/ Jaka zamiatarka do ogrodu? Która najlepsza?

Jaka zamiatarka do ogrodu? Która najlepsza?

Zamiatanie podjazdu, chodnika czy parkingu z kostki brukowej nie musi być męczące, jeśli używa się w tym celu odpowiedniego sprzętu, czyli zamiatarki. Działa ona równie efektywnie na małej, prywatnej posesji, jak i w terenie o znacznie większej powierzchni. Jak znaleźć odpowiedni sprzęt?

zamiatarka spalinowa Stihl do kostki brukowej
zamiatarka spalinowa Stihl do kostki brukowej

Zamiatarki to popularne urządzenia do sprzątania bezpyłowego powierzchni płaskich, które z dużym powodzeniem zastępują klasyczną miotłę. Dzięki korzystaniu z tego rodzaju urządzeń szybko i skutecznie oczyścisz daną powierzchnię, taką jak na przykład taras, chodnik lub podjazd.


Jaka zamiatarka spalinowa?

Moc urządzenia

Dobra zamiatarka spalinowa wyróżnia się dużą mocą. Pod tym względem sprzęt powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz sposobu wykorzystania. Jeśli ma on być używany do oczyszczania chodnika czy posesji, wystarczająca okaże się moc wynosząca ok. 4 KM. Do cięższych prac polecane są zamiatarki 5,5-6,5 KM.

Kryteria wyboru

Kupując zamiatarkę spalinową, trzeba też sprawdzić inne, równie ważne kwestie. Są to:

  • szerokość robocza – ona decyduje o tym, jak dużą powierzchnię może oczyścić sprzęt. W przypadku modeli spalinowych przeważnie jest to 60-80 cm.
  • uchwyt – powinien być dobrze wyprofilowany i umieszczony na odpowiedniej wysokości. Często uchwyt jest składany, co ułatwia przechowywanie sprzętu;
  • pojemność kosza – kosz musi być na tyle duży, aby nie było potrzeby jego częstego opróżniania. Zakładanie go nie może być kłopotliwe;
  • obudowa – najczęściej materiałem wykonania obudowy jest plastik lub metal. Materiał musi wykazywać odporność na uszkodzenia;
  • funkcja odśnieżania – droższe zamiatarki pozwalają na odgarnięcie śniegu. Aby wykorzystać tę funkcję, wystarczy zastosować odpowiednie akcesoria.

Zamiatarka spalinowa to praktyczny i wydajny sprzęt, który umożliwia szybkie oczyszczenie różnego rodzaju powierzchni. Dzięki niej można zadbać o porządek w ogrodzie i całej posesji, gdyż skutecznie zbiera takie zanieczyszczenia jak żwir, opadłe liście czy piasek.


Zamiatarka z napędem ręcznym – jak działa?

Zasada działania zamiatarek ręcznym jest prosta i nieskomplikowana. Urządzenie jest wyposażone w szczotki czyszczące, które wprawiane są w ruch za pomocą tylnych kół. Zazwyczaj zamiatarki składają się z głównej szczotki walcowej oraz przybocznych szczotek stożkowatych.

Korzystanie z zamiatarki ręcznej jest bardzo łatwe, a same urządzenia praktycznie nigdy nie ulegają awariom. Są one ponadto lekkie i zazwyczaj posiadają składane uchwyty, co umożliwia złożenie ich i schowanie w małym pomieszczeniu, na przykład takim jak garaż lub piwnica.


Gdzie znajdzie zastosowanie zamiatarka ręczna?

Tego rodzaju urządzenie idealnie nadaje się do małych powierzchni, takich jak tarasy, podjazdy lub chodniki. Ich ręczny napęd sprawia, że pracują w ciszy, a co za tym idzie z powodzeniem mogą być używane w miejscach, w których należy ciszę zachować. Ich bezawaryjność sprawia dodatkowo, że można używać ich przy sprzątaniu stacji benzynowych, bowiem brak elektrycznego zasilania likwiduje jakiekolwiek ryzyko potencjalnego wypadku.

1 opinia o “Jaka zamiatarka do ogrodu? Która najlepsza?

Rankingi i poradniki ogrodowe na CodoOgrodu.net 2019 - komentarze
  1. Ja polecam zamiatarki Hako z serii Citymaster. Drogi sprzęt ale dobry i niezawodny. Szczególnie niewyeksploatowane zamiatarki, kilkuletnie, które jeszcze nie są nafaszerowane elektroniką. Legendarny silnik wolnossący Yanmar, napęd 4×4 i wymienny osprzęt, którym można pracować w zimie przy odśnieżaniu – sprawiły że są to najpopularniejsze zamiatarki w Polsce. Najlepiej zakupić z dobrego źródła, zamiatarki serwisowane, gdyż remont zaniedbanej maszyny może kosztować krocie.

    Reply

Twoja opinia

Twoja ocena ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...