Materac dmuchany do pływania

2

materace dmuchane do pływania
materace dmuchane do pływania
Materace do pływania są istotnym elementem bezpieczeństwa i zwiększenia komfortu, podobnie jak koła do pływania. Obecnie bez nich trudno wyobrazić sobie wizytę nad morzem, plażowania i morskiego wypoczynku. Jest to dobre rozwiązanie dla całych rodzin. Dzięki materacom do pływania można sobie swobodnie dryfować po wodzie. Jest to bardzo ważne, ponieważ w ten sposób dba się o bezpieczeństwo swoje oraz swoich dzieci. Dzięki takim materacom można:

 • pływać nie zużywając przy tym dużych nakładów sił,
 • odprężyć się na wodzie,
 • poopalać się w słoneczne dni.

Oczywiście takie materace muszą być rozsądnie użytkowane, powinny to robić osoby, które umieją pływać. Dzięki temu nie zajdzie ryzyko, że materac oddali się zbyt daleko od brzegu, co może stworzyć bardzo duże niebezpieczeństwo dla dryfujących na materacu osób.


Na jakie materace można się zdecydować?

Materac dmuchany do pływania można dobierać na wiele sposobów, wszystko będzie oczywiście zależało głównie od tego, w jaki sposób będzie się go użytkowało. Do wyboru ma się głównie:

 • materace jednoosobowe (na takich materacach można swobodnie nauczyć się pływać, jeśli ktoś nie ma takiej umiejętności. Poza tym są one najlepszym wyborem dla osób, które lubią samotnie pływać lub opalać się na wodzie),
 • materace dwuosobowe (świetna propozycja dla rodzica z dzieckiem, można w ten sposób oczywiście spędzić więcej czasu z własnym dzieckiem, ale też nauczyć je pływać, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo jest to szansa na przyjemne spędzenie wolnego czasu, na dobrej zabawie),
 • specjalne materace z siatką (jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie, ponieważ dzięki siatce nie leży się na nagrzanym materacu, a dotyka się ciałem wody. Jest to przyjemne doznanie i nowe doświadczenie, a przy okazji można się dzięki temu nauczyć szybciej pływać, jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z takiej możliwości).

Do wyboru są oczywiście materace w różnych kolorach i kształtach. Każdy może wybrać dla siebie ciekawą opcję, dzięki której fajnie spędzi czas nad morzem, czy też nad jeziorem.


Materace czy koła do pływania?

Warto zastanowić się dobrze nad tym, czy lepiej zainwestować pieniądze w materac dmuchany, czy też w koło do pływania. Materace są odpowiednim rozwiązaniem dla osób starszych, ale też dla rodziców z dziećmi. Z materaców nie powinny jednak samodzielnie korzystać dzieci, ponieważ nie jest to dla nich całkowicie bezpieczne rozwiązanie. Rozsądnym wyborem będzie koło do pływania dla niemowląt. Dzięki takim kółkom niemowlaki są dużo bezpieczniejsze w wodzie, a rodzice mają nad nimi pełną kontrolę. Z takich kół mogą korzystać również małe dzieci, oczywiście trzeba je umiejętnie dobrać do wymiarów ciała dziecka, aby nie miało ono ograniczonych ruchów i zmieściło się swobodnie w takim kółku.

Materac lub koło do pływania świetnie sprawdzi się także podczas relaksu w basenie ogrodowym. Niewielka jego powierzchnia nie powinna stanowić dla nas przeszkody, jeżeli zależy nam na leniwym wylegiwaniu się i korzystaniu z kąpieli słonecznych 🙂


Koła dmuchane do pływania dla dzieci RANKING

Ranking Maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych dmuchanych kół do pływania dla dzieci. Ranking jest aktualizowany na bieżąco każdego dnia.


Na czym warto się skupić przy doborze materaców do pływania?

dmuchane koło do pływania dla dzieci
dmuchane koło do pływania dla dzieci
Przy wyborze dmuchanych materaców do pływania należy skupić się na kilku najważniejszych elementach. Przede wszystkim jest to wielkość materaca. Oczywiście trzeba mieć też na uwadze producenta, który zdecydował się na produkcję tego typu materaców. Bardzo ważna jest też cena, nie powinno się polegać jedynie na tanich materacach, które mogą się do niczego nie przydać i po kilku dniach użytkowania mogą trafić na śmietnik. Powinno wydać się nieco więcej pieniędzy na taki materac, a dzięki temu będzie się dużo spokojniej z nich korzystało.

