/ Jaka szlifierka taśmowa do drewna i metalu?

Jaka szlifierka taśmowa do drewna i metalu?

Szlifierka taśmowa to narzędzie, które służy do szlifowania dużych powierzchni. Można też nią szlifować delikatniej, ale wówczas trzeba doposażyć ją w specjalną ramkę. Na co zwrócić konkretnie uwagę przy kupnie tej szlifierki?

taśmowa szlifierka stołowa 1800W 2w1
taśmowa szlifierka stołowa 1800W 2w1

Ważne parametry szlifierek taśmowych

Szlifierki taśmowe produkowane są do zgrubnego szlifowania, można je zamienić w urządzenie stacjonarne. Wybierając szlifierkę taśmową należy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

  • średnica tarczy – od niej zależy wydajność szlifierki. Im będzie ona większa tym szybciej oszlifuje powierzchnie. Tarcze dostępne są w średnicach 150 lub 250 mm;
  • liczba oscylacji – określa ona ilość wychyleń na minutę, im wartość ta będzie większa tym szlifowanie będzie dokładniejsze;
  • mimośrodowość – określa wartość wychyleń tarczy w stosunku do własnej osi. Wartość ta podawana jest w milimetrach i podobnie jak liczba oscylacji im będzie większa tym szlifowanie będzie efektywniejsze. W szlifierkach taśmowych zazwyczaj wartość ta wynosi około 5 milimetrów.

Gdzie sprawdzi się najlepiej ręczna szlifierka taśmowa?

Szlifierka taśmowa ręczna to przydatne narzędzie w zakładzie stolarskim i domowym garażu. Może przydać się do wykonywania drobnych napraw lub dekoracji. Jak zatem wybrać idealną szlifierkę taśmową i do czego warto jej użyć?

Kupując tego typu narzędzie, kierujmy się przede wszystkim jego mocą oraz sposobem zasilania. Ważne, by posiadało funkcję odsysania pyłu – ułatwi to pracę i zmniejszy bałagan oraz zanieczyszczenie materiału, który obrabiamy za pomocą owego narzędzia. Szlifierka taśmowa ręczna najczęściej jest bardzo łatwa w obsłudze dzięki zastosowaniu mechanizmów, pozwalających szybko nałożyć i naprężyć taśmę.

Szlifierka taśmowa ręczna znajdzie swoje zastosowanie w domowym warsztacie. Ułatwi obróbkę różnego rodzaju przedmiotów – nawet tych o niewielkich rozmiarach. Z uwagi na ergonomiczny kształt i podręczny uchwyt, szlifierka taśmowa może być przenoszona w łatwy sposób i używana tam, gdzie w danej chwili jest potrzebna.

Wybierając szlifierkę zasilaną na akumulator nie musimy szukać gniazdka, więc będzie pomocna nawet w miejscach, w których nie ma prądu.

Ogrodowe zapytania:

  • jaka szlifierka taśmowa do metalu

Twoja opinia

Twoja ocena ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...