Jak mogą Ci się przydać pompy zatapialne?

Każdy mieszkaniec domu jednorodzinnego, szczególnie ulokowanego na wsi, wie, jak dużo problemów może sprawić woda, dostęp do niej, lub brak tego dostępu. Często spotykamy się z problemem ceny wody, która jest niezbędna do podlania sadu, czy trawnika. W drugą stronę możemy potrzebować wypompowania wody np. z zalanej piwnicy. W tych wszystkich kłopotach pomóc nam mogą niