Grill węglowy – jaki będzie najlepszy? [Ranking]

2

Wakacyjny sezon grillowy zbliża się wielkimi krokami! Najwyższa pora dopiąć wszystko na ostatni guzik i właściwie przygotować się na letnie grillowanie. Poza serwowaniem wybornego jedzenia, musimy zadbać również o profesjonalne wyposażenie swojego grilla.

Zastanawiamy się często jaki sprzęt najlepiej wybrać? Choć rynek oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań, stawiamy z reguły na klasyczne rozwiązania takie jak grill węglowy? W końcu nic nie zastąpi niepowtarzalnego aromatu potraw prosto znad żarzącego się węgla!

Poniżej opublikowaliśmy kilka przydatnych porad czym kierować się i jak wybrać najlepszy grill węglowy.

tradycyjny grill węglowy na kółkach
tradycyjny grill węglowy na kółkach

[TOP10] Dobre Grille węglowe do ogrodu [Ranking lipiec 2024]

Sprawdź, jaki węglowy grill ogrodowy jest najchętniej wybierany przez Internautów. Przygotowany ranking z ogrodowymi grillami węglowymi jest aktualny na lipiec 2024.

1 ★  Lotusgrill Grill g-ge-435 xl (4260023010042)

Lotusgrill Grill g-ge-435 xl (4260023010042) Najniższa Cena Online

Lotusgrill Grill g-ge-435 xl (4260023010042) - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla:  LOTUSGRILL
 • Pełna nazwa grilla:  Lotusgrill Grill g-ge-435 xl (4260023010042)
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:
  LotusGrill czyli naturalny grill XL. Jest to grill o wielu funkcjach, który daje wielki komfort w trakcie stosowania.

  Z LotusGrill'a XL możemy korzystać poprzez cały rok i gdziekolwiek jesteśmy, bez konieczności dostosowywania się do pogody. Jego obszerniejszy rozmiar świetnie sprawdzi się na kilku - kilkunatoso osobowych ucztach grillowych, na tarasie, na łodzi, na werandzie, w ogrodzie zimowym czy poprostu w ogrodzie. Możemy ponadto bez obaw rozpalać go w pomieszczeniach naszego domu, w okolicy wentylacji, która oczyści mieszkanie z zapachu potraw. Zdrowe zastosowanie LotusGrilla XL polega na eliminacji skapywania tłuszczu na rozgrzany węgiel (jak w tradycyjnych grillach), dzięki temu nic nam nie dymi i nie uwalniamy krzywdzących substancji do powietrza. Tlen do paleniska dostarczany jest przez cichy wiatrak, który zasilany jest wyłącznie poprzez 4 baterie AA (załączonymi w komplecie). Wiatrak doprowadza powietrze do palącego się węgla w szczególnie niedługim czasie. Zaledwie ok. 3 min potrzebujemy do jego rozpalenia. Grill został skonstruowany z dwóch warstw. Warstwa wewnętrza przy, której odbywa się cyrkulacja powietrza i skapuje wytapiający się tłuszcz i powłoka zewnętrzna, która jest wystarczająco chłodna, żeby w dłoniach przenieść grill w inne miejsce np. W chwili rozpadania się. Ponadto, trafna konstrukcja i klamry zabezpieczające, bronią przed wysypaniem się węgla w razie przewrócenia. Jest on więc bezpieczny jeżeli w okolicy znajdują się dzieci. Jesteśmy w dodatku spokojni, iż nie wydarzy się nic złego podczas przenoszenia rozpalonego już grilla.

  Do rozpalenia nie stosujemy benzyny ani innych płynnych, czy stałych rozpałek. Najlepiej stosować węgiel drzewny - a najlepiej węgiel drzewny bukowy ( CO2 friendly ), z kokosa czy z bambusa. Gdyż tego typu węglę są pokaźnie bardziej energetyczne aniżeli zwykły węgiel drzewny i dodatkowo wydzielają niezwykle niedużo dymu i dwutlenku węgla. Ich zaletą jest dodatkowo brak zapachu i dymu w trakcie jego spalania, jak jeszcze aż do 80 % mniej popiołu. Z 1 kg takiego węgla możemy przyrządzić do kilku grillowań z dużym LotusGrill'em. Jedyne co potrzebujemy do podtrzymania ognia, to żelu rodzaju founde, który musimy rozlać na samym początku.

