Basen poliestrowy, czyli wygodna inwestycja w marzenia

Kupno basenu jest wydatkiem, który jest opłacalny w wielu przypadkach. Gdy chcesz dbać o zdrowie, gdy masz dzieci i chcesz je oderwać od komputerów (szczególnie w cieplejsze dni). Warto też mieć basen, gdy to ty chcesz móc się oderwać od codzienności.

Ta przecież od prawie roku “stoi na głowie” przez pandemię. Wierzymy, że w swoim czasie wszystko wróci do normy. Oby szybciej niż później. Ale nic nie zatrzyma zbliżającej się wiosny czy lata, zatem można powoli myśleć o zainwestowaniu w basen ogrodowy, jeśli go jeszcze nie masz. Albo kupić nowy, jeśli stary nie spełnia Twoich wymagań. A dlaczego warto by był to basen poliestrowy? O tym w artykule.


Gotowe i bez wielu wyzwań?

Baseny poliestrowe w ogrodach i bezpośrednio przed domami to skojarzenie z luksusem, jakością, zdrowiem. Szczególnie w lato to najlepsza przyjemność pod słońcem. Natomiast ogólnie ujmując temat basenów to kojarzą nam z placem budowy, wielką inwestycją i wieloma wyzwaniami. Tymczasem baseny poliestrowe niejeden producent określa jako “baseny gotowe”.


Dla kogo basen poliestrowy?

Zatem taki rodzaj basenu będzie doskonałą propozycją dla wszystkich klientów, którzy preferują spełniać swoje basenowe marzenia w sposób dość szybki i jak najmniej ingerujący w ich teren. Miejsce na basen i gotowa niecka poliestrowa, a potem można się już kąpać. Brzmi prosto? O to chodzi, by dla klienta brzmiało prosto, natomiast za tym wszystkim idzie technologia, która ma służyć zakupującemu długo i dobrze. Jak szybko basen z poliestru może znaleźć się u Ciebie? Zaskoczymy cię, to może potrwać mniej niż dwa tygodnie! Sam montaż to nawet kilka dni. Ale “do brzegu”, czyli do sedna…


Słów kilka o zaletach basenów poliestrowych i ciekawostka na wagę złota

Jak już wspominaliśmy zaletami tej opcji basenowej są: szybkość instalacji basenu i małoinwazyjna ingerencja w posesję. Co jeszcze? Na pewno warto wyłuszczyć tu również łatwość utrzymania w czystości (gładkość!) oraz dużą odporność na niskie temperatury. Co do tego drugiego to warto od razu tu oświecić cię pewną ciekawostką. Brak tej wiedzy nieraz kosztował już posiadacza basenu wiele nerwów czy też kosztów. Bo czy w zimę spuszczać wodę z basenu? Tak, ale tylko poniżej pewnego poziomu. Nigdy całkowicie, ponieważ na szkodę niecki działa tu fizyka, a dokładnie wody gruntowe. Woda w glebie wokół basenu zamarza, poszerza tak więc swoją objętość i napiera na basen od zewnątrz. Jeśli w basenie nie będzie w ogóle wody, to zacznie on pękać… Dlatego, dla równowagi należy mieć też tę wodę w niecce. Również poliestrowej. Brzmi może prosto, ale trzeba o tym pamiętać, bo takie uszkodzenia najczęściej nie są nawet rozpatrywane jako reklamacja.


Z czego tworzy są baseny poliestrowe?

Wiecie, że basen poliestrowy jest niemniej wytrzymały niż basen murowany? Jak to możliwe? Technologia. Nie raz i nie dwa zaskakuje, i nie raz Cię jeszcze zaskoczy. Włókno węglowe wzmocnione pokrywą z poliestru, to przepis na długowieczność Twojego basenu. Tak jak samo pływanie w basenie na pewno będzie przepisem na długowieczność Twoją.


Kryty czy odkryty?

Basen poliestrowy sprawdzi się zarówno we wnętrzach, jak i jako klasyczny basen w ogrodzie lub tuż przed domem. Zawsze można przecież najpierw mieć basen ogrodowy poliestrowy, a potem do tego dokupić zadaszenie. Te wydłuży Ci sezon kąpielowy nawet o 4 miesiące, i sprzątania będzie mniej, a o większej prywatności nie wspominając.


Estetyka i funkcjonalność!

Baseny poliestrowe robią też bardzo dobre wrażenie wizualne, a wbudowane, antypoślizgowe schody prowadzące do wnętrza basenu sprawiają, że bez trudu wejdzie do niego nawet osoba starsza czy dziecko. Tak samo ma się sytuacja z wyjściem, a więc to wygoda i bezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Na grafice widzimy też tzw. półkę rekreacyjną, która sprawia, że w upalne dni możemy zasiąść spokojnie zanurzeni częściowo w wodzie, a w dłoni może widnieć nam na przykład kolorowy drink z palemką.

basen poliestrowy Superpools

Baseny poliestrowe dostarczamy jako całość w miejsce montażu. Zapytasz o ich rozmiary? Odeślemy Cię na naszą stronę (przejdź klikając TUTAJ).

Jeśli zainteresowały Cię baseny poliestrowe lub chcesz basen, ale wolisz sprawdzić inne opcje, zobacz co proponujemy. Zapraszamy, sprawdź nasze baseny! Superpools zadba o Twój basen, Ty zadbaj o to by się w nim później świetnie bawić. Po prostu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jaka podkaszarka akumulatorowa do przydomowego ogródka?

czw. kwi 1 , 2021
Zbliża się wiosna, a z nią czas na koszenie trawy […]

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.