/ Jaka szlifierka kątowa do prac przydomowych?

Jaka szlifierka kątowa do prac przydomowych?

Szlifierka kątowa to uniwersalne narzędzie, które powinno znaleźć się  w każdym przydomowym garażu. Służy nie tylko do szlifowania, ale również do cięcia i polerowania. Na co zwracać uwagę przy zakupie nowej szlifierki kątowej?

ręczna szlifierka kątowa DIY 650W
ręczna szlifierka kątowa DIY 650W

Rodzaje i przeznaczenie szlifierek kątowych

Najlepszą szlifierką kątową będzie ta, której tarcza obraca się z dużą prędkością, nawet do 11 000 obr./min. Szlifierki kątowe dostępne są w wersji:

  • przewodowej,
  • bezprzewodowej,
  • pneumatycznej.

Wszystko to sprawia, że cena tego typu szlifierek jest bardzo zróżnicowana. W sklepach z takim asortymentem dostępne są następujące rodzaje szlifierek kątowych:

  • do drewna,
  • do betonu,
  • do płytek,
  • do polerowania.

Możliwości wyboru szlifierek kątowych są dość spore, dlatego w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad ich przeznaczeniem, a także potencjalną częstotliwością jej użytkowania. Dobra szlifierka kątowa powinna cechować się podobnymi parametrami jak szlifierka taśmowa.


Szlifierka kątowa przewodowa – gdzie jej najlepiej użyć?

Szlifierka kątowa z zasilaniem sieciowym ma bardzo wszechstronne zastosowanie i sprawdza się w wielu dziedzinach. Bardzo chętnie jest używana zarówno przez budowlańców chociażby do cięcia płytek ceramicznych czy też betonu jak i w różnego rodzaju dużych zakładach, które zajmują się obróbką metalu, drewna.

Przy użyciu szlifierki kątowej przewodowej można także wycinać otwory. Przy odpowiedniej wprawie to urządzenie może z powodzeniem zastąpić inne narzędzia w codziennej pracy, dzięki czemu oszczędzimy nie tylko na ich zakupie, ale także i miejscu w naszym garażu.

Niezależnie od wykonywanych czynności szlifierką kątową przewodową trzeba zachować szczególną ostrożność przy pracy ze względu na specyfikę tego narzędzia i duże ryzyko potencjalnego urazu w przypadku niezastosowania się do wytycznych dotyczących bezpieczeństwa jego stosowania.

Twoja opinia

Twoja ocena ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...