/ Jaka szlifierka oscylacyjna? Którą najlepiej kupić?

Jaka szlifierka oscylacyjna? Którą najlepiej kupić?

Szlifierka oscylacyjna to dość proste narzędzie, co sprawia, że przy wyborze tego sprzętu do uwzględnienia jest niewiele kryteriów. Na co zatem zwrócić uwagę kupując nową szlifierkę oscylacyjną? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

szlifierka oscylacyjna Bosch ROS20VSK
szlifierka oscylacyjna Bosch ROS20VSK

Na jakie parametry zwracać uwagę?

Kupując nową szlifierkę oscylacyjną w szczególności należy zwrócić uwagę na możliwość jej rozbudowy oraz elementy eksploatacyjne, które dla niektórych mogą okazać się bardzo kłopotliwe. Wybierając szlifierkę tego rodzaju należy zwrócić uwagę na:

  • moc silnika – nie warto kupować najsłabszej szlifierki,
  • zasilanie – mogą być zasilane z sieci elektrycznej, choć dostępne są modele akumulatorowe i pneumatyczne, ale te są sporo droższe,
  • ilość cykli – im większa liczba cykli tym lepiej,
  • mocowanie papieru – szlifierki oscylacyjne posiadają zaczepy, choć coraz częściej wybierane są te, które posiadają mocowanie papieru na rzepy,
  • wielkość stopy – im będzie większa tym szybciej będzie można szlifierką pracować,
  • odsysanie pyłu – warto regularnie sprawdzać czy ta funkcja działa poprawnie w szlifierce,
  • mimośrodowość – niewątpliwie jest to decydująca rzecz – od niej zależy wielkość amplitudy ruchu oscylacyjnego. Również im będzie większa tym lepiej dla użytkownika.

Jaka szlifierka oscylacyjna do drewna?

Szlifierka oscylacyjna do drewna powinna mieć kilka ważnych cech, dzięki którym sprawdzi się zarówno do drobnych prac przy obróbce drewna, jak i tych, które wymagają więcej mocy. Zanim zakupimy konkretny model tego urządzenia, warto dokładnie sprawdzić wszystkie jego funkcje, by wybrać produkt nadający się do różnego rodzaju obróbek stolarskich.

Podstawowe cechy

Wysokiej jakości szlifierka oscylacyjna do drewna musi cechować się odpowiednią mocą, wystarczającą zarówno do lekkich jak i ciężkich obróbek stolarskich. Powinna być zasilana sieciowo, by można było używać jej ciągiem, bez konieczności przerywania pracy. Dodatkowo, szlifierka zasilana z sieci cechuje się większą wydajnością, więc tym samym łączy w sobie dwie cechy, na których nam zależy.

Warto wiedzieć, że szlifierka oscylacyjna do drewna powinna mieć jeszcze dwie cechy, które finalnie sprawią, że wybierzemy tę najlepszą dla nas. Mowa o właściwościach odsysających pył oraz opcji pozwalającej regulować prędkość pracy szlifierki.

Twoja opinia

Twoja ocena ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...