/ Jaki odstraszacz na gryzonie? Co kupić na kuny, krety i myszy? Poradnik i ranking rozwiązań

Jaki odstraszacz na gryzonie? Co kupić na kuny, krety i myszy? Poradnik i ranking rozwiązań

Częstym problemem są pojawiające się w miejscach niewskazanych zwierzęta takie jak myszy, szczury, kuny czy inne gryzonie. Jak sobie z nimi poradzić? Sprawdzonym, skutecznym środkiem będzie zastosowanie odstraszaczy. Ochronią one przed atakiem zwierząt nie tylko ogród, ale również inne pomieszczenia, w tym garaż i samochód.

odstraszacz na gryzonie w ogrodzie
odstraszacz na gryzonie w ogrodzie

Jak działa odstraszacz?

Odstraszacz na myszy, odstraszacz na krety czy odstraszacz kun można określić wspólną nazwą jako odstraszacz zwierząt. Jest to elektroniczne urządzenie działające na zasadzie emisji dźwięków i ultradźwięków. Emitowane ultradźwięki są bezpieczne dla środowiska, nie wykorzystują żadnych szkodliwych substancji chemicznych.

Odstraszanie ultradźwiękami jest bezinwazyjną metodą zarówno dla ludzi, zwierząt domowych, jak również odstraszanych zwierząt. Odstraszacze elektroniczne nie powodują zakłóceń działania żadnych urządzeń elektrycznych. Ich działanie jest skuteczne dzięki wysyłaniu zmiennego sygnału ultradźwiękowego o wysokiej częstotliwości. Wysyłane ultradźwięki wywołują bardzo nieprzyjemne odczucia u gryzoni, w związku z czym wolą one ich unikać.

Zwierzęta takie jak myszy, szczury, krety, kuny i inne gryzonie łatwo adaptują się do nowego środowiska i są inteligentne, więc do nowego, nieprzyjemnego dźwięku szybko by się przyzwyczaiły. Nie pozwala im na to zmienność emitowanych przez urządzenia dźwięków. Zmienna emisja dźwięków o wysokiej częstotliwości staje się dla zwierząt nie do wytrzymania, powoduje ich irytację i dezorientację, dlatego też w miarę możliwości starają się one takich miejsc unikać.


Odstraszacz – skuteczność działania

solarny odstraszacz na myszy, koty, ptaki i węże
solarny odstraszacz na myszy, koty, ptaki i węże
Elektroniczne odstraszacze na gryzonie powstają przy współpracy biologów, z wykorzystaniem ich wiedzy opartej na badaniach naukowych na temat zachowania zwierząt, są również poddawane wielokrotnym testom laboratoryjnym.

Zastosowanie tych wiadomości przy konstruowaniu urządzeń przewidzianych do odstraszania zwierząt przynosi bardzo pozytywne efekty. Odstraszane zwierzęta jak kuny, szczury, krety i inne gryzonie są zwierzętami bardziej aktywnymi nocą, o bardzo wyczulonym słuchu. Wysyłane przez urządzenie dźwięki o mocy sięgającej do 45000 Hz i zmiennej częstotliwości nie mogą być więc przez zwierzęta odbierane jako naturalne, wywołują w nich stan zagrożenia i niepokój. W związku z tym zastosowanie odstraszaczy sprawdza się jako najbardziej skuteczna metoda do walki ze szkodnikami.


Odstraszacz elektroniczny – zasięg działania

Budowa odstraszacza pozwala na emisję ultradźwięków we wszystkich kierunkach, również do góry, wypełnia więc odstraszającym sygnałem całe pomieszczenie. Wysokiej jakości odstraszacze pozwalają na ustawienie mocy i trybu działania. Kierując się indywidualnymi potrzebami, m.in. miejscem przeznaczenia, można wybrać działanie słabsze lub mocniejsze, np. w miejscach gdzie rzadko się przebywa, poziom może być najwyższy, w miejscach częstego przebywania ludzi i zwierząt domowych niższy.

Uruchamiając urządzenie należy pamiętać, że ultradźwięki nie przechodzą przez ściany oraz betonowe stropy, aby więc skutecznie pozbyć się gryzoni, należy użyć kilku odstraszaczy i ustawić je oddzielnie w każdym pomieszczeniu, gdzie gryzonie przebywają. Urządzeń nie należy układać na dywanach oraz miękkich wykładzinach, będą one bowiem absorbować ultradźwięki. Odstraszacz elektroniczny nie powinien być również przysłonięty przez meble. Aby urządzenie było skuteczne, musi być przez cały czas włączone.


Zalety odstraszaczy elektronicznych

Odstraszacze elektroniczne:

 • są bezpieczne dla środowiska,
 • emitują ultradźwięki nie powodujące zagrożenia dla otoczenia,
 • są bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych,
 • są bezinwazyjne dla odstraszanych zwierząt,
 • są łatwe w użyciu.

Jaki odstraszacz elektroniczny wybrać?

W zależności od miejsca przeznaczenia odstraszacza istnieje możliwość wyboru kilku rodzajów. Do pomieszczeń należy raczej zdecydować się na odstraszacze elektryczne, podłączane w dowolnie wybranym miejscu do gniazdka sieciowego za pomocą załączonego zasilacza. Plusem jest pobieranie przez urządzenie znikomej ilości energii elektrycznej.

W miejscach, gdzie brak jest dostępu do sieci elektrycznej np. w domkach kempingowych, sprawdzi się urządzenie na baterię. Należy wówczas pamiętać, aby baterie zasilające były odpowiednio często wymieniane.

Jeśli odstraszacz ma być skuteczny do walki ze szkodnikami ogrodu, tutaj również należy sięgnąć po urządzenie działające na baterię. Trzeba wówczas wstawić je w glebę w okolicy miejsca przebywania gryzoni. Do ogrodu warto wybrać odstraszacz wodoodporny, zabezpieczony przed działaniem wody oraz wtargnięciem do środka kurzu i zabrudzeń, który może być zamontowany w miejscach narażonych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dzięki odstraszaczom nie musi sięgać się po drastyczne metody pozbycia się szkodników. Odstraszacz poradzi sobie z kunami, myszami, kretami i innymi gryzoniami.


Odstraszacze na gryzonie w ogrodzie RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych odstraszaczy na kuny, myszy, krety i inne gryzonie ogrodowe (również na psy i koty) na podstawie serwisu Nokaut.pl. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Ogrodowe zapytania:

 • odstraszacz myszy ranking
 • gdzie kupic odstraszacz na myszy opinie
 • odstraszacz myszy opinie 2018

Ilość opinii: 2 o “Jaki odstraszacz na gryzonie? Co kupić na kuny, krety i myszy? Poradnik i ranking rozwiązań

Rankingi i poradniki ogrodowe na CodoOgrodu.net 2019 - komentarze
 1. Potrzebny mi był skuteczny odstraszacz na myszy w ogrodzie. Super sprawa, że trafiłem na wasz artykuł, bo moje koty przynosiły mi je notorycznie na taras. Nie kosztuje dużo, jest przede wszystkim skuteczny, więc jak najbardziej polecam!

  Reply
 2. Zastanawiałam się, czy dźwiękowy odstraszacz gryzoni w ogóle się spisze, ale teraz mogę powiedzieć, że to dobra rzecz. Jest to coś, co nie ma wpływu na to jak się człowiek czuje w ogrodzie, a tylko odstrasza gryzonie – i to bardzo skutecznie 😉

  Reply

Twoja opinia

Twoja ocena ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...