Wędzenie na grillu

Grillowanie związane jest nie tylko ze smażeniem. Na grillu przyrządzimy bowiem także potrawy wędzone, dzięki którym zaskoczymy naszych domowników i gości. Do przygotowania pysznych wędzonych potraw powinniśmy się w odpowiedni sposób przygotować. Podamy przez to posiłek, który mógłby śmiało konkurować z tym z najlepszych restauracji.


Co będzie potrzebne do przygotowania wędzonych potraw prosto z rusztu?

Aby przygotować smakowite i aromatyczne wędzone potrawy, powinniśmy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt i akcesoria. Jeśli chodzi o sprzęt, na rynku dostępne są wędzarki, których unikalna konstrukcja pozwala na przyrządzenie doskonałych wędzonych potraw bez zbędnego wysiłku. Ten specjalistyczny sprzęt do grillowania zyskuje z roku na rok popularność. Wędzone potrawy wyróżniają się bowiem nie tylko unikalnym smakiem, ale również aromatem.

Wędzarki zasilane są wysokiej jakości opałem. Drewienka z buku, jabłoni, hikory – możliwości są tutaj nieograniczone. Rodzaj opału dopasujemy przy tym do naszej ulubionej potrawy. W grillowaniu pomogą nam także specjalne deski cedrowe. Wzbogacają one aromat potraw prosto z rusztu.


Sprzęt i akcesoria do grillowania – na które warto postawić?

Wśród firm oferujących sprzęt i akcesoria do grillowania, szczególnie wyróżnia się amerykańska marka Weber. W jej ofercie znajdziemy produkty najwyższej jakości, które zostały przetestowane przez sztab doświadczonych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem na rynku grillowania.

Jeśli chodzi o wędzarki, doskonałe opinie zbiera Smokey Mountain Cooker. Ta wysokiej klasy wędzarka, ceniona także przez szerokie grono restauratorów, pozwala na przygotowanie unikalnej w smaku wołowiny czy żeberek bez większego wysiłku. Wystarczy, że umieścimy w takiej wędzarce odpowiedni rodzaj opału i wyregulujemy jej 4 przepustnice, by bez konieczności dalszej obsługi wyczekać kilka godzin, aż powoli uwędzi się nasz ulubiony produkt. Wbudowany w obudowę termometr pozwala na kontrolowanie temperatury pieczenia, abyśmy mogli w porę zareagować, bez konieczności doglądania produktu we wnętrzu wędzarki. To bardzo ważne, ponieważ zyskujemy wówczas pewność, że zaserwowana przez nas potrawa zostanie podana w odpowiednim momencie.

Bardzo istotne jest to, że wędzarka Smokey Mountain Cooker wyprodukowana została z najwyższej jakości materiałów. Ruszt do pieczenia ze stali platerowanej, ruszt na węgiel drzewny z grubej stali czy też misa, pokrywa, część środkowa i pojemnik na wodę pokryte emalią porcelanową zapewniają tej wędzarce precyzję wędzenia przez wiele lat użytkowania, nawet przy jej bardzo intensywnym, wielogodzinnym użytkowaniu. Dodając do tego odporne na rdzę drzwiczki do wkładania paliwa oraz odporne na rdzę osłony termiczne – zyskujemy grill, który będzie się prezentował doskonale przez wiele miesięcy, nawet przy narażeniu go na opady lub wilgoć.

W ofercie Webera znajdziemy również doskonałej jakości drewienka do wędzenia dostępne w różnych odmianach. Pozwala to na dopasowanie ich do niemal każdej potrawy. Oprócz drewienek z konkretnego gatunku drzewa możemy wybierać m.in. wśród drewienek do wędzenia drobiudrewienek do wędzenia owoców morza czy też drewienek do wędzenia wieprzowiny. Weber oferuje ponadto doskonałej jakości deski cedrowe dostępne w komplecie 2 sztuk. Sprawdzą się one w szczególności przy przyrządzaniu wyśmienitych ryb, takich jak łosoś lub pstrąg. Wystarczy tylko dla osiągnięcia pożądanego efektu namoczyć takie deski przed umieszczeniem na ruszcie.

Wędzenie na grillu to prosta sprawa, jeśli dysponujemy odpowiedniej klasy sprzętem i akcesoriami grillowymi. Dzięki temu spędzimy miłe chwile w gronie domowników i gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Wyrzynarka do obróbki drewna

śr. wrz 1 , 2021
Wyrzynarka do drewna to doskonałe narzędzie, które znajdzie swoje miejsce […]

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.