Odkurzacze ogrodowe do liści. Na jaką dmuchawę się zdecydować? Najnowszy ranking modeli

12

odkurzacz ogrodowy - dmuchawa do liści i śniegu NAC BVP260
odkurzacz ogrodowy – dmuchawa do liści i śniegu NAC BVP260
Odkurzacze ogrodowe zwykle zostają uruchomione dopiero jesienią, kiedy drzewa opadają z liści i zalegają na naszych podwórkach, co prezentuje się z pewnością nieestetycznie.

Korzystając z takiego urządzenia możemy znacznie szybciej uprzątnąć i uporządkować ogród, zajmie nam to zdecydowanie mniej czasu niż stosując tradycyjne metody pracy.


Różnice między dmuchawą do liści a odkurzaczem ogrodowym?

Usuwanie liści, skoszonej trawy lub innych odpadków jest zajęciem czasochłonnym i męczącym. Istnieją jednak sprzęty ogrodnicze, dzięki którym możemy się z nimi lekko uporać. Utrzymanie porządku w ogrodzie i otoczeniu domu ułatwią nam dmuchawy i odkurzacze do liści. Jak działają i czym różnią się między sobą te narzędzia?

Różnice w funkcjonowaniu

Choć wydawać by się mogło, że oba urządzenia są jednym i tym samym, posiadają one zasadniczą różnicę w funkcjonowaniu:

 • dmuchawa do liści za pomocą wydmuchiwanego z dyszy powietrza przenosi odpadki w jedno miejsce,
 • odkurzacz ogrodowy zasysa wszystko do specjalnego worka przyczepionego do narzędzia.

Zakres możliwości

Odkurzacze do liści są urządzeniami o bardziej wszechstronnym zastosowaniu. Niektóre z modeli mogą rozdrabniać liście, przez co w worku mieści się większa ilość odpadów.

Istnieją także odkurzacze z funkcją dmuchawy, dzięki którym możemy zebrać wszystkie liście w jedno miejsce, a następnie zassać do worka. W ten sposób unikniemy przenoszenia coraz cięższych z czasem odpadów.

Zarówno dmuchawy, jak i odkurzacze do liści ułatwią nam pracę i pozwolą cieszyć się zadbaną przestrzenią.


Wygoda odkurzacza do liści

Z pomocą odkurzacza i dmuchawy do liści możesz z powodzeniem uprzątnąć liście i gałązki, pozbyć się kurzu oraz brudu czy ściętej trawy zalegającej w trudno dostępnych miejscach. Takie urządzenie okaże się wysoce pomocne, jeśli dbasz o sporą powierzchnię ogrodową. Stosując tradycyjne metody, uprzątniecie sporego kawałka podwórka może zająć kilka godzin, z odkurzaczem uporasz się z bałaganem trzy razy szybciej. Czyszczenie takich powierzchni jak taras czy wybrukowane dróżki stanie się zdecydowanie się dużo dokładniejsze. Sprężonym powietrzem łatwiej dostać się do trudno dostępnych miejsc takich jak fugi czy kąty.


Zobaczmy, jakie to łatwe


Czym się kierować przy wyborze odkurzacza i dmuchawy do liści?

Jednak aby odkurzacz ogrodowy spełniał nasze oczekiwania, należy przejrzeć jego podstawowe parametry i funkcje oraz określić, co jest dla nas najistotniejsze.

Zdecydowanie najważniejszym parametrem jest moc z jaką zostaje wydmuchnięte powietrze na zewnątrz. Jeśli chcemy ograniczyć się do sprzątania liści, nie musi być ona duża, ale jeśli zależy nam na dokładności i możliwości dotarcia do każdej szczeliny naszego ogrodu, warto zaopatrzyć się w coś o większej sile. Większą mocą charakteryzują się odkurzacze spalinowe, jednak do mniejszych ogrodów powinny w zupełności wystarczyć dmuchawy elektryczne.

