3 produkty, które musisz mieć w swoim ogrodzie!

Pielęgnując i urządzając swój ogród, marzymy o soczyście zielonej trawie, bujnie rosnących kwiatach i dających owoce drzewach. W nie mniejszym stopniu liczymy na komfort przebywania na świeżym powietrzu, a ten są w stanie zapewnić nam wygodne meble ogrodowe. Produkt numer 1, o który trzeba zadbać. Jakie dwa pozostałe stanowią must have idealnie urządzonego ogrodu?

zestaw mebli ogrodowych

Meble ogrodowe – funkcjonalne i ozdobne

Wybierając meble ogrodowe, można stanąć przed niemałym wyzwaniem. Dostępne na rynku zestawy różnią się nie tylko rozmiarami czy kolorami, ale i kształtami, a przede wszystkim materiałami, z jakich są wykonane. Zwykle naszą uwagę zwraca w pierwszej kolejności estetyka. Ponadto sprawdzamy, na ile wygodne są upatrzone meble ogrodowe. To jednak nie wszystko. Zarówno komfort użytkowania, jak i kwestie wizualne, są bowiem uzależnione od dominujących w wykonaniu materiałów. Na co warto postawić? To zależy!

Drewno jest trwałe i wysoce odporne. Stworzone z niego meble ogrodowe mogą przetrwać wiele sezonów, i za każdym razem będą cieszyć oczy równie mocno. Są eleganckie, choć nie brakuje im pewnej uniwersalności. Drewno to materiał elastyczny pod względem możliwości uzyskiwania rozmaitych kształtów. To zaś sprawia, że wpisuje się w charakter każdego ogrodu, niezależnie od architektury domu. Niestety, by ten efekt pozostał na długi czas z użytkownikami, konieczne są czasochłonne zabiegi pielęgnacyjne – regularna konserwacja i impregnacja, usuwanie uszkodzeń powstałych po okresie sezonowego użytkowania i przechowywania. Drewniane meble ogrodowe muszą być również chronione w okresie jesienno-zimowym, najlepiej znajdując swoje miejsce w suchym pomieszczeniu.

Alternatywa to technorattanowe meble ogrodowe. Są ciekawe pod każdym względem. Bazują na materiale sztucznym, ale dodatkowo wzmocnionym. Co najważniejsze jednak, do złudzenia przypominają naturalną plecionkę rattanową. Spójrzmy na propozycje Bazkar.pl, by się do nich przekonać! Technorattanowe meble są lekkie, wygodne, odporne na uszkodzenia, odbarwianie i uciążliwe plamy. Te atuty sprawiają, że można ich użytkować przez cały rok, a pielęgnacja ogranicza się do standardowego czyszczenia. Swoim stylem pasują głównie do architektury domów nowoczesnych, ale w klasycznych ogrodach, także można znaleźć dla nich miejsce.

Poduszki na meble ogrodowe

Drugi produkt, bez którego nie obejdzie się żaden ogród (oraz produkt numer 1), to poduszki ogrodowe. Można je zakupić w komplecie z wybranym zestawem mebli lub oddzielnie. Tutaj wybór jest całkiem spory, dlatego decyzja o kolorze, kształcie, zdobieniach z powodzeniem wpisze się w gusta użytkowników. Jak jednak kupować, by poduszki ogrodowe faktycznie spełniały swoje funkcje?

Rozmiar ma znaczenie! Za małe poduszki nie przyniosą wygody, za to zbyt duże, będą się zsuwać i spadać z mebli ogrodowych, co również dalekie będzie od komfortu. Najlepiej zapoznać się z rozmiarami użytkowanych mebli ogrodowych i do nich dopasować rozmiar, a także kształt poduszki.

By miękka, wygodna i bajecznie zdobiona poduszka posłużyła przez długi czas, powinna być wykonana z materiałów, które pozwalają na łatwe utrzymanie w czystości. Wygodnie pierze się takie produkty w całości, ale i można postawić na zdejmowane pokrowce. Dobrze jest przyjrzeć się materiałom, z jakich uszyte są nabywane poduszki. Mocne szwy, gruby materiał bez prześwitów, który nie przetrze się po jednym sezonie, właściwie umocowane guziki czy inne drobne elementy ozdobne. To wszystko wpływa na komfort użytkowania, trwałość i estetykę.

Szafa lub domek na narzędzia

Produkt numer trzy, przyda się nie tylko do przechowywania poduszek ogrodowych. Szafa lub domek na narzędzia to doskonałe miejsce, by wreszcie uporządkować akcesoria, przyrządy i dodatki do mebli ogrodowych. Znaleźć dla nich doskonałe miejsce przechowywania. Zapewnienie go, przynosi ochronę przed zabrudzeniami, dostępem kurzu i nieproszonych gości mikroskopijnych rozmiarów, którzy potrafią wyrządzić sporo szkód.

Uporządkowany ogród, taras czy altanka, wpływają na większą przyjemność korzystania z ogrodu. Jest również bezpieczniej, gdy nie trzeba co chwila napotykać na swojej drodze ostrych narzędzi. Miłośnicy majsterkowania mają gdzie przechować swoje drobiazgi, a w zależności od wybranej szafy czy domku, można w nich zmieścić naprawdę wiele rzeczy.

Piękny, wyjątkowy i uporządkowany ogród, jest w zasięgu naszych rąk! To tylko 3 produkty będące w stanie podnieść walory użytkowe i wizualne każdej zielonej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jaki materac dmuchany? Z pompką czy bez?

wt. sie 6 , 2019
Nieodzownie kojarzą się nam z relaksem i wypoczynkiem. Są mobilne, […]
materac dmuchany z wbudowaną pompką elektryczną

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.