Zszywacz tapicerski. Na jaki się zdecydować do zastosowań domowych i warsztatowych? Rankingi na 03 marca 2023

Aktualizowane dnia 11

zszywacz tapicerski marki WolfCraft
zszywacz tapicerski marki WolfCraft
Często tego typu urządzenia przeznaczone są do standardowej pracy biurowej na potrzeby zszywania papieru. Mocniejsze i dedykowane zszywacze z powodzeniem stosuje się także chociażby podczas obróbek tapicerskich, ale i nie tylko – przy pomocy zszywaczy tapicerskich można mocować folie, dachówki bitumiczne, obicia drewniane, listwy przypodłogowe, kartony i tekturę, czasem także panele drewniane, dzięki czemu znacznie ułatwiają one prace domowe oraz ogrodowe.

Na wybór konkretnego modelu oraz jego rodzaj ma wpływ przede wszystkim wydajność samego urządzenia i jest przeznaczenie. Na potrzeby prac dłuższych i bardziej zaawansowanych dedykowany jest sprzęt mocniejszy, o solidniejszej konstrukcji, najlepiej zasilany za pomocą energii elektrycznej.


Jaki zszywacz kupić?

Zszywacz tapicerski może działać na zszywki lub gwoździe, które mogą być pozbawione łebków. Niektóre modele zszywaczy pozwalają natomiast wbijać sztyfty.

Podstawowe rodzaje zszywaczy:

Zszywacze mogą być również zasilane akumulatorem, w przypadku których bateria wystarczy na dość długo.

Zszywacz pneumatyczny Makita, model AT450H.
Zszywacz pneumatyczny Makita, model AT450H.
Producenci dołączają z reguły do urządzenia paczkę zszywek, uniwersalnych i stosunkowo dużych. Ważne, aby w późniejszej eksploatacji kupować zszywki od tego samego producenta, u którego kupiliśmy zszywacz. Typ, rozmiar oraz firma produkująca zszywki mają znaczenie – warto kupować urządzenie i akcesoria do niego w tej samej firmie, aby mieć pewność, że pasują do siebie.

Na rynku dostępne są również ręczne zszywacze młotkowe, bardzo dobre do prac budowlanych oraz remontowych, w przypadku których zszycie jest przeprowadzane poprzez silne uderzenie. Wada natomiast to ich niska dokładność, natomiast jak na modele ręczne są stosunkowo szybkie.

Ile kosztuje dobry zszywacz tapicerski? Dobrej jakości i przyzwoitej klasy zszywacz tapicerski kosztuje przynajmniej 300 złotych. Warto kupić model pakowany w specjalną kaburę do jego przechowywania. Wymogiem polskiego prawa jest, aby urządzenie posiadało instrukcję obsługi w języku polskim.


Zszywacze tapicerskie RANKING

Ranking Marzec 2023

Zestawienie najchętniej wybieranych zszywaczy tapicerskich. Ranking jest aktualizowany na bieżąco każdego dnia.


Zszywacz do prac domowych i ogrodowych

W tym przypadku tradycyjne zszywacze biurowe ze względu na swoją konstrukcję nie nadają się do nieco cięższych prac. Do kartonu czy też drewna zdecydowanie bardziej polecane są zszywacze tapicerskie ręczne lub elektryczne. Ostateczny wybór w dużej mierze zależy od naszej zasobności portfela oraz oczekiwań.


Jakie zszywki do zszywacza tapicerskiego?

Zszywki tapicerskie służą do obijania, pikowania, spajania poszczególnych elementów mebli. Aby nasza praca przyniosła odpowiedni rezultat, należy wybrać możliwie najlepsze i optymalne zszywki tapicerskie. Muszą być one wyprodukowane z wysokiej jakości drutu, która gwarantuje właściwą i wydajną pracę zszywacza tapicerskiego.

Grubość i długość zszywek do zszywacza tapicerskiego

Do różnego rodzaju materiałów używa się zszywek o różnej grubości:

  • zszywki z drutu cienkiego wykorzystuje się do mocowania tkanin tapicerskich, skór czy plakatów,
  • zszywki tapicerskie z drutu płaskiego będą odpowiednie do montażu folii dachowych, papy, PCV i kartonów,
  • zszywkami zaokrąglonymi zamocujemy kable pod niskim napięciem,
  • gdy spojenie materiałów wymaga głębokiego mocowania, np. w przypadku mebli pikowanych, wówczas należy użyć wąskich zszywek albo gwoździ tapicerskich.

Ważna jest też długość zszywek tapicerskich:

  • do obijania siedzisk krzeseł najlepiej nadają się zszywki o długości 6-8 mm,
  • do mocowania tkanin zszywki tzw. dziesiątki (długość 10 mm),
  • w przypadku tkanin i tapicerek pikowanych najlepiej sprawdzają się zszywki o długości 12 mm,
  • do mocowania szkieletów mebli i do wykonania prac tapicerskich na oparciach potrzebne są zszywki o długości 14 i 16 mm,
  • do formatek sprężynowych używamy dłuższych zszywek (od 18 do 21 mm),
  • zszywki najdłuższe (od 40 do 50 mm) tzw. ożywicowane o zwiększonej sztywności wykorzystuje się w tapicerstwie do spajania drewna.

