Taras na każdą okazję, czyli czego potrzebujemy, żeby wygodnie wypoczywać?

Jesień za oknem jest coraz bardziej widoczna. Dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze, słońce regularnie przysłaniają grube powłoki ciężkich, deszczowych chmur. Ale oprócz tego, pojawia się też sporo kolorów w ogrodzie. Nadchodzi złota, polska jesień.

taras z widokiem na ogród

Choć wakacyjny wypoczynek powoli staje się wyłącznie miłym wspomnieniem, to wciąż przydomowa przestrzeń może być wykorzystywana do relaksu i spędzania czasu z najbliższymi.

O czym pamiętać, żeby taras był w pełni funkcjonalny i przyjazny dla użytkowników nawet jesienną porą? Przede wszystkim, potrzebujemy wygodnych mebli, praktycznego oświetlenia oraz ogrzewania, które ułatwi przebywanie poza domem nawet, gdy temperatura zacznie spadać.


Wyposażenie strefy wypoczynku

Meble wypoczynkowe są podstawowym elementem, bez którego żadna przydomowa przestrzeń nie może się obyć przez cały rok. Zadbajmy o to, żeby postawić na wygodne zestawy, które całościowo aranżują przestrzeń, zapewniając komfort i piękny wygląd tarasu.

Na rynku mamy do dyspozycji szereg produktów w różnych stylach, wykonanych z drewna, metalu, rattanu lub tworzyw sztucznych, np. polipropylenu i technorattanu. Dzięki temu, bez trudu znajdziemy zestaw dopasowany do naszych potrzeb estetycznych i użytkowych.

Często meble powinno się uzupełnić o miękkie poduszki z wodoodpornymi poszewkami oraz pokrowce, które w okresie jesiennym mogą być szczególnie przydatne, chroniąc wyposażenie przed szkodliwym działaniem wilgoci.


Oświetl przestrzeń wokół domu

Same meble nie wystarczają, żeby komfortowo spędzać czas w przestrzeni przydomowej. Potrzeba do tego również oświetlenia.

Właściwe systemy świetlne przydają się zarówno w strefie wypoczynkowej, jak również na ścieżkach, na drodze do bramy wjazdowej oraz wokół domu. Dzięki temu, możemy swobodnie przemieszczać się o dowolnej porze, bez obaw o potknięcie i bolesny upadek.

Do dyspozycji mamy dwa rozwiązania. Możemy zdecydować się na lampy elektryczne, zasilane przewodami z domowej instalacji. Drugą opcją są lampy solarne, magazynujące energię słoneczną w ciągu dnia i uruchamiające się wieczorem, dzięki czujnikowi zmierzchu lub ruchu.

Lampy solarne bez trudu montujemy w dowolnej przestrzeni, bez obaw o instalację. Dają one jednak niezbyt jasne światło i są w pełni zależne od warunków pogodowych w ciągu dnia.

Z kolei lampy elektryczne, których szeroki wybór oferuje sklep Azzardo.com.pl, są co prawda ograniczone przewodami, ale za to dają odpowiadającą nam ilość światła oraz możemy z nich korzystać o dowolnej porze dnia i nocy.

W przypadku lamp do stosowania na zewnątrz należy bezwzględnie wybierać modele o wysokim stopniu ochrony przed wilgocią. Powinny mieć najwyższy współczynnik, najlepiej IP68, zwłaszcza jeśli znajdują się poza zadaszonym obszarem. Wówczas, zyskujemy pewność, że woda nie dostanie się do wnętrza produktu oświetleniowego i nie spowoduje zwarcia.

lampy zewnętrzne na tarasie


Ogrzewanie tarasu

Jesienne wieczory stają się coraz chłodniejsze. Dlatego, aby zapewnić sobie wygodę i umożliwić spędzanie czasu na zewnątrz nawet po zapadnięciu zmroku, warto zainstalować ogrzewanie na tarasie.

Mogą to być promienniki elektryczne, działające w oparciu o fale elektromagnetyczne. Nagrzewają one tylko przegrody i przedmioty znajdujące się na ich drodze, a nie samo powietrze. Dzięki temu są niezmiernie wydajne, energooszczędne i praktyczne.

Drugim rozwiązaniem są grzejniki gazowe, których nie ograniczają przewody elektryczne i można je postawić w dowolnym miejscu ogrodu. Potrafią też być niezmiernie dekoracyjne i stanowić nie lada ozdobę strefy wypoczynku, zapewniając przy tym przyjemne ciepło.

***

Jesień często bywa piękna, słoneczna i naprawdę przyjemna. Dlatego korzystajmy z przydomowych stref wypoczynku, jak najdłużej jest to możliwe, ciesząc się pięknem zmieniającej się przyrody. Wyżej opisane wyposażenie na pewno w tym pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Prace zimowe przeprowadzane w sadzie

pon. sty 27 , 2020
Jesienią sezon wegetacyjny roślin sadowniczych zmierza ku końcowi. Przyroda szykuje […]
rośliny ogrodowe

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.