Przy odkurzaczach spalinowych nie musimy się martwić o zasilanie, pozostaje nam jedynie uzupełniać paliwo. Są one mniej ekologiczne ze względu na emitowane spaliny, ponadto są nieco cięższe. Odkurzacze elektryczne są natomiast idealne na mniejsze powierzchnie, gdyż w przypadku większych ogrodów poprawianie co rusz kabla może być uciążliwe.

Dmuchawa spalinowa do liści
Zalety Wady
+ wysoka wydajność
+ skuteczność, dokładność i szybkość w usuwaniu śniegu, liści czy też innych pozostałości
+ duża moc
– duży ciężar własny
– spory hałas podczas pracy
– wysoka cena
Dmuchawa akumulatorowa do liści
Zalety Wady
+ duża wygoda podczas pracy
+ wysoka sprawność i dokładność czyszczenia
– mniejsza niż w przypadku spalinowych modeli wydajność
– mocno ograniczony czas pracy na akumulatorze
Dmuchawa elektryczna do liści
Zalety Wady
+ zdaje egzamin na niewielkich powierzchniach
+ niższa cena niż w przypadku odkurzacza akumulatorowego czy też spalinowego
+ nie emituje przesadnego hałasu
– jesteśmy ograniczeni długością kabla, przez co jego wydajność jest mocno ograniczona (szczególnie w przypadku, gdy często manewrujemy pomiędzy krzewami, drzewkami, kwiatami itp.)
– tylko niewielkie powierzchnie

Dmuchawa do liści pozwala w szybki i wygodny sposób uporać się z bałaganem na naszym ogródku. Odkurzacz ogrodowy to oszczędność czasu i energii, warto jednak poszukać czegoś pod kątem naszych indywidualnych predyspozycji.
Dmuchawa do liści pozwala w szybki i wygodny sposób uporać się z bałaganem na naszym ogródku. Odkurzacz ogrodowy to oszczędność czasu i energii, warto jednak poszukać czegoś pod kątem naszych indywidualnych predyspozycji.
Istotna jest również waga. Urządzenie trzymamy cały czas w rękach, zatem podczas długiej pracy nawet jeden kilogram potrafi zrobić ogromną różnicę i skutecznie utrudnić naszą pracę.

Warto także zwrócić uwagę na funkcjonalność. Często do odkurzaczy zostaje dołączony jest worek na liście, do którego zbierane są odpady (funkcja ta dostępna jest tylko w odkurzaczach, które także zasysają zbierany materiał). Możemy również zaopatrzyć się w model z rozdrabniaczem, dzięki któremu zebrane odpadki będą zajmowały zdecydowanie mniej miejsca.

Dobrze jest zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Siła z jaką powietrze jest wydmuchiwane czy zasysane jest ogromna, dobrze zatem będzie, jeśli nasze urządzenie zostanie zaopatrzone w dodatkowy guzik bezpieczeństwa. Pozwoli nam to zapobiec nieoczekiwanemu włączeniu się odkurzacza.

Przy porządkowaniu ogrodu ważne jest odpowiednie segregowanie odpadów. Zachęcamy do lektury poradnika dotyczącego wyboru koszów, stojaków i worków na śmieci. W artykule znajduje się także ranking propozycji.

Zaopatrując się w takie urządzenie, oszczędzamy swój cenny czas, praca staje się o wiele przyjemniejsza, a przede wszystkim wydajniejsza. Każdy kto choć raz zaznał tej wygody, nie będzie mógł się bez niej obejść w przyszłości.

Przy porządkowaniu ogrodu z liści, resztek trawy oraz patyków warto wybierać dni, w których nie dokucza nam wiatr. Przy mocno wietrznej pogodzie nasze wysiłki mogą niestety spełznąć na niczym, a suche liście zamiast w jednym miejscu, będą wirowały po całym naszym ogrodzie.

Ze względu na duży hałas emitowany przez odkurzacz do liści warto zaopatrzyć się w nausznice ochronne. Dmuchawa ponadto sprawdza się świetnie przy suchych liściach, przy dużej wilgoci dobrym rozwiązaniem jest poczekać, aż nieco podeschną.