Ogrodowe zapytania:

  • taker do drewna
  • jaki zszywacz elektryczny
  • dobry taker
  • jaki dobry taker
  • jaki taker
  • jaki taker do tapicerowania
  • najlepszy taker reczny
  • ranking tapler
  • ranking zszywaczy tapicerskich pneumatycznych
  • stapler tapicerski jaki elektryczny
Twoja ocena ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Ilość opinii: 11 na temat “Zszywacz tapicerski. Na jaki się zdecydować do zastosowań domowych i warsztatowych?

Rankingi i poradniki ogrodowe na CodoOgrodu.net 2023 - komentarze
  1. Nie wiem komu miałoby się takie coś przydać? W sensie, jasne znajdą się takie osoby ale nie powiedziałbym, że zszywacz to rzecz niezbędna w domu z ogrodem. Wydaje mi się, że ludzie przesadzają i chcą mieć wszystko pod ręką „na wszelkie wypadek”. Kończy się to zwykle tak, że wydają masę pieniędzy, a sprzęt nieużywany leży w szufladzie. Nie lepiej zainwestować w urządzenia naprawdę przydatne jak np. wiertarka?

  2. Do ogrodu faktycznie nie jest to potrzebny sprzęt, ale gdy ktoś jak na przykład ja zajmuje się renowacją mebli, jest to sprzęt niezbędny! Posiadam zarówno zszywacz ręczny jak i elektryczny. wszystko zależy jak mebel tapiceruje. Do mała pufy wystarczy ręczny, do obicia kanapy czy fotela używam już elektrycznej. Robota idzie szybciej i efekt równie ładny.

  3. Faktycznie, gdy człowiek zajmuję się tapicerowaniem na własną rękę, zszywacz wydaję się niezbędny. Bo jak inaczej to zrobić? Często oglądam Szelągowską i ona również zazwyczaj używa zszywacza to tapicerowania, jak na przykład robi zagłówki pikowane do łóżka. w sklepach takie zagłówki są bardzo drogie, a samemu możemy zrobić równie ładne.

  4. Kupiłem zszywacz tapicerski Stanleya i jest super, bardzo dobry. Taki sprzęt jest dosyć specyficzny ale w zawodzie tapicerskim jest potrzebny. Cena nie była wygórowana, a sprzęt jest dobrej jakości. Jeżeli ktoś szuka dobrego zszywacza tapicerskiego to zdecydowanie mogę polecić.

  5. Mam zszywacz pneumatyczny firmy Yato i spisuje się super. Wybrałem go dzięki Waszemu zestawieniu za co bardzo dziękuję. Dobry sprzęt w dobrych pieniądzach. Wytrzymały i spełnia swoje zadanie. Pozdrawiam.

  6. W garażu często przydaje mi się elektryczny zszywacz tapicerski. Bardzo ciekawe i sprytne urządzenie, można bardzo efektownie zszyć cokolwiek, a nawet nie wyobrażałem sobie, że przydaje się do takich rzeczy. Bardzo ciekawy i przydatny artykuł.

  7. U mnie z kolei spisuje się w robótkach domowych zwykły, ręczny zszywacz do tapicerki. Nic prostszego, działa jak powinien i każdy powinien mieć coś takiego w domu, bo często się przydaje. Polecam każdemu sprzęt marki Neo, wytrzymały i bardzo dobrej jakości

  8. Mnie osobiście skusiła cena elektrycznego zszywacza tapicerskiego. Myślałem, że jest to droższa zabawka, a w moim warsztacie brakowało właśnie czegoś takiego. Polecam bardzo, jeżeli ktoś bawi się w tapicerkę, to jak najbardziej jest to pożądana przez niego rzecz.

  9. Kupiłem dzięki waszemu artykułowi pneumatyczny zszywacz tapicerski i szczerze powiedziawszy, nie spodziewałem się, że to ma aż taką siłę. Jest znacznie mocniejsze niż mi się wydawało, że będzie. Jeżeli ktoś pracuje w takim fachu, gdzie taki sprzęt jest potrzebny, to ten rodzaj jak najbardziej się sprawdzi.

  10. Ciężko powiedzieć jaki zszywacz tapicerski bo jest tego cała masa, ale warto sobie określić jak często będziemy go używać i w jakich warunkach. Polecam te mniejsze, bardziej poręczne – zdecydowanie bardziej wygodnie się ich używa 😉

  11. Super, że zrobiliście ranking zszywaczy tapicerskich, tego właśnie potrzebowałam. Tworzę różnego rodzaju elementy do przedszkola jako kreacje i właśnie wpadłam na coś takiego. Mam nadzieję, że będzie się przydawać. Jeszcze raz dziękuję! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Podkaszarka do trawy. Jaką wybrać do prac ogrodowych?

śr. cze 15 , 2022
Podkaszarki do trawy najlepiej spiszą się na ogrodach oraz na […]
żyłkowa podkaszarka elektryczna marki Stihl

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.