Warto zwrócić uwagę również na to, czy takie gadżety łatwo się pompuje, łatwo spuszcza się z nich powietrze, itd. Istotną kwestią jest także maksymalne obciążenie. Jeśli nie jest ono zbyt duże, wtedy też taki materac nie powinien być w ogóle brany pod uwagę. Warto decydować się na gadżety, które mogą pomieścić na sobie przynajmniej kilka osób.


Materac pozwalający na utrzymanie się na powierzchni wody

Przy tego typu wyborach liczy się przede wszystkim to, aby materac pozwalał zainteresowanym utrzymać się na powierzchni wody. Jest to o tyle istotne, gdy użytkownik spadnie z niego. Wtedy też gadżet powinien umożliwić danym osobom szybkie dostanie się na taki materac. Jest to bardzo ważna rzecz, dlatego nie można tego lekceważyć.

Ciekawą opcją dla mniejszych dzieci będzie koło do pływania z siedziskiem. Wtedy też dzięki takim kołom można sprawić frajdę swoim pociechom, a przy okazji zapewnić im bezpieczne oraz wygodne użytkowanie. Na szczęście dostęp do takich akcesoriów jest bardzo szeroki, można je także zamawiać w sklepach internetowych, jeśli tylko ktoś będzie chciał zdecydować się na ich zakup. Do wyboru mamy wiele rodzajów materaców, ale też kół do pływania, dlatego też wybór musi być bardzo dokładnie przemyślany, aby skorzystały na tym zarówno osoby dorosłe, jak i małe dzieci. Przy wyborze warto kierować się też opiniami innych użytkowników.


Materace dmuchane do pływania RANKING

Ranking Maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych dmuchanych materacy do pływania. Ranking jest aktualizowany na bieżąco każdego dnia.


Jak naprawić materac do pływania?

Materac dmuchany do pływania to niezmienny hit wakacyjnego sezonu. Obecnie producenci prześcigają się w ilości wzorów i kolorów, by jak najbardziej dostosować je do potrzeb klienta. Inwestycja w materac jest zazwyczaj spora, tym bardziej traktujemy go z należytą ostrożnością. Jednak na pewne uszkodzenia nie mamy wpływu, tak samo jak na jego rozszczelnienie się. Jak zatem naprawić dmuchany materac do pływania?

Uszczelnianie dmuchanego materacu

Producenci przewidzieli, że materace jak każde inne rzeczy, mogą ulec uszkodzeniu. Jednym z typowych problemów jest ich rozszczelnienie się. Do większości dmuchanych materaców do pływania dołączony jest niewielki zestaw naprawczy. Zwykle składa się on z bazowego skrawka materiału i kleju PCV. Oczywiście znajdziemy też instrukcje obsługi, by naprawa zakończyła się powodzeniem.

Zdarzyć się może, że do zestawu nie jest dodany zestaw do jego naprawy, jednak łatwo możemy przeprowadzić proces uszczelnienia w domowych warunkach. Musimy zlokalizować przebicie, a także zaopatrzyć się w kawałek materiału, o zbliżonej strukturze. Do pracy potrzebować będziemy też:

 • uniwersalnego kleju,
 • rękawic,
 • benzyny lub acetonu,
 • wody,
 • detergentu,
 • pędzla.

Wodą z mydłem lokalizujemy uszkodzenie, mieszankę nakładamy na materac, a tam gdzie pojawią się bańki musi znajdować się również dziura. Następnie odtłuszczamy powierzchnię acetonem lub benzyną. Za pomocą pędzla nakładamy klej i przyklejamy wcześniej przygotowaną łatę.

2 thoughts on “Materac dmuchany do pływania

 1. Moim wyborem był materac dwuosobowy dmuchany i zdecydowanie jest to świetna rzecz. Sprawdza się do basenu zarówno na dwie osoby, jak i dla jednej – by było nieco wygodniej. Można na nim również spokojnie spać, jeżeli jesteśmy na wyjeździe.

 2. Zależało mi na tym, aby kupić materac do pływania z pompką. Nie znoszę dmuchania materaca ustami, jest to niewygodne i bardzo czasochłonne. Za pomocą pompki w kilka chwil można napompować cały materac. Oszczędność czasu i… siebie ;D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Wędzenie na grillu

śr. sie 25 , 2021
Grillowanie związane jest nie tylko ze smażeniem. Na grillu przyrządzimy […]

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.