  Po skończonym grillowaniu większość komponentów wrzucamy do zmywarki! Cały grill rozkładany jest na cztery główne części. Ruszt wraz z misą wewnętrzną, które się pobrudzą w czasie grillowania możemy umyć w zmywarce. Z koszyka musimy wysypać resztki węgla i pozostawić do ostygnięcia. Dekoratywna misa zewnętrzna wygląda bardzo estetycznie i może być po całym procesie odstawina w bezpiecznie miejsce. Dzięki temu grill ten nie będzie brudził otoczenia i możesz go trzymać gdzie tylko chcesz, choćby gdzieś na widoku, a nie w komórce czy w garażu. Regulator (pokrętło) temperatury pozwoli nam utrzymać wymaganą temperaturę i przypiec potrawy tak jak sobie życzymy. W pakiecie do LotusGrill'a w dodatku torba do spakowania i przenoszenia wszystkich składników. LotusGrill XL to na dodatek, do dokupienia szereg akcesoriów jak płyta do pizzy, wysoka pokrywa i inne. Dzięki czemu grill ten jest nie tylko grillem,także jak zachowuje się jak piec. Zupełnie inna w smaku i zapachu będzie pizza z ognia niżeli z piekarnika elektrycznego? Wyposażając nasz grill w wysoką pokrywę, zamykamy całe ciepło w środku, przyśpieszając tym samym grillowanie nawet najgrubszych porcji steków. Równocześnie cyrkulacja powietrza we wnętrzu, bardziej wydobywa smak potraw poprzez zatrzymanie naturalnych soków. Można na nim dodatkowo przygotowywać "gorące półmiski", czy piec jak na patelni grillowej. Filmy obrazujące funkcjonowanie i używanie LotusGrilla:

2 ★  Grill żeliwny beczkowy Master Grill&Party MG630, MG630

Grill żeliwny beczkowy Master Grill&Party MG630, MG630 Najniższa Cena Online

Grill żeliwny beczkowy Master Grill&Party MG630, MG630 - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla:  MASTERGRILL&PARTY
 • Pełna nazwa grilla:  Grill żeliwny beczkowy Master Grill&Party MG630, MG630
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:

  Master Grill&Party MG630 to grill węglowy rodzaju beczułka, wyposażony w kolisty ruszt żeliwny o średnicy 35,5 cm.Grill wyposażony jest w regulację ciągu powietrza i system regulacji wysokości rusztu, pozwalający na dostosowanie do własnych potrzeb.stabilna kompozycja oparta na 3 nóżkach zezwala na bezpieczne wykorzystywanie.Specyfikacja- Producent: Master Grill&Party- Model: MG630- Materiał wykonania misy: stal- Materiał wykonania rusztu: żeliwo- Średnica: 35,5 cm- Wysokość: 38 cm- Regulacja wysokości rusztuZestaw zawiera- Grill beczkowy śr.

  35,5cm Master Grill MG630Cechy- Żeliwny ruszt- Misa wyprodukowana ze stali- Średnica: 35,5 cm- Wysokość: 38 cm- jednostajna konstrukcja- Regulacja wysokości rusztu...


3 ★  Grill węglowy LANDMANN 11529A (4000810886432)

Grill węglowy LANDMANN 11529A (4000810886432) Najniższa Cena Online

Grill węglowy LANDMANN 11529A (4000810886432) - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla:  LANDMANN
 • Pełna nazwa grilla:  Grill węglowy LANDMANN 11529A (4000810886432)
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:

  Grill wózek COMFORT BASIC Landmann 11529A_LDM wytwarzany został z wytrzymałej blachy, która zagwarantuje długą żywotność i stabilność. Listwy ozdobne i uchwyty wytwarzano ze stali szlachetnej. Podstawa jezdna posiada 2 kółka, dzięki którym przestawianie grilla jest niezwykle wygodne.

  Ruszt grillowy jest modularny i żeliwny, wobec czego długo utrzymuje ciepło - ruszt do podgrzewana zawieszono w pokrywie i jest on chromowany. Misa paleniskowa jest perforowana i posiada funkcję płynnej regulacji wysokości korbą.

  Szuflada na popiół jest łatwowysuwalna, co ułatwia czyszczenie. Klapa paleniskowa jest zamykana i zagwarantuje prędki dostęp do miejsca uzupełniania paliwa. W pokrywie znajduje się zastosowany wskaźnik temperatury, za pośrednictwem którego użytkownik błyskawicznie ja skontroluje.

  Półka boczna z metalu zaopatrzona została w dodatkowy wieszak, co umożliwia komfortowe przechowywanie akcesoriów lub przypraw. Druciana dolna półka stanowi korzystne miejsce na przechowywanie worka z węglem. Grill idealnie sprawdza się dla ok.

  10 osób. Charakterystyka towaru: Wytrzymała kompozycja blachy stalowej zapewnia stabilność i długa żywotność Listwy dekoracyjne i uchwyty ze szlachetnej stali dla ulepszonego efektu wizualnego 2 koła w podstawie usprawniają przenoszenie grilla Ruszt grillowy z żeliwa długo trzyma temperaturę Dodatkowy ruszt do podgrzewania znajduje się w pokrywie Szuflada na popiół bezspornie upraszcza czyszczenie grilla Klapa paleniskowa zagwarantuje prędki dostęp do miejsca uzupełniania paliwa zastosowany termometr pozwala kontrolować temperaturę wewnątrz grilla Półka boczna z wieszakiem zezwala na przechowywanie wielu akcesoriów Druciana półka dolna na worek z węglem Możliwość przygotowywania posiłków dla ok.

