 10000 zł.

Ogrodowe zapytania:

 • rodzaje mieszadeł do zapraw do mieszarki wolnoobrotowej
 • mieszadła do zaprawy
 • Mieszarka akumulator
 • mieszadlo do betonu
 • jak dlugo moze chodzic mieszadlo do zaprawy
 • jakiej firmy mieszrke do kleju polecacie
 • mieszadło na akumulator
 • mieszarka do zapraw opinie

Ilość opinii: 11 o “Mieszalnik do betonu

Rankingi i poradniki ogrodowe na CodoOgrodu.net 2019 - komentarze
 1. Fajna sprawa, szczególnie gdy samemu zajmujemy się budowlanką. Dedra ma całkiem niezły sprzęt i w dość dobrej cenie. Ich mieszarki charakteryzują się dużą wytrzymałością i mogę je polecić. Jeśli natomiast potrzebujemy sprzętu do zastosowań profesjonalnych to wtedy decydowałbym się na betoniarkę-mieszarkę ze względu na pojemność i moc, po prostu pracuje się na nich szybciej i wygodniej.

  Reply
 2. Ze swojej strony mogę polecić mieszarki firmy Collomix. Używamy ich w robocie i są niezastąpione. Gdy leje się dużo betonu i liczy się czas, tylko mieszarki stacjonarne. Kto ma czas by stać i pilnować mieszania! Sprzęt się nie psuje, łatwy w obsłudze. Polecam właścicielom firm budowlanych.

  Reply
 3. Sprzęt, bez którego nie da się przeprowadzić żadnej budowy. Już nawet nie mówię o profesjonalnych, dużych inwestycjach, bo tam to wiadomo, że takie urządzenia jak mieszarka są niezbędne, ale nawet podczas domowych robót (np. budowa grilla) jest to doskonałe rozwiązanie. Znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, już nie wyobrażam sobie, by cement mieszać w wiaderku kawałkiem deski;)

  Reply
 4. Głębszego zastosowania w zaciszu domowym chyba nie ma, ale jeżeli ktoś robi remont czy załóżmy pracuje w tym fachu to mieszarka do zaprawy murarskiej to jest coś czego nie można przeoczyć i warto mieć. Sprzęt banalnie prosty, ale ułatwia pracę z zaprawą o stokroć 😉

  Reply
 5. Mieszalnik do kleju i betonu to raczej coś co przyda się na budowie, albo w firmie która z tego korzysta. W domu raczej można to obejść w jakiś inny tani sposób, ale no taki sprzęt zdecydowanie ułatwia sprawę i polepsza to jak wymieszamy klej. Ciekawy materiał, oby tak dalej, śledzę od jakiegoś czasu i super wychodzi, pozdrawiam 😉

  Reply
 6. Mieszarka do zaprawy murarskiej to coś co potrzebne jest praktycznie na każdej budowie. Jako osoba prowadząca firmę, dla ekipy kupiłem kilka takich, bo narzekali wcześniej, że nie ma. Okazało się, że spisuje się świetnie i jest bardzo przydatne 😉

  Reply
 7. Wiertarko mieszarka do betonu to “must have” jeżeli ktoś prowadzi firmę budowlaną, bo pracownikom znacznie ułatwia to sprawę. Sam po jakimś czasie zakupiłem i do tego czasu już chodzi, a minęło parę ładnych lat. Ciekawy i dobry artykuł!

  Reply
 8. Potrzebna mi była mieszarka do kleju i dzięki waszemu rankingowi właśnie taką zakupiłem – super sprawa. Sprzęt spisuje się dobrze od dwóch tygodni, a że prowadzę firmę to działa praktycznie cały czas – jak dotąd bez zarzutów. Pozdrawiam i dzięki.

  Reply
 9. Moim następnym zakupem u Was z pewnością będzie mieszarka do betonu, aczkolwiek jeszcze muszę zbierać fundusze – rozruch firmy trochę kosztował. Ciekawy artykuł, bardzo obszernie wytłumaczone 😉

  Reply
 10. Mieszalnik do zaprawy murarskiej – podstawa na każdej budowie, czy firmie wykończeniowo-budowlanej. Sam kupiłem u Was taki sprzęt dla moich pracowników. Dzięki za ciekawy materiał i przydatny ranking. Pozdrawiam

  Reply
 11. Z autopsji wiem, że najlepiej sprawdza się mieszarka elektryczna do betonu. Używamy jej w mojej firmie już od paru lat i cały czas służy wytrwale. Polecam, jeżeli ktoś nie używał takiej formy, to warto ją sprawdzić – łatwiejsza w obsłudze i zdecydowanie bardziej wydajniejsza 😉

  Reply

Twoja opinia

Oceń publikację lub ranking*