Impreza urodzinowa w ogrodzie – sprawdź jak się przygotować

Jesteś jednym z tych szczęśliwców, którzy urodzili się wiosną lub latem i planujesz obchodzić swoje przyjęcie urodzinowe na świeżym powietrzu? W takim razie dowiedz się, co jest najważniejsze w organizowaniu takiego przyjęcia w ogrodzie!


Bądź gotowy na każdą pogodę!

Choć latem i wiosną można raczej liczyć na dobrą pogodę, to musisz być również przygotowany na inną okoliczność. Urodziny zapewne zaplanujesz z pewnym wyprzedzeniem, aby Twoi goście mogli ułożyć sobie plany na weekend, a zatem nigdy nie będziesz miał całkowitej pewności, że aura dopisze. Dlatego też organizując urodziny w ogrodzie, musisz wziąć pod uwagę kilka scenariuszy. Jeśli w czasie przyjęcia pojawi się drobny deszcz i wiatr, ale będzie na tyle ciepło, by przebywać na podwórku, wystarczy, że wraz ze swoimi gośćmi schronisz się pod zadaszeniem. Nie będzie to problemem, jeśli posiadasz zabudowany taras. Jeśli jednak nie, zadbaj o postawienie dużego parasola, altany lub namiotu w ogrodzie. W takich okolicznościach Twoim gościom mogą się przydać także ciepłe koce – połóż po jednym na każdym siedzeniu.

W przypadku całkowitego załamania pogody, impreza będzie musiała przenieść się do mieszkania – bądź na to przygotowany! Na wszelki wypadek posprzątaj pokoje i zorientuj się, czy masz odpowiednią liczbę miejsc siedzących w salonie.


Smaczne jedzenie, chłodne napoje

Pomijając jednak pesymistyczne scenariusze odnośnie pogody, na imprezie w ogródku nie może zabraknąć dobrego jedzenia i napojów. Oczywistym wyborem będzie zrobienie grilla, który daje możliwość gotowania na świeżym powietrzu wielu rodzajów potraw. W przypadku brzydkiej pogody, z pomocą przyjdzie Ci natomiast przenośny grill elektryczny do ogrodu, który schowasz pod zadaszeniem. Co z napojami? Warto mieć je pod ręką, aby nie musieć biegać do mieszkania do lodówki. Koniecznie zaopatrz się więc w lodówkę turystyczną, w której piwo i mocniejsze alkohole pozostaną chłodne, nawet przy upalnej pogodzie. Na stole postaw też coolery na lód, do których można wkładać butelki z napojami.


Muzyka, tańce i śpiew

Impreza w ogrodzie może się odbywać dokładnie tak, jak ją zaplanujesz. Jeśli chcesz, żeby poza standardowym siedzeniem przy stole i objadaniu się pysznościami z grilla pojawiła się także bardziej żywiołowa zabawa, zrób miejsce do tańczenia! Zadbaj, aby „parkiet” znajdował się na płaskim i pozbawionym dziur terenie. Nad nim rozwieś girlandy świetlne i zapewnij swoim gościom dobrą muzykę – możesz wykorzystać do tego celu głośniki Bluetooth połączone z telefonem. Tym samym staniesz się DJ-em na swoim przyjęciu urodzinowym. Kiedy znudzi się Wam tańczenie, może czas pośpiewać? Jeśli ktoś z Twojego grona potrafi grać na gitarze, warto zrobić w ogródku palenisko, przy którym zbierzecie się wieczorem. Ulubione piosenki i wesoło trzaskający w ognisku płomień z pewnością sprawią, że Twoje urodziny staną się niezapomnianą imprezą na wiele lat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Pojemniki na piasek i sól jak wykorzystać w lecie?

wt. lip 2 , 2019
Nowoczesne i wytrzymałe pojemniki na sól oraz piasek coraz częściej […]
titan-pp-100-jpgpojemnik-na-piasek-titan

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.