Relaks w ogrodzie – w co się wyposażyć?

3

hamak w ogrodzieSzczęśliwi posiadacze ogrodów z pewnością będą spędzać w nich wiele letnich dni. Aby relaks na świeżym powietrzu był w pełni udany, możemy zaopatrzyć się w różne akcesoria.

Czego nie powinno zabraknąć w naszym ogrodzie, jeśli planujemy w nadchodzącym czasie spędzać w nim wolne chwile?


Meble ogrodowe – podstawa wypoczynku w ogrodzie

Meble ogrodowe są niezbędnymi i podstawowymi elementami jego wyposażania. Korzystamy z nich w chwilach odpoczynku pomiędzy wykonywaniem poszczególnych prac, podczas spotkań ze znajomymi przy grillu czy choćby w czasie zupełnie beztroskiego dnia. Niezbędnym minimum są w tym wypadku stół i krzesła, ale o wiele większą wygodę niż te ostatnie zapewni nam leżak wyposażony w miękką poduchę.


Parasol ogrodowy lub pawilon

Meble ogrodowe zapewnią nam pożądany komfort, jeśli będą ustawione w cieniu. Nie zawsze jednak nasz teren jest porośnięty roślinami, które go zapewniają. Wraz z meblami zaopatrzmy się więc w parasol ogrodowy, który stworzy w ogrodzie nieco chłodniejszy zakątek pozbawiony dostępu piekących promieni słonecznych. Na dużym terenie sprawdzi się też pawilon ogrodowy – schronimy się w nim nie tylko przed słońcem, ale i niespodziewanym deszczem bądź wiatrem (w sytuacji, gdy wybrany przez nas model będzie posiadał ścianki boczne).


Relaks niczym w nadmorskim kurorcie

W większym ogrodzie możemy zdecydować się na rozłożenia basenu ogrodowego. W sklepach znajdziemy wiele różnych modeli – od najprostszych basenów dmuchanych, przez rozporowe po stelażowe. Warto wyposażyć je także w specjalne pokrowce, które po skończonej wizycie w ogrodzie zasłonią zbiornik, chroniąc znajdującą się w nim wodę przez zanieczyszczeniami. W upalne dni kąpiel w przydomowym ogrodowym basenie stanie się przyjemnym orzeźwieniem, z którego radość czerpać będą zarówno najmłodsi domownicy, jak i my.


Kilka akcesoriów dla dzieci

Aby ogród stał się przestrzenią przyjazną dla dzieci, możemy wyposażyć go w różnego typu konstrukcje. Trampoliny, huśtawki, domki dla dzieci i piaskownice wystarczą, by zapewnić najmłodszym zajęcie na dłuższy czas. Miejsce do chwili wytchnienia od aktywności fizycznej zapewnią specjalnie przystosowane dla dzięki meble – stoliki i krzesełka.


Huśtawki nie tylko dla dzieci

Warto wspomnieć jeszcze o huśtawkach innego typu – to modele ogrodowe, często zadaszone, na których miło spędzimy czas, delikatnie się kołysząc. Huśtawkę taką możemy ustawić w otoczeniu innych mebli lub w zacisznym kąciku od nich oddalonym. Aby poczuć się jak w czasie urlopu na egzotycznej wyspie, zaopatrzmy się w hamak. Rozwieśmy go pomiędzy drzewami lub umocujmy w cieniu do dwóch słupków. Taka konstrukcja hamaka ogrodowego będzie sprzyjała przyjemnemu odpoczynkowi i popołudniowym drzemkom.


Jeszcze tylko grill

Nie zapomnijmy także o stworzeniu funkcjonalnego grillowiska. Solidny grill, ekologiczna rozpałka, dobrej jakości węgiel drzewny, aluminiowe tacki i szczypce to podstawowe elementy, jakich nie może zabraknąć w naszym domku ogrodowym bądź garażu. Dzięki nim czas spędzany w ogrodzie umilimy sobie wspólnym przyrządzaniem posiłków.

3 thoughts on “Relaks w ogrodzie – w co się wyposażyć?

  1. Ile ja bym dał za własny ogród. Relaks na świeżym powietrzu, gdy nikt Ci nie zawraca głowy to najlepsze co może być. Obowiązkowo trzeba się wyposażyć (według mnie) w wygodne leżaki, a najlepiej hamak! Dodatkowo parasol przeciwsłoneczny, grill i basen. Taki zestaw i jestem w niebie:) Niestety, póki co trzeba się kisić w bloku, ale może kiedyś…

  2. Dla mnie najfajniejszym meblem do ogrodu jest hamak. Jest tani, łatwo się go zakłada, można zdjąć. Poza tym nie ma nic lepszego od leżenie i patrzenia na korony drzew, przy okazji mała drzemka i jest się w niebie;p

  3. Odkąd mam dzieci niezbędnym wyposażeniem ogrodu są dla mnie zabawki oraz mały placyk zabaw. Wystarczy huśtawka, zjeżdżalnia, plastikowy domek i problem z głowy;) A jak jeszcze się rozstawi dmuchany basenik to już w ogóle luzik, dzieciaki zajęte na parę godzin a Ty masz spokój:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Kosiarka spalinowa: kiedy warto się na nią zdecydować?

niedz. sie 14 , 2016
Piękny, zadbany trawnik wymaga sporo pracy. Musimy zadbać nie tylko […]
kosiarka spalinowa castorama

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.