  10 osób informacje techniczne: wymiary rusztu: 53x42cm rozmiary: 100x102x71cm Materiał: blacha stalowa


4 ★  Grill prostokątny z pokrywą marki Castorama

Grill prostokątny z pokrywą marki Castorama Najniższa Cena Online

Grill prostokątny z pokrywą marki Castorama - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla:  Castorama
 • Pełna nazwa grilla:  Grill prostokątny z pokrywą marki Castorama
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:
  Grill prostokątny z pokrywą

5 ★  Palenisko Blooma Ulong (3663602705512)

Palenisko Blooma Ulong (3663602705512) Najniższa Cena Online

Palenisko Blooma Ulong (3663602705512) - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla:  Blooma
 • Pełna nazwa grilla:  Palenisko Blooma Ulong (3663602705512)
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:
  Takie palenisko nawiązuje do konwencjonalnych miejsc przygotowywania posiłków. Mięso czy warzywa z tego typu rusztu smakują wyjątkowo i pozwalają eksperymentować z najróżniejszymi rodzajami potraw. Chwile spędzone wspólnie dookoła owalnego grilla łączą biesiadników i będą atrakcyjną alternatywą dla konwencjonalnego pieczenia karkówki na grillu. Nie potrafisz radować się wygodnym odpoczynkiem na działce, gdy po zachodzie słońca obniża się temperatura powietrza? Miejscowe ogrzanie przestrzeni umożliwia palenisko, które zapewni Ci przyjemne uczucie ciepła podczas wieczornego relaksu na świeżym powietrzu. Oferowany model charakteryzuje się wyśmienitą żywotnością, ponieważ produkowany został ze stali oraz żeliwa. Utrzymany jest w czarnym kolorze, więc będzie estetycznie prezentował się w połączeniu z innymi ciemnymi dodatkami. Jako materiał palny możesz zastosować w nim zarówno węgiel drzewny, jak także drewno, dlatego towar z powodzeniem zespolisz do własnych potrzeb. Pragniesz cieszyć się udanym odpoczynkiem na działce nawet poza sezonem letnim? Nie zwlekaj – już teraz zapoznaj się z naszą ofertą i wypróbuj palenisko.

6 ★  GRILLMEISTER Grill na kółkach na węgiel drzewny Kansas

GRILLMEISTER Grill na kółkach na węgiel drzewny Kansas Najniższa Cena Online

GRILLMEISTER Grill na kółkach na węgiel drzewny Kansas - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla:  GRILLMEISTER
 • Pełna nazwa grilla:  GRILLMEISTER Grill na kółkach na węgiel drzewny Kansas
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:

  Grill na kółkach Grillmeister na węgiel drzewny »Kansas«; z wyjmowanym szpikulcem Opis artykułu z wyjmowanym szpikulcem – idealny do grillowania kurczaka lub szaszłyków konkretna; emaliowana misa paleniskowa z osłoną przed wiatrem komfortowa wysokość robocza ok.

  70–85 cm 5 poziomów regulacji wysokości, chromowany ruszt grilla, z wyjmowanymi uchwytami drewniane uchwyty, stolik boczny i powierzchnia do przechowywania z 2 kółkami odpowiednimi do pracy w ogrodzie i komfortowym uchwytem transportowym lekki, wytrzymały i zrównoważony jednostajna rama z lakierowanej blachy stalowej pojemność węgla drzewnego: ok.

  1 kg prosty montaż – z materiałem i instrukcją właściwości artykułu table rodzaj grilla: grill węglowy Powierzchnia do grillowania: ok. 48,5 x 28,5 cm (szer. X gł.) Pojemnik na węgiel: ok. 1 kg Wysokość robocza: ok.

  70-85 cm Kółka: tak Materiał: blacha stalowa, drewno, tworzywo nienaturalne wymiary: ok. 84 x 86 x 45 cm Waga: ok. 6,35 kg


7 ★  Lotusgrill Grill g-an-600 (4260023017379)

