Bruzdownica

bruzdownice do kabli i styropianuZe względu na swoją cenę bruzdownice przeznaczone są z reguły do profesjonalnego zastosowania, chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa budowlane i remontowe.

Narzędzie to przypomina skrzyżowanie piły ze szlifierką – posiada silnik, uchwyty do prowadzenia oraz tarczę diamentową i mechanizm (dwie tarcze). Bruzdownicę wykorzystuje się do nacinania wgłębień, które z kolei przeznaczone są do kładzenia kabli lub fug.

Bruzdownice najczęściej mają moc od 900 do 2000 W. Diamentowe tarcze zapewniają wysoką jakość pracy i wydłużają żywotność sprzętu. Rozstaw tarcz decyduje o szerokości i głębokości szczelin rzeźbionych w drewnie, betonie oraz innych materiałach. Najczęściej jednak rzeźbi się bruzdy w murach, zanim położy się w nich np. kable. Są to ciężkie prace budowlane, dlatego bruzdownice wykorzystywane są głównie przez firmy.

Ceny tych urządzeń zaczynają się od około 500 złotych, a kończą się nawet na 5000 złotych. Oczywiście cena w dużej mierze determinuje żywotność oraz przeznaczenie bruzdownic.


Jaką bruzdownicę wybrać?

Powyżej 2000 W oferowane są urządzenia do ciężkich prac i rzeźbienia bruzd w bardzo twardych materiałach. Droższe urządzenia wymagają sporej wprawy i umiejętności, dlatego niezbędne jest szkolenie przed ich użytkowaniem.

Jaka bruzdownica do kabli i styropianu?Prędkość obrotowa może wynosić nawet do 10 000 obrotów na minutę. Miękkie materiały nacina się błyskawicznie, nacinanie betonu trwa dłużej i wymaga większego nakładu siły.

Bruzdownica powinna być wyposażona w adapter do odkurzacza, ogranicznik prądu rozruchowego, osłony tarcz i wyłącznik awaryjny. Te dwie ostatnie rzeczy pozwalają na bezpieczną pracę z urządzeniem. Wyłącznik awaryjny odłącza prąd, gdy tarcze są zepsute lub uszkodzone, co zwiększa bezpieczeństwo stosowania tego urządzenia.

W codziennej eksploatacji przydaje się również minimalizowanie drgań, które sprawia, że urządzenie nie drga w rękach operatora i tym samym nacięte nawierzchnie są równe.


Bruzdownice RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych bruzdownic do kabli i styropianu. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Ogrodowe zapytania:

  • bruzdownica do styropianu

3 opinie o “Bruzdownica

  1. Pracowałem ze sprzętem firmy Milwaukee i muszę powiedzieć, że to naprawdę dobra marka. Ich bruzdownica dobrze się prowadzi, jest niezwykle trwała, a przy tym stosunkowo lekka. Wiem też, że Bosch robi dobry sprzęt, jednak jest nieco drogi. Wydaje mi się, że do takich ogrodowych zastosowań wystarczy sprzęt z niższej półki, jaki znajdziemy w marketach typu Castorama. No chyba, że chcemy codziennie nacinać beton to wtedy może być problem ale nie sądzę, by ktoś się tym hobbystycznie zajmował 😉

    Reply
  2. Faktycznie tanie sprzęty to to nie są i sprawdzają się przy większych remontach. Myślę, że duże firmy remontowe powinny inwestować w taki sprzęt. ułatwia on pracę, przyspiesza, czyni ją bardziej profesjonalną dla potencjalnego klienta.

    Reply
  3. No w domu to raczej za dużo nie porobisz takim sprzętem, bo jeżeli bruzdownicę wykorzystuje się do nacinania wgłębień, które z kolei przeznaczone są do kładzenia kabli lub fug to rzadko wykonujemy takie czynności w domu. ale dla firm to jak najbardziej, nikt chyba by nie chciał bawić się jakimś dłutkiem i wycinać wgłębienia, poza tym kable kładzie się raz.

    Reply

Twoja opinia