Jak wybrać dobry siewnik do trawy? Rodzaje oraz aktualny ranking propozycji

ręczny siewnik do trawy
ręczny siewnik do trawy

Kiedy mamy przed sobą zadanie, jakim jest wysiew trawy, musimy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość. Jednak są sprzęty, które znacznie przyspieszą nam to zadanie, a także przede wszystkim zrobią to o wiele bardziej precyzyjnie. Warto więc wiedzieć, na jakie urządzenie się zdecydować, aby właściwie spełniało swoje zadanie.

Nie zależnie od tego, czy ktoś zajmuje się rolnictwem i ogrodnictwem zawodowo, czy hobbystycznie chce zadbać o własny trawnik, dobrej jakości siewnik z pewnością ułatwi życie i pozwoli na zaoszczędzenie czasu. Maszyna ta nie tylko usprawnia pracę, ale także pozwala precyzyjnie uregulować głębokość, na której zostaną umieszczone ziarenka. Warto wiedzieć jak wybrać najlepszy siewnik i o czym pamiętać w trakcie wyboru.


Czym jest siewnik ogrodowy?

Siewnik ogrodowy to precyzyjne urządzenie, które umożliwia równomierne rozmieszczanie nasion na wybranej głębokości w glebie. Dzięki temu można mieć gwarancję, że plony będą wysokie. Wykorzystując siewniki można przeprowadzić:

  1. siew rzędowy – umieszczanie nasion w sposób rzędowy,
  2. siew kupkowy – rozmieszczanie nasion w wyznaczonej odległości w małych kupkach.

Taki sprzęt może się także okazać niezwykle pomocny przy rozprowadzaniu nawozu po działce.


Rodzaje siewników

W sklepach dostępne są różne rodzaje siewników. Różnią się one między sobą poszczególnymi parametrami i funkcjami. Jeżeli odstępy na grządkach mają być regularne i równiutkie, warto zdecydować się na zakup siewników precyzyjnych, które świetnie nadają się do tego zadania. Posiadają one specjalny mechanizm, który pozwala wysiać nasiona dokładnie w te miejsca, gdzie trzeba w miarę możliwości zachować odpowiednie luki między roślinami. Innym rodzajem jest siewnik rzutowy, sprawdzający się podczas siewu naziemnego.

Biorąc pod uwagę siłę napędzania można wyróżnić siewniki mechaniczne, mechaniczno – pneumatyczne oraz pneumatyczne.


Parametry siewników – o czym pamiętać?

Decydując się na zakup siewnika trzeba zwrócić uwagę także na kilka parametrów. Warto zastanowić się, do jakiego zastosowania jest on nam potrzebny. W przypadku małych ogródków nie ma potrzeby zakupu profesjonalnego, większego sprzętu. Z pewnością wystarczą mniejsze siewniki ręczne.

Jednak jeżeli posesja jest większa, przed zakupem warto zastanowić się, jaka szerokość siewnika, liczba rzędów, silnik i pojemność będą potrzebne. Najnowsze modele dostępne w sklepach posiadają także elastyczne walce, które zapobiegają podwójnemu dozowaniu substancji.


Odżywki i nawozy do trawy RANKING

Ranking Kwiecień 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych odżywek oraz nawozów do trawy na podstawie serwisu Nokaut.pl. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Dlaczego potrzebny jest siewnik do trawy?

Wbrew pozorom uzyskanie ładnego, zadbanego trawnika to nie jest taka prosta sprawa. Ręczne sianie trawy może przysporzyć trochę trudu, a efekt wcale nie musi być równomierny i zadowalający. Dlatego z pewnością warto zakupić odpowiedni siewnik. Urządzenie jest niewielkie, ale usprawni pracę i pozwoli stworzyć piękny i zadbany trawnik.


Ceny siewników

W sklepach dostępne są siewniki w różnych cenach. Wiele zależy od modelu, a także od dodatkowych funkcji i możliwości. Siewniki ręczne kosztują nawet około 100 zł. Bardziej zaawansowane sprzęty cenione są na kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od dodatkowych funkcji i wyposażenia sprzętu.

Z pewnością warto zakupić siewniki ogrodowe. Mogą one ułatwić życie każdej osoby pracującej w ogrodnictwie. Jest to dość uniwersalne narzędzie, które przyda się podczas wysiewu roślin, a także przy pielęgnacji i uzupełnieniu upraw. Funkcje nowoczesnych siewników są na tyle bogate, że sprzęt z pewnością nie będzie odłożony w kąt, tylko nieustannie będzie wykorzystywany w codziennych pracach.

Siewnik to podstawowe narzędzie, które codziennie wykorzystywane jest w agronomii. Im bardziej wydajna maszyna tym można liczyć na lepsze plony. Dobry siewnik to inwestycja na lata.


Jakie są zalety siewników do trawy?

  • Oszczędność czasu. Przede wszystkim, kiedy mówimy o siewnikach do trawy, to możemy mieć pewność oszczędności czasu. Urządzenie sprawia, że nie musimy pokrywać nasionami kilkukrotnie tego samego miejsca, bo wiemy, gdzie położyliśmy nasiona wcześniej.
  • Precyzyjne ułożenie nasion. Siewniki to także o wiele większa precyzja. Możemy liczyć na to, że dzięki urządzeniu nasiona zostaną rozmieszczone bardzo równomiernie, co jest szczególnym ułatwieniem.
  • Oszczędność materiału. Urządzenia zwane siewnikami do trawy to gwarancja przede wszystkim oszczędności nasion, bowiem dokładnie wiemy, w którym miejscu już nasiona zostały rozmieszczone.

Jeśli chcemy zasiać trawę bardzo szybko, dokładnie, a także nie tracąc przy tym nasion poprzez rozmieszczanie kilkukrotnie ich w jednym miejscu, to siewnik do trawy może okazać się idealnym rozwiązaniem. Możemy bowiem liczyć na to, że jeżeli wybierzemy urządzenie właściwie, to spełni wszelkie powyższe cechy, a samo zasianie stanie się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.


Siewniki do trawy RANKING

Ranking Kwiecień 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych siewników do trawy na podstawie serwisu Nokaut.pl. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Ogrodowe zapytania:

  • https://codoogrodu net/jak-wybrac-dobry-siewnik-do-trawy-rodzaje-oraz-aktualny-ranking-propozycji/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Dobry ciągnik jednoosiowy, czyli jakimi kryteriami się kierować? Obecny ranking modeli

sob. maj 28 , 2022
Na rynku znajdziemy wiele modeli ciągników  jednoosiowych, które różnią się […]
ciągnik traktor jednoosiowy Weima WM500 Nova z silnikiem spalinowym 6,5KM, benzynowym

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.