Lotusgrill Grill g-an-600 (4260023017379) Najniższa Cena Online

Lotusgrill Grill g-an-600 (4260023017379) - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla:  LOTUSGRILL
 • Pełna nazwa grilla:  Lotusgrill Grill g-an-600 (4260023017379)
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:
  LotusGrill czyli naturalny grill XXL. Jest to grill o wielu funkcjach, który daje spory komfort w trakcie używania. Z LotusGrill'a XXL możemy korzystać poprzez cały rok i gdziekolwiek jesteśmy, bez konieczności regulowania się do pogody. Jego największy rozmiar (56cm średnicy) rewelacyjnie sprawdzi się na kilku - kilkunatoso osobowych ucztach grillowych, na tarasie, na łodzi, na werandzie, w ogrodzie zimowym czy poprostu w ogrodzie. Możemy także bez obaw rozpalać go w pomieszczeniach naszego domu, w okolicy wentylacji, która oczyści mieszkanie z zapachu potraw. Zdrowe zastosowanie LotusGrilla XXL polega na eliminacji skapywania tłuszczu na rozgrzany węgiel (jak w konwencjonalnych grillach), dzięki czemu nic nam nie dymi i nie uwalniamy destrukcyjnych substancji do powietrza. Tlen do paleniska dostarczany jest poprzez cichy wiatrak, który zasilany jest wyłącznie przez baterie AA. Wiatrak doprowadza powietrze do palącego się węgla w szczególnie krótkim czasie. Zaledwie ok. 3 min potrzebujemy do jego rozpalenia. Grill został skonstruowany z dwóch warstw. Powłoka wewnętrza przy, której odbywa się cyrkulacja powietrza i skapuje wytapiający się tłuszcz i warstwa zewnętrzna, która jest wystarczająco chłodna, żeby w dłoniach przenieść grill w inne miejsce np. W chwili rozpadania się. W dodatku, odpowiednia budowa i klamry zabezpieczające, chronią przed wysypaniem się węgla w razie przewrócenia. Jest on więc bezpieczny jeżeli w okolicy znajdują się dzieci. Jesteśmy na dodatek spokojni, iż nie wydarzy się nic złego podczas przenoszenia rozpalonego już grilla.

  Do rozpalenia nie stosujemy benzyny ani innych płynnych, czy stałych rozpałek. Najlepiej stosować węgiel drzewny - a najlepiej węgiel drzewny bukowy ( CO2 friendly ), z kokosa czy z bambusa. Gdyż tego typu węglę są pokaźnie bardziej energetyczne niżeli zwykły węgiel drzewny i ponadto wydzielają wyjątkowo mało dymu i dwutlenku węgla. Ich zaletą jest w dodatku brak zapachu i dymu w trakcie jego spalania, jak na dodatek aż do 80 % mniej popiołu. Z 1 kg takiego węgla możemy przyrządzić do kilku grillowań z znacznym LotusGrill'em. Jedyne co potrzebujemy do podtrzymania ognia, to żelu rodzaju founde, który musimy rozlać na samym początku.

  Całość jest znacznie łatwiejsza do umycia! Wysypujemy popiół, śceiramy resztki i misę prosto myjemy pod wodą. Ozdobna misa zewnętrzna wygląda bardzo estetycznie i może być po całym procesie odstawina w bezpiecznie miejsce. Dzięki temu grill ten nie będzie brudził otoczenia i możesz go trzymać gdzie tylko chcesz, choćby gdzieś na widoku, a nie w komórce czy w garażu. Regulatory (pokrętła) temperatury pozwolą nam utrzymać wymaganą temperaturę i przypiec potrawy tak jak sobie życzymy. Grill w rozmiarze XXL w kontraście do dwóch mniejszych wersji posiada dwa koszyczki na węgiel i cztery źródła dostarczania powietrza, dzięki czemu można grillować też na połówce. LotusGrill XXL to dodatkowo, do dokupienia szereg akcesoriów jak płyta do pizzy, wysoka pokrywa i inne. Dzięki czemu grill ten jest nie tylko grillem,także jak zachowuje się jak piec. Zupełnie inna w smaku i zapachu będzie pizza z ognia niż z piekarnika elektrycznego? Wyposażając nasz grill w wysoką pokrywę, zamykamy całe ciepło w środku, przyśpieszając tym samym grillowanie nawet najgrubszych porcji steków. Równocześnie cyrkulacja powietrza wewnątrz, bardziej wydobywa smak potraw poprzez zatrzymanie naturalnych soków. Można na nim również przygotowywać "gorące półmiski", czy piec jak na patelni grillowej. Filmy obrazujące funkcjonowanie i wykorzystywanie LotusGrilla:

8 ★  Hendi Grill resto na węgiel drzewny | 150801

Hendi Grill resto na węgiel drzewny | 150801 Najniższa Cena Online

Hendi Grill resto na węgiel drzewny | 150801 - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla:  Hendi
 • Pełna nazwa grilla:  Hendi Grill resto na węgiel drzewny | 150801
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:
  Grill Patio na węgiel drzewny wykonany ze stali chromowej. Wyekwipowany w trzy ruszty o wymiarach 34,5x34,5 cm. Dzięki łatwo demontowalnym nogom grill łatwo można przechować.

  Uwaga:

  towar na zamówienie. Grill dostarczany bez węgla drzewnego.


