/ Jaka szlifierka stołowa, czyli kryteria wyboru dobrego sprzętu do szlifowania

Jaka szlifierka stołowa, czyli kryteria wyboru dobrego sprzętu do szlifowania

Szlifierka stołowa to narzędzie przydatne nie tylko osobom świadczącym profesjonalne usługi, ale coraz popularniejsza także i w naszych domach.

szlifierka stołowa 1800W
szlifierka stołowa 1800W

Jak zatem wybrać tego rodzaju narzędzie, by służyło jak najdłużej? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, by szlifierka stołowa cechowała się o odpowiednio znacznymi osiągami w tym zakresie:

  • mocy,
  • szybkości obrotów,
  • rozmiaru tarcz.

Każda z tych rzeczy jest oczywiście ważna pod względem tego, w jaki sposób będziemy z tego narzędzia korzystać. Szlifierka stołowa posłuży do ostrzenia narzędzi, w tym ostrzy do kosiarek, ponadto będzie także użyteczna dla wszystkich majsterkowiczów.


Nie tylko parametry techniczne

Poza osiągami wymienionymi wyżej ważne jest także, z jakiego materiału szlifierka stołowa jest zbudowana i jakie udogodnienia posiada. Warto zatem dobrać sprzęt także pod kątem tego, w co jest wyposażony dodatkowo. Takie elementy jak lampka umożliwiająca bardziej precyzyjną pracę czy dodatkowe osłony zabezpieczające przed iskrami na pewno zwiększą komfort pracy. Szlifierka stołowa posiadająca wszelkiego rodzaju dodatki będzie po prostu bardziej przydatna.


Jaka moc szlifierki stołowej będzie odpowiednia?

Do domowego warsztatu z pewnością przyda nam się dobra szlifierka, którą zamontujemy na stole roboczym. W zależności od typu pracy oraz przeznaczenia stajemy przed wyborem sprzętu z odpowiednią mocą, aby polerowanie i szlifowanie wykonywane było możliwie jak najsprawniej. Na potrzeby ostrzenia np. nożyc ogrodowych, noży do kosiarki czy też dłut z pewnością warto brać pod uwagę szlifierkę, która dysponuje mocą przynajmniej 300 W. Na skuteczność pracy urządzenia oraz jego sprawność wpływ ma również prędkość obrotowa – warto wybierać modele z możliwie jak najwyższą wartością tego parametru.

Pamiętajmy również, że sama moc to nie wszystko i może się okazać, że konstrukcje dysponujące jej mniejszą wartością ze względu na solidność konstrukcji oraz zastosowane materiały będą sensowniejszym wyborem. W niektórych sytuacjach bardziej rekomendowanym rozwiązaniem będzie zakup dobrej używanej szlifierki renomowanego producenta.

Twoja opinia

Twoja ocena ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...