Odkurzacze do liści RANKING

Ranking Grudzień 2023

Zestawienie najchętniej wybieranych odkurzaczy i dmuchaw ogrodowych do liści. Ranking został stworzony na podstawie serwisu Nokaut.pl.


Podsumowanie

Spadające liście w ogrodzie to uciążliwy kłopot dla wielu właścicieli domów z ogrodem, ale też działek. Samodzielne ich zbieranie zajmuje bardzo dużo czasu, dlatego przyda się wysokiej jakości sprzęt, który pozwoli zainteresowanym oszczędzić dużo czasu i energii. Przykładem może być nowoczesna dmuchawa do liści. Odpowiednia dmuchawa musi mieć jednak optymalne parametry, aby jej używanie w ogródkach i na działkach dawało jak najlepsze efekty działania.

Jaką dmuchawę do liści wybrać?

Dmuchawa może dzielić się na kilka rodzajów:

 • spalinową,
 • elektryczną,
 • akumulatorową.

Najczęściej wykorzystywana jest dmuchawa akumulatorowa, a to z uwagi na to, iż jest ona zasilana przez akumulator niezależnie od miejsca, w którym wykonuje się czynności porządkowe. Nie trzeba mieć żadnych przedłużaczy, niczym nie trzeba się martwić. Taka dmuchawa zapewnia też szybkie uporządkowanie liści w ogrodzie, ponieważ ma silny i wydajny podmuch.

Odpowiednia moc

Przy wyborze należy kierować się mocą takiej dmuchawy. Im większa moc silnika, tym lepsze będą efekty, bo podmuchy będą silniejsze i zasięg działania dużo większy. Poleca się odkurzacz ogrodowy, który działa z prędkością przynajmniej 300 km/h, tak aby udanie uprzątnąć ciężkie i zalegające w ogrodzie od dawna liście. W innym przypadku czynność może zakończyć się niepowodzeniem.

Dodatkowo wysokiej klasy dmuchawa nie powinna być zbyt hałaśliwa, gdyż może ona przeszkadzać nie tylko użytkownikom, ale też sąsiadom. Co za tym idzie będzie ona negatywnie oddziaływać na ludzki słuch, a ten jest przecież przy wykonywaniu tego typu prac bardzo czuły.

Ogrodowe zapytania:

 • VBE300-AS-G 3000 W NAC
 • https://codoogrodu net/odkurzacze-ogrodowe-do-lisci/
 • jaki odkurzacz do ogrodu
 • najlepsza dnuchawa odkurzacz
 • odkurzacz do liści macallister 3000 w
 • odkurzacz do liści spalinowy opinie
 • Ranking dmuchaw spalinowych do liści
 • Ranking odkurzaczy ogrodowych

12 thoughts on “Odkurzacze ogrodowe do liści. Na jaką dmuchawę się zdecydować? Najnowszy ranking modeli

 1. Bardzo fajna rzecz ale dopiero w sytuacji gdy mamy ogród z dużą ilością drzew lub wokół nas sąsiedzi mają dużą ilość drzew. W innym wypadku takie rozwiązanie się nie sprawdzi. Odkurzacze ogrodowe do liści są też bardzo głośne, trzeba brać to pod uwagę bo niekiedy zdarza się, że nasi sąsiedzi okazują się niezbyt tolerancyjni w stosunku do tego typu urządzeń.

 2. Chętnie zakupiłbym taką dmuchawę, ale tylko wtedy gdyby miała funkcję ssącą. Głupotą dla mnie jest tylko dmuchanie nie liście, przecież i tak trzeba je zebrać. A z takim doczepionym workiem to po problemie w 10 minut, super sprawa. Jesień już praktycznie jest, więc pozostaje mi tylko wybór sprzętu.