9 ★  Grill węglowy Riwall Grillorz ogrodowy korbka Pokrywa Pokrowiec Ruszt

Grill węglowy Riwall Grillorz ogrodowy korbka Pokrywa Pokrowiec Ruszt Najniższa Cena Online

Grill węglowy Riwall Grillorz ogrodowy korbka Pokrywa Pokrowiec Ruszt - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla: 
 • Pełna nazwa grilla:  Grill węglowy Riwall Grillorz ogrodowy korbka Pokrywa Pokrowiec Ruszt
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:
  Grill węglowy Riwall Grillorz ogrodowy korbka Pokrywa Pokrowiec Ruszt

10 ★  GRILLMEISTER Grill węglowy z aktywną wentylacją "AG 34 C"

GRILLMEISTER Grill węglowy z aktywną wentylacją "AG 34 C" Najniższa Cena Online

GRILLMEISTER Grill węglowy z aktywną wentylacją "AG 34 C" - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla:  GRILLMEISTER
 • Pełna nazwa grilla:  GRILLMEISTER Grill węglowy z aktywną wentylacją "AG 34 C"
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:

  Grillmeister Grill węglowy z aktywną wentylacją "AG 34 C" Opis produktu prędkie uruchomienie dzięki aktywnej wentylacji – świetny, niepowodujący dymienia żar w zaledwie kilka minut regulowany wentylator dla prostej kontroli temperatury możliwość nieprzeciętnego dopasowania do najróżniejszej temperatury grillowania regulowania intensywność dopływu powietrza przy pomocy pokrętła zdrowe grillowanie dzięki zamkniętemu zasobnikowi węgla drzewnego – ściekający tłuszcz nie spada na żar pałąk przytrzymujący do antypoślizgowego zamocowania rusztu grillowego znikomy stopień nagrzewania się pokrywy dzięki konstrukcji o podwójnej ściance nieskomplikowane czyszczenie dzięki wyjmowanej tacce na tłuszcz ruszt grillowy i ścianka wewnętrzna ze stali rdzoodpornej – można myć w zmywarce torba i 4 produktywne baterie alkaliczne (rodzaj AA) w pakiecie właściwości produktu table rodzaj grilla: grill węglowy Powierzchnia do grillowania: ok.

  34,6 cm (Ø) Zasobnik na węgiel: zamknięty Wysokość robocza: ok. 24,5 cm (wys.) Kółka: - Akcesoria: torba i 4 wydajne baterie alkaliczne (typ AA) Materiał: stal nierdzewna, poliester rozmiary: ok. 34,6 x 24,5 cm (Ø x wys.) Waga: ok.

  3,6 kgZacznijmy od weryfikacji swoich potrzeb

Zanim rozpoczniemy poszukiwania solidnego sprzętu, zadajmy sobie kilka kluczowych pytań, które pozwolą nam sprecyzować oczekiwania co do urządzenia. Dzięki temu zawęzimy nieco kryteria i dowiemy się jakiego rodzaju grill tak naprawdę nas interesuje. Zacznijmy od poniższych zagadnień:

  1. Czy jesteśmy posiadaczami dużej czy małej przestrzeni do grillowania?
  2. Czy planujemy grillowanie na większą ilość osób?
  3. Czy grillujemy regularnie np. co tydzień? Czy jest to raczej rzadkość w naszym domu?
  4. Czy preferujemy prosty, klasyczny sprzęt? Czy wymagamy od urządzenia dodatkowych funkcji i ekstra akcesoriów?
  5. Czy ważny jest dla nas wygląd i ogólna prezencja grilla?
  6. Jaki budżet zaplanowaliśmy na kupno grilla oraz potrzebne narzędzia?

Wybór grilla ma znaczenie

W wyborze najlepszego sprzętu do grillowania, przede wszystkim należy kierować się jego jakością wykonania. Sekret doskonale przyrządzonych potraw nie tkwi tylko w mistrzowskich umiejętnościach kucharza, ale również w pracy na porządnym urządzeniu. Jakiego grilla kupić, by sprzyjał naszym kulinarnym eksperymentom?
Na początku musimy zdecydować się na konkretny rodzaj grilla węglowego. Spośród wielu opcji rynek oferuje nam grille:

 • składane – jest to sprawdzony wariant dla wielbicieli turystycznego grillowania;
 • jednorazowe – kolejna wygodna możliwość dla wielbicieli pichcenia w miejscach publicznych;
 • żeliwne – ciężki, trudny do przeniesienia, bardzo wytrzymały ze względu na zawartość żeliwa i jest bardziej odporny na wysokie temperatury;
 • stacjonarne – to konstrukcja dla prawdziwych maniaków grillowania, nieprzenośna i masywna, sprawdza się podczas dużego grillowania.


Po czym poznać dobry grill węglowy?

Chcąc dokonać najlepszego wyboru, pora zyskać trochę wiedzy o grillach węglowych. O czym warto pamiętać, by grill był bezpieczny, wysokiej jakości, wytrzymały i w miarę możliwości nieszkodliwy dla zdrowia?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na technologie wykonania grilla. Przenośny, duży grill węglowy powinien być stabilny, a jego uchwyty nie powinny się nagrzewać. Najlepiej jeśli są pokryte warstwą izolacyjną. Niektóre nowoczesne wersje tego urządzenia, wyposażone są w termometr, który ma na celu regulację temperatury w jego rączkach.

