Pojemniki na piasek i sól jak wykorzystać w lecie?

titan-pp-100-jpgpojemnik-na-piasek-titanNowoczesne i wytrzymałe pojemniki na sól oraz piasek coraz częściej należą do podstawowego wyposażenia domów. Choć ich główne zastosowanie to przechowywanie materiałów pozwalających zapewnić komfort spacerowania zimą to coraz częściej są również wykorzystywane w porze letniej. Przedstawiamy kilka nietypowych rozwiązań na okres letni i nie tylko.

Pojemniki na piach oraz pojemniki pozwalają skutecznie oraz w bezpieczny sposób magazynować sól drogową oraz piach, które są niezbędne w okresie zimowym dla zachowania bezpieczeństwa domowników oraz przechodniów. Nowoczesne pojemniki wykonane z tworzyw sztucznych dawno już przestały kojarzyć się z mało estetycznymi, ciężkimi oraz nieodpornymi na warunki atmosferyczne pudłami, które zaraz po skończeniu sezonu lądują w garażu.

Stale zmieniające się warunki atmosferyczne, zanik zimy (mniejsze opady śniegu, a także dodatnie temperatury) sprawiły, że właściciele pojemników na piach oraz sól drogową mogą w inny wykorzystać ich potencjał. Wystarczy zobaczyć pojemniki choćby na https://www.eco-market.pl/pojemniki-na-piasek-i-sol by przekonać się, że budowa oraz pojemność takich pojemników daje duże pole manewru. Możliwości zastosowania jest dużo, przestawiamy niektóre z nich.

Pojemnik na sól i piach SB 175L
Pojemnik na sól i piach SB 175L

Na piasek do piaskownicy

Piaskownica jest niezbędnym elementem wyposażenia podwórka w przypadku, gdy posiadamy dzieci. Pojemniki na piach potrzebny do posypywania chodników można w prosty sposób wykorzystać do przechowywania piachu dla dziecka. Dzięki temu piach będzie dobrze zabezpieczony, zawsze suchy oraz wolny od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. W razie potrzeby bez problemu można uzupełnić dziecięcą piaskownicę.


Na narzędzia ogrodowe i budowlane

Bardzo często zdarza się, że w sezonie letnim wykonujemy różnego rodzaju prace budowlane, remontowe, a także ogrodnicze. Problemem staje się więc wykorzystanie dużej ilości drobnych narzędzi, a także ich przechowywanie. Rozwiązaniem są właśnie umyte oraz wysuszone pojemniki na sól i piach. Narzędzia będą odpowiednio chronione, zabezpieczone przed uszkodzeniem oraz łatwo dostępne.


Na asortyment ogrodowy

Jeśli chcesz szybko uporządkować podwórko to pusty pojemnik oczekujący na zimę będzie idealnym rozwiązaniem. Spora przestrzeń oraz odporność na czynniki atmosferyczne sprawiają, iż pojemnik na sól i piasek staje się świetną alternatywą wobec skrzyni ogrodowej.

pojemnik na piasek G1 220L


Na trawę i nie tylko

Sezon letni to czas, gdy szczególnie dużo czasu poświęca się na wykonywanie prac pielęgnacyjnych na zewnątrz domów. Tu również z powodzeniem można wykorzystać pojemniki na piach oraz sól. Ich wielkość oraz solidność wykonania, a także sposób zamykania sprawia, że idealnie nadają się do przetrzymywania trawy, drobnych i pociętych gałęzi, szyszek czy liści. W razie konieczności zawartość pojemnika można szybko przesypać do odpowiednich worków.


Na wodę

Po uprzednim dokładnym umyciu pojemnika z soli lub piachu może on z powodzeniem służyć jako pojemnik na wodę – zarówno pitną dla dzikich zwierząt, jak również taką przygotowaną do podlewania roślin. Zaletą pojemnika jest szczelność, solidność (brak uginania się pod naporem wody), a także różnorodność jeżeli chodzi o pojemność. Woda z pojemnika jest łatwo dostępna oraz ma możliwość szybkiego nagrzania się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

3 produkty, które musisz mieć w swoim ogrodzie!

śr. lip 10 , 2019
Pielęgnując i urządzając swój ogród, marzymy o soczyście zielonej trawie, […]
zestaw mebli ogrodowych

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.