Palenisko ogrodowe alternatywą dla klasycznego grilla

Spędzanie czasu w ogrodzie i grillowanie jest jedną z ulubionych form spędzania czasu przez Polaków. Wybierają ją chętnie wszystkie grupy społeczne oraz osoby w każdym wieku. Spotkania przy grillu stały się wręcz tradycją w długi majowy weekend. Jeżeli i Ty uwielbiasz grillowanie i wypoczynek w ogrodzie, sprawdź, dlaczego warto wybrać palenisko ogrodowe.

palenisko ogrodowe

Grillowanie kojarzy się z wyśmienitym smakiem mięs i kiełbas, a także z aromatem, który nęci nawet sąsiadów i przechodniów. Podobnie jest w przypadku ognisk, wokół których gromadzą się rodziny i przyjaciele, by do późnych godzin nocnych rozgrzewać się przy płonących drwach. Jeśli uwielbiasz zarówno grillowanie, jak i spędzanie czasu przy ognisku, sprawdź, czym są paleniska ogrodowe.


Palenisko ogrodowe – jak można go używać?

Palenisko ogrodowe takie jak https://keffner.pl/pl/p/Palenisko-ogrodowe-okragle-60cm/28 to ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które chętnie korzystają z klasycznego grilla, lecz marzą również o spędzaniu czasu przy ognisku. Stalowe palenisko jest odporne na bardzo wysokie temperatury, dlatego stanowi bezpieczne podłoże do rozpalenia drewna i organizowania ogniska nawet w przydomowym ogrodzie. Dzięki niemu zabezpieczy się wyposażenie ogrodu oraz zieleń przed zniszczeniem przez ogień, a także umożliwi się szybkie posprzątanie po wygaszeniu ogniska.

Paleniska ogrodowe okrągłe mogą być użytkowane na dwa sposoby. Mogą służyć zarówno jako miejsce do rozpalenia ogniska i pieczenie kiełbasek bezpośrednio nad ogniem, jak i do grillowania jako dodatkowa nakładka nad rusztem. Palenisko ogrodowe jest wyposażone w nóżki, które ułatwiają jego bezpieczne ustawienie na wybranym podłożu.


Paleniska ogrodowe alternatywą dla grilla i ogniska

Korzystanie z paleniska ogrodowego stanowi alternatywę dla tradycyjnego grilla i ogniska. Bez przeszkód można używać go w ogrodach działkowych, gdzie zabronione jest rozpalanie ognisk ze względu na obowiązujące obecnie przepisy przeciwpożarowe. Dzięki paleniskom można organizować ogniska również nad rzekami, na campingach i w innych miejscach, gdzie rozpalenie ognia mogłoby być niebezpieczne z powodu obecności suchych traw itp. Palenisko dodatkowo pozwala zwiększyć powierzchnię do grillowania różnych dań. Korzystanie z niego jest szczególnie przydatne, gdy przyrządza się delikatne potrawy jak ryby lub warzywa, które często rozpadają się podczas grillowania na zwykłym ruszcie lub aluminiowych tackach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Taras na każdą okazję, czyli czego potrzebujemy, żeby wygodnie wypoczywać?

czw. wrz 12 , 2019
Jesień za oknem jest coraz bardziej widoczna. Dni stają się […]
taras z widokiem na ogród

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.