Często do nóżek grilla przymocowane są dwa kółka, które zaś znacznie ułatwiają jego transport z miejsca na miejsce. Te wszystkie cechy sprawiają, że grill jest bezpieczny i praktyczny w użytkowaniu.

Wybrany przez nas sprzęt powinien być wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Należy zweryfikować materiał i jego odporność na korozję. Najlepiej kupić grill węglowy z rusztem żeliwnym, ze stali nierdzewnej lub emalii. Jakość materiałów przyczynia się do tego jak bardzo szkodliwe jest ich oddziaływanie na nasze zdrowie.

duży grill węglowy zamykany, z pokrywką
duży grill węglowy zamykany, z pokrywką

Należałoby również zainteresować się możliwościami jakie daje nam wyposażenie urządzenia pod kątem kulinarnym. Grill węglowy zamykany pokrywą z otworami wentylacyjnymi pozwala na regulację dopływu powietrza i kontrolę temperatury wewnątrz grilla. Ma to ogromne znaczenie dla przygotowywanych potraw. Dzięki pokrywie unikniemy ryzyka pojawienia się zbyt dużego ognia, co może skutkować spaleniem wyczekiwanego jedzenia. W ten sposób zapobiegamy również np. przesuszaniu się mięsa i możemy grillować nawet w czasie deszczu. Dla dodatkowej wygody w nowoczesnych grillach umieszczany jest popielnik. Zrzucamy na niego nadmiar wytworzonego popiołu.


Jednorazowy grill węglowy – zalety i wady

To alternatywa dla zakupu dużego i droższego tradycyjnego grilla węglowego. Często wybierane grille jednorazowe to przede wszystkim oszczędność pieniędzy, szczególnie odczuwalna przy sporadycznym grillowaniu.

Jak każdy produkt, tak i grill jednorazowy węglowy posiada swoje wady i zalety. Na początku skupmy się na jego zaletach:

 • niska cena,
 • rozpalanie grilla jest niezwykle proste,
 • nie musimy go czyścić, po wykorzystaniu wystarczy go wyrzucić do kosza.

Warto wspomnieć także o wadach wersji jednorazowej:

 • grill tego typu zgodnie z nazwą jest jednorazowego użytku, więc przy każdej chęci upieczenia kiełbaski musimy kupić nowy model,
 • po rozpaleniu węgla mamy bardzo ograniczone możliwości jego przestawienia, ponieważ wszystkie jego części są bardzo gorące,
 • pomiędzy węglem i rusztem jest mały dystans, co oznacza, że grillowane mięso czy też kiełbaski będzie trzeba dość często przewracać, aby się nie przypaliły.

Biorąc jednak pod uwagę wszystkie za i przeciw warto jednak kupić taki grill jednorazowy. Nie jest to duży wydatek, ale daje sporą frajdę szczególnie podczas wypoczynku w plenerze, gdzie szybko i prosto możemy przyrządzić smakowite danie z grilla.Sezon grillowy: czas START!

Wybór odpowiedniego, dopasowanego do naszych potrzeb i możliwości grilla, to nie bułka z masłem. Zanim pozbędziemy się zawartości swojego portfela, by zdobyć wymarzony sprzęt, przeprowadźmy odpowiedni research. W poszukiwaniach powinny pomóc powyższe kryteria. Zacznijmy od listy przydatnych pytań, wybierzmy rodzaj, model i zwróćmy uwagę na takie właściwości jak tworzywo, wyposażenie, dodatkowe funkcje, bezpieczeństwo i wpływ na zdrowie. Nie zapomnijmy również o kulinarnych aspektach grilla.

Sezon grillowy oficjalnie uznajemy za otwarty! Powodzenia w poszukiwaniach!


[TOP6] Bardzo tanie Grille węglowe do ogrodu [Ranking lipiec 2024]

Zobacz, jaki węglowy grill ogrodowy jest aktualnie najtańszy i często występujący również w promocji oraz na wyprzedaży. Przygotowany ranking z budżetowymi ogrodowymi grillami węglowymi jest aktualny na lipiec 2024.

1 ★  Grill ogrodowy LANDMANN 600 (4000810006007)

Grill ogrodowy LANDMANN 600 (4000810006007) Najniższa Cena Online

Grill ogrodowy LANDMANN 600 (4000810006007) - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla:  LANDMANN
 • Pełna nazwa grilla:  Grill ogrodowy LANDMANN 600 (4000810006007)
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:

  Grill jednorazowy Landmann pozwoli Ci z łatwością i efektywnie przyrządzić pyszny posiłek na świeżym powietrzu. Dzięki wykonaniu z odpornych na temperaturę, a jednocześnie lekkich materiałów artykuł genialnie spełnia swoją funkcję na wyjazdach, kempingach, biwakach.

  W kartonie znajdziesz obok grilla także węgiel drzewny i podpałkę. Jeżeli masz ochotę na biesiadowanie na świeżym powietrzu, lecz nie posiadasz dużego grilla, z pomocą przyjdzie Ci grill jednorazowy Landmann.