 3. Niestety mój sąsiad, którego nie darze sympatią ma taki odkurzacz do liści. Jest to dla mnie gehenna. Nie dosyć, że on oczywiście dmucha liście w moją stronę, to jest na moją działkę i później ja muszę latać z grabkami i zbierać te liście. To ta dmuchawa jest chyba głośniejsza niż jego kosiarka. Nie wiem czy on specjalnie kupuje najgłośniejsze narzędzia ogrodnicze czy co, ale jest to nie do zniesienia.

 4. Kiedyś nie wyobrażałem sobie pracy z odkurzaczem do liści, a teraz jest to podstawowe narzędzie, a tym bardziej, że w moim ogrodzie jest dużo drzew. Na prawdę warto dołożyć do sprzętu z rozdrabniaczem, bo jest to super ułatwienie 😉 Czas sprzątania zdecydowanie zmalał odkąd zaopatrzyłem się w ten sprzęt 😉

 5. Odkurzacze takie według mnie są bardzo potrzebne, chociaż w moim sąsiedztwie niestety nie każdy wie jak się ich używa… Sama taki posiadam i pełni funkcję dmuchawy do liści, po wiatrach czy też w czasie jesieni sprawdza się doskonale.

 6. Posiadam ogrodowy odkurzacz spalinowy i nie wiem czy inne mogą pełnić jego funkcję. Ma bardzo dużą moc i bez problemu radzi sobie z wydmuchiwaniem liści i innych niepotrzebnych śmieci. Znajomy ma elektryczny, prawda jest lżejszy i ciszej pracuje, ale nie ma takiej mocy.

 7. Odkurzacza ogrodowego używam głównie jako „sprzątacza” do liści. Nie miałem już siły na zbieranie ich ręcznie czy grabkami i stwierdziłem, że kupię to cacko i jestem zadowolony. Kupiłem odkurzacz firmy Gardena i jest on bardzo wydajny, nie mam do niego żadnych zarzutów.

 8. Mam wrażenie, że nie wszyscy wiedzą do czego odkurzacz spalinowy do liści służy. Otóż w moim sąsiedztwie, ludzie używają tego jako coś do sprzątania śmieci i wydmuchiwania ich – jest to po prostu żałosne. Sprzęt sam w sobie używam tylko w jesieni, jak jest bardzo dużo liści i miotłą nie jest się w stanie tego ogarnąć.

 9. W jesieni zdecydowałem się, żeby kupić ogrodowy odkurzacz do sprzątania liści i był to bardzo dobry wybór. Do tej pory męczyłem się z miotłą i pakowaniem tego do worków po kilka godzin w trakcie okresu jesiennego. Teraz dmuchawa robi to w kilka minut i to zdecydowanie dokładniej.

 10. W takim okresie, gdzie liście już spadają z drzew, spalinowa dmuchawa do liści sprawdza się jak znalazł! Nie ma sensu chodzić z miotłą i zamiatać, jeżeli możemy zrobić to w sposób bardziej wygodny, precyzyjniejszy i przede wszystkim szybszy 😉

 11. W zeszłym roku kupiłem elektryczny odkurzacz ogrodowy do liści i nie myślałem, że przetrwa długo. Na początku miałem wrażenie, że chodzi dosyć mozolnie i jest po prostu dosyć powolny. Okazało się, że jednak go zareklamowałem i miałem wadliwy model – teraz wszystko działa bez zarzutu!

 12. Nie wyobrażam sobie teraz sprzątania ogrodu bez dmuchawy. Jednak polecam dmuchawy czy odkurzacze np Stihla bo słabsze firmy nie są tak wydajne i potrafią się często psuć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Odśnieżarki spalinowe i elektryczne. Jaka sprawdzi się najlepiej w codziennym zastosowaniu? Polecamy ranking propozycji

czw. paź 7 , 2021
W trakcie zimy rośliny i zwierzęta zapadają w letarg, wszystko […]
Odśnieżarki spalinowe to propozycja dla tych osób, które posiadają spoty teren do odśnieżania. Ze względu na brak kabla zasilającego są one bardzo wygodne w eksploatacji. Warto przy ich wyborze wzrócić uwagę na moc silnika oraz typu układu jezdnego: gąsienicowy lub kołowy,

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.