Palenisko ogrodowe alternatywą dla klasycznego grilla

Spędzanie czasu w ogrodzie i grillowanie jest jedną z ulubionych form spędzania czasu przez Polaków. Wybierają ją chętnie wszystkie grupy społeczne oraz osoby w każdym wieku. Spotkania przy grillu stały się wręcz tradycją w długi majowy weekend. Jeżeli i Ty uwielbiasz grillowanie i wypoczynek w ogrodzie, sprawdź, dlaczego warto wybrać palenisko ogrodowe.

palenisko ogrodowe

Grillowanie kojarzy się z wyśmienitym smakiem mięs i kiełbas, a także z aromatem, który nęci nawet sąsiadów i przechodniów. Podobnie jest w przypadku ognisk, wokół których gromadzą się rodziny i przyjaciele, by do późnych godzin nocnych rozgrzewać się przy płonących drwach. Jeśli uwielbiasz zarówno grillowanie, jak i spędzanie czasu przy ognisku, sprawdź, czym są paleniska ogrodowe.


Palenisko ogrodowe – jak można go używać?

Palenisko ogrodowe takie jak https://keffner.pl/pl/p/Palenisko-ogrodowe-okragle-60cm/28 to ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które chętnie korzystają z klasycznego grilla, lecz marzą również o spędzaniu czasu przy ognisku. Stalowe palenisko jest odporne na bardzo wysokie temperatury, dlatego stanowi bezpieczne podłoże do rozpalenia drewna i organizowania ogniska nawet w przydomowym ogrodzie. Dzięki niemu zabezpieczy się wyposażenie ogrodu oraz zieleń przed zniszczeniem przez ogień, a także umożliwi się szybkie posprzątanie po wygaszeniu ogniska.

Paleniska ogrodowe okrągłe mogą być użytkowane na dwa sposoby. Mogą służyć zarówno jako miejsce do rozpalenia ogniska i pieczenie kiełbasek bezpośrednio nad ogniem, jak i do grillowania jako dodatkowa nakładka nad rusztem. Palenisko ogrodowe jest wyposażone w nóżki, które ułatwiają jego bezpieczne ustawienie na wybranym podłożu.


Paleniska ogrodowe alternatywą dla grilla i ogniska

Korzystanie z paleniska ogrodowego stanowi alternatywę dla tradycyjnego grilla i ogniska. Bez przeszkód można używać go w ogrodach działkowych, gdzie zabronione jest rozpalanie ognisk ze względu na obowiązujące obecnie przepisy przeciwpożarowe. Dzięki paleniskom można organizować ogniska również nad rzekami, na campingach i w innych miejscach, gdzie rozpalenie ognia mogłoby być niebezpieczne z powodu obecności suchych traw itp. Palenisko dodatkowo pozwala zwiększyć powierzchnię do grillowania różnych dań. Korzystanie z niego jest szczególnie przydatne, gdy przyrządza się delikatne potrawy jak ryby lub warzywa, które często rozpadają się podczas grillowania na zwykłym ruszcie lub aluminiowych tackach.

Twoja opinia

Oceń publikację lub ranking*