  To przystępny w użyciu sposób na szybkie przyrządzenie posiłku dla dwóch osób. Wyśmienicie spełni swoją funkcję w trakcie wyjazdów i wędrówek. Długi czas palenia zezwala na trafne przyrządzenie mięsa i warzyw.

  Grill jednorazowy Landmann został wytwarzany ze stali oraz aluminium, które zapewniają mu wytrzymałość na działanie wysokich temperatur, a jednocześnie małą wagę. prosto go zmieścić w bagażniku samochodu.

  W kartonie wynajdziesz też węgiel drzewny i podpałkę, a więc w trakcie zakupu uzyskujesz kompletny zestaw gotowy do zastosowania. Zobacz także inne grille przystępne w naszej ofercie.


2 ★  Grill jednorazowy przenośny + węgiel (5900950987909)

Grill jednorazowy przenośny + węgiel (5900950987909) Najniższa Cena Online

Grill jednorazowy przenośny + węgiel (5900950987909) - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla:  FIRE&FLAME
 • Pełna nazwa grilla:  Grill jednorazowy przenośny + węgiel (5900950987909)
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:
  Opis szczegółowy

  rewelacyjne rozwiązanie dla wszelkich, którzy spędzają aktywnie czas, a także dla tych, którzy chcą momentalnie przygotować grillowane potrawy. Grill jednorazowy to kompletny towar gotowy do użycia – stojak, ruszt, węgiel nasycony podpałką spakowany w szykowne opakowanie. Żeby zacząć grillowanie starczy rozpakować grill postawić go na stojak i zapalić jedną zapałką lub zapalniczką.

  właściwości produktu Powierzchnia grillowania: 787,5 cm²
  Waga: 620 g
  wymiary artykułu (DxSxW): 31,5 x 25 x 5,5 cm
  Kod CN: 7321 19 00
  Waga warstwy palety: 48 kg
  ilość opakowań pierwszego rzędu na warstwie palety: 3 op. Zb. (DU)
  rozmiar opakowania (SxWxG): 31,5 x 25 x 5,5 cm
  ilość opakowań konsumenckich: 1 szt.
  Maksymalna liczba warstw na palecie: 4 warstw (warstwa)
  typ palety: Paleta 800 X 1200 mm
  Materiał wykonania rusztu/paleniska: Stal
  ilość opakowań pierwszego rzędu na palecie: 12 op. Zb. (DU)
  rozmiary rusztu/paleniska (DxS): 31,5 - 25 cm
  wariant towaru: Grill jednorazowy
  Waga brutto: 620 g
  Wysokość palety: 1,72 m
  Materiał wykonania obudowy: Aluminium
  kształt rusztu/paleniska: Prostokątny
  Kolor: srebrny
  liczba warstw na palecie: 4 warstw (warstwa)
  ilość rusztów: 1 szt.
  Waga jednostkowa brutto: 0,62 kg

3 ★  Grill Węglowy Mini Turystyczny Ogrodowy Przenośny Składany Camping

Grill Węglowy Mini Turystyczny Ogrodowy Przenośny Składany Camping Najniższa Cena Online

Grill Węglowy Mini Turystyczny Ogrodowy Przenośny Składany Camping - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla: 
 • Pełna nazwa grilla:  Grill Węglowy Mini Turystyczny Ogrodowy Przenośny Składany Camping
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:
  Grill Węglowy Mini Turystyczny Ogrodowy przenośny Składany Camping

4 ★  Grillmeister grill okrągły na węgiel drzewny grg 33 a1, Ø 33 cm (4055334769983)

Grillmeister grill okrągły na węgiel drzewny grg 33 a1, Ø 33 cm (4055334769983) Najniższa Cena Online

Grillmeister grill okrągły na węgiel drzewny grg 33 a1, Ø 33 cm (4055334769983) - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla:  GRILLMEISTER
 • Pełna nazwa grilla:  Grillmeister grill okrągły na węgiel drzewny grg 33 a1, Ø 33 cm (4055334769983)
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:

  Grill krągły Grillmeister »Grg 33 A1«; Ø 33 cm Opis artykułu lekki, wytrzymały i jednostajny emaliowana miska paleniskowa z osłoną przed wiatrem ruszt grillowy z 4-krotną regulacją wysokości ze zdejmowanym uchwytem jednostajna rama z nakładkami na stopy broniącymi podłogę pojemność węgla drzewnego: ok.

