Koszty związane z przydomowym basenem – o czym musisz wiedzieć?

Basen stelażowy to dobre wyjście dla tych, którzy chcą mieć latem w swoim ogrodzie dość duży zbiornik wodny, z którego korzystać będzie cała rodzina. Jest to jednak jeden z najdroższych typów takich produktów. Jakie są ceny basenów stelażowych? Na pewno niższe niż budowa i utrzymanie basenu całorocznego.

przydomowy basen w ogrodzie
przydomowy basen w ogrodzie

Czym jest basen ze stelażem?

Jak sama nazwa wskazuje, są to zbiorniki wodne, które zostały zamontowane na specjalnym szkielecie składającym się z rurek. Jest on więc stabilniejszy i trwalszy od np. swoich nadmuchiwanych kuzynów. Warto też zauważyć, że jest od nich większy. Ponadto, jeśli wybieramy basen stelażowy z pompą, możemy doprowadzić do niego ciepłą wodę, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się pływaniem także w chłodniejsze dni. Jeśli zależy Ci właśnie na takim, być może na stronie sklepu Dollo znajdziesz basen ze stelażem dla siebie – https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/baseny_ogrodowe/baseny_stelazowe.html.

Prostokątny basen stelażowy
Prostokątny basen stelażowy

Jakie są wymiary basenów stelażowych?

Rozmiary to chyba największa zaleta basenów ze stelażem. Ich rozmiary mogą sięgać nawet siedmiu metrów długości, dlatego, jeśli zależy nam na aktywnym pływaniu to właściwie jedyna opcja spośród tymczasowo rozkładanych zbiorników. Dzięki temu doskonale sprawdzą się dla całych rodzin, chociaż baseny dla dzieci na stelażu sprawdzają się równie dobrze. Na dodatek mogą mieć one bardzo różne kształty (kwadraty, prostokąty i koła), gdy baseny rozporowe muszą być okrągłe.


Ile kosztuje basen?

Ceny basenów stelażowych mocno zależą od ich wielkości, marki oraz jakości użytych materiałów. Jeśli zależy nam na najtańszych modelach, możemy zamknąć się w niecałym tysiącu złotych. Są to jednak zwykle dość niewielkie propozycje. Gdy zależy nam na czymś większym, musimy liczyć się z adekwatnie większymi kosztami. Ceny wahają się bowiem do aż około 7 tys. złotych.


Co z utrzymaniem basenu stelażowego?

Dzięki temu, że basen stelażowy wyciągamy tylko tymczasowo, gdy wiemy, że będziemy z niego korzystać, koszty jego utrzymania nie są aż tak wysokie. Nie musimy opłacać sprzątania go i właściwie po zakupie zbiornika opłacamy przede wszystkim wlewaną do środka wodę. Chyba że zależy nam jeszcze na podgrzaniu wody: wtedy koszy wzrosną także o pobieraną energię. I chociaż to raczej dosyć trwałe konstrukcje to musimy także wziąć pod uwagę ewentualne koszty serwisowania w przyszłości.


Basen dla dzieci na stelażu

Jeśli szukamy urozmaicenia wakacji dla naszych pociech, to basen dla dzieci na stelażu może być bardzo dobrym wyjściem. Należy jednak pamiętać, że są one zwykle dosyć głębokie, dlatego mniejsze pociechy powinny zawsze korzystać z nich w towarzystwie dorosłych. Wtedy przydatna może być również drabinka oraz taki model basenu, który będzie przynajmniej częściowo odsłaniał od słońca. Dzięki temu skupione na zabawie pociechy nie będą musiały aż tak bać się o poparzenia słoneczne.

Baseny dla dzieci na stelażu mogą być też dobrym pierwszym krokiem w stronę nauki pływania, które dobrze wpływa na nasze ciało i na pewno wspomoże rozwój.

Basen stelażowy dla dzieci
Basen stelażowy dla dzieci

Jakie są zalety basenów stelażowych?

Basen stelażowy warto posiadać z co najmniej kilku powodów. Basen ogrodowy stelażowy z pompą pozwoli nam się ochłodzić w trakcie upałów. Poza nauką pływania to również dobry i bezpieczny sposób na oswojenie się z wodą i pozbyciem się lęku względem niej. Dzięki niemu będziemy też mogli urozmaicić swoje codzienne ćwiczenia. Aqua aerobik czy ćwiczenia rehabilitacyjne na własnej posesji w końcu staną się możliwe.

A jeśli wybierzemy duży basen, będziemy mogli w nim po prostu wygodnie pływać. Wystarczy więc, że mamy odpowiednio dużą ilość gotówki oraz wystarczająco miejsca i będziemy mogli cieszyć się z luksusu posiadania basenu we własnym ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Basen poliestrowy, czyli wygodna inwestycja w marzenia

czw. sty 28 , 2021
Kupno basenu jest wydatkiem, który jest opłacalny w wielu przypadkach. […]

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.