Meble ogrodowe 2020, czyli jakie meble ogrodowe Polacy kupowali w 2020 roku?

W wyposażeniu każdego ogrodu punktem obowiązkowym jest także dobór odpowiednich mebli. Dzięki nim czas spędzony w ogrodzie staje się o wiele przyjemniejszy, a my mamy idealne miejsce do wypoczynku, relaksu oraz spotkań rodzinnych i towarzyskich. Jakie meble ogrodowe były najczęściej kupowane w 2020 roku?

parasol ogrodowy
parasol ogrodowy

Jakie meble ogrodowe były najmodniejsze w 2020 roku?

Wybór mebli ogrodowych najczęściej dyktowany jest takimi kwestiami jak wygoda, upodobania czy nawet potrzeba i praktyczność. W tym roku, w czasie pandemii, gdy większość z nas pozostała w domu, zorganizowanie sobie wygodnej przestrzeni stało się jeszcze istotniejsze. Tym większą uwagę zaczęto więc zwracać na to, co się kupuje. Na tej podstawie, z łatwością da się wywnioskować, jakie elementy wyposażenia ogrodu cieszyły się największym wzięciem wśród klientów. Obecnie, meble ogrodowe modne w 2020 roku kupisz online (meblobranie.pl), co patrząc na obecną sytuację na świecie, także stało się nowym trendem. Ograniczając wychodzenie z domu, zdecydowanie zwiększyła się liczba transakcji dokonywanych w sieci.

Wracając jednak do tematu, warto przyjrzeć się meblom ogrodowym, które w mijającym już 2020 roku cieszyły się największym wzięciem.


Najbardziej popularne meble ogrodowe – zestawy z technorattanu

Meble wykonane z technorattanu są prawdziwym hitem i to nie tylko w tym mijającym roku. Szczególną popularnością wśród kupujących cieszyły się jednak nie tyle pojedyncze meble, ile całe ich zestawy – krzesła, leżaki, fotele, czy nawet kanapy. Swoją formą przypominają one zwykłe meble pokojowe, jednak dzięki wykorzystaniu specyficznego materiału są praktyczniejsze i wytrzymalsze. Do tego niewątpliwie prezentują się w ogrodach i na tarasach o wiele bardziej elegancko, a dodatkowe wyposażenie w postaci miękkich poduch i siedzisk sprawia, że z przyjemnością spędza się na nich czas.


Leżaki ogrodowe na szczycie popularności w 2020 roku

Leżaki ogrodowe nie są żadną nowością – w ogrodach były, są i będą, jednak niewątpliwie rok 2020 należał właśnie do nich. Dotyczy to szczególnie tych mebli składanych, które prosto i szybko można przemieścić w inne miejsce czy po prostu wygodnie schować. Obok tak standardowych leżaków, jak plażowe z metalową konstrukcją i tkaniną, coraz chętniej zaczęto wybierać także leżaki wykonane z technorattanu czy drewna. To świetne rozwiązanie szczególnie dla osób lubiących się opalać w promieniach letniego słońca.


Zobacz również: Wyrzynarka do obróbki drewna


Popularne drewniane ławki ogrodowe

Jeżeli chodzi o meble ogrodowe drewniane, dużą popularnością w tym roku cieszyły się ławki. Drewno jest bardzo uniwersalnym materiałem, a w połączeniu np. z metalem może tworzyć naprawdę wyjątkową formę. To eleganckie rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym ogrodzie, tworząc jednocześnie ciekawą aranżację i klimat. Można stworzyć własny kącik w odosobnieniu, albo zdecydować się na postawienie ławki ogrodowej w takim miejscu, by można było swobodnie usiąść, odpocząć i się zrelaksować.


Parasole ogrodowe – trend roku 2020

Jeżeli chodzi o parasole ogrodowe, to i one nie są żadną nowością. W tym roku szczególną popularnością cieszyły się jednak te na wysięgnikach. Charakteryzują się one tym, że nie stoją prosto, a zwisają swoją czaszą np. nad stolikiem, z kolei stojak znajduje się bardziej z boku. Plusem tego rozwiązania fakt możliwość dowolnego ustawiania parasola, względem własnej wygody i pod takim kątem, jaki się chce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Koszty związane z przydomowym basenem - o czym musisz wiedzieć?

śr. sty 27 , 2021
Basen stelażowy to dobre wyjście dla tych, którzy chcą mieć […]
przydomowy basen w ogrodzie

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.