  0,55 kg nietrudny montaż powierzchnia grillowania: ok. 33 cm Materiał stal emaliowana, stal malowana proszkowo, stal chromowana rozmiary ok. 38 x 32,5 x 54 cm (szer. X gł. X wys.) Waga ok. 1530 g


5 ★  Grill walizka turystyczny węglowy 41 x 26,4 Landmann 11808

Grill walizka turystyczny węglowy 41 x 26,4 Landmann 11808 Najniższa Cena Online

Grill walizka turystyczny węglowy 41 x 26,4 Landmann 11808 - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla: 
 • Pełna nazwa grilla:  Grill walizka turystyczny węglowy 41 x 26,4 Landmann 11808
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:

  Grill walizka turystyczny węglowy 41 x 26,4 Landmann 11808


6 ★  Grill Węglowy Składany Biwakowy Walizka Turystyczny Mobilny Ogrodowy

Grill Węglowy Składany Biwakowy Walizka Turystyczny Mobilny Ogrodowy Najniższa Cena Online

Grill Węglowy Składany Biwakowy Walizka Turystyczny Mobilny Ogrodowy - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent grilla: 
 • Pełna nazwa grilla:  Grill Węglowy Składany Biwakowy Walizka Turystyczny Mobilny Ogrodowy
 • Segment ogrodowy: Grille gazowe, węglowe, elektryczne, wędzarnie, betonowe, ceramiczne do ogrodu
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis grilla:
  Grill Węglowy Składany Biwakowy Walizka Turystyczny przenośny Ogrodowy


Jak wyczyścić grill węglowy?

Grill węglowy to wizytówka niemal każdego polskiego ogródka. Na przestrzeni lat pokochaliśmy spędzanie w ten sposób czasu z rodziną i przyjaciółmi. Niestety, wielu miłośników tej formy rozrywki nie zdaje sobie sprawy, że aby za pomocą grilla przez długie lata przygotowywać smaczne posiłki, musi on być czyszczony po każdym użytkowaniu. To nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim naszego zdrowia.

Dlaczego należy czyścić grill regularnie?

Czyszczenie grilla węglowego przede wszystkim uchroni nas od szkodliwych substancji, będących efektem ubocznym pieczenia na ruszcie. Pozostawione zwęglone resztki jedzenia oraz przypalonego tłuszczu nie wpłyną na nasz organizm dobrze przy następnym użytkowaniu grilla. Dotyczy to zwłaszcza tych spośród nas, którzy nie korzystają z tacek do grillowania, a zamiast tego kładą mięso bezpośrednio na ruszcie.

Warto zaznaczyć, że stare, pozostawione zwęglone resztki wytwarzają dym o składzie, który psuje smak świeżo przygotowywanego pożywienia. Oprócz tego, zadbany grill to chluba każdego ogródka. Naszym gościom bez wątpienia przyjemniej będzie spożywało się posiłki przygotowane na dobrze wyczyszczonym i estetycznym grillu.

W jaki sposób czyścić grill węglowy?

Chcąc dobrze przygotować się do porządnego wyczyszczenia grilla węglowego należy uprzednio przygotować:

 • szczotkę do czyszczenia rusztu (najlepiej ze stali nierdzewnej) – tego typu szczotki są wystarczająco ostre, aby skutecznie pozbywać się brudu z rusztu, a jednocześnie nie zdzierają specjalnej powłoki, którą jest pokryty;
 • płyn do czyszczenia grilla lub wodę z mydłem z niewielkim dodatkiem octu – na rynku są dostępne zarówno płyny do poszczególnych elementów, jak i takie, przy pomocy których wyczyścimy cały grill. W przypadku braku płynu można go skutecznie zastąpić wodą z mydłem i niewielkim dodatkiem octu;
 • sztywna, gruba gąbka do czyszczenia komory grilla.

Etapy czyszczenia grilla węglowego

 1. Na wstępie powinniśmy wypalić ostatki popiołu z powierzchni grilla oraz resztki jedzenia z rusztu.
 2. Następnie czyścimy ruszt przy pomocy specjalnej szczotki z ostrym włosiem. Najlepiej, aby przy czyszczeniu ruszt był nadal ciepły, ale nie gorący. Z kolei gdy chcemy rozpocząć czyszczenie wnętrza grilla, należy bezwzględnie poczekać do wystygnięcia. Zbyt duża temperatura może bowiem doprowadzić do uszkodzenia powłoki ochronnej.
 3. Gdy grill już wystygnie, przystępujemy do czyszczenia przy pomocy sztywnej gąbki oraz specjalnego płynu (lub wody z mydłem i niewielkim dodatkiem octu).

W pierwszej fazie czyszczenia, zanim przystąpimy do szorowania komory, możemy sobie pomóc wężem ogrodowym, którego ciśnienie ułatwi usuwanie brudu z wnętrza grilla.

2 thoughts on “Grill węglowy – jaki będzie najlepszy? [Ranking]

 1. Jak grill ogrodowy, to tylko na węgiel. Nic nie zastąpi tego smaku kiełbaski 🙂 Mi się spodobał taki mobilny na kółkach, w kształcie prostokąta, szkielet stalowy z misą paleniska wykonaną z emalii, chyba to był model Lund 99586.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Basen ogrodowy w sklepie Vente-Unique.pl [Ranking]. Jaki najlepszy?

pon. sty 8 , 2024
Prezentujemy nasze aktualizowane każdego dnia zestawienia z ogrodowymi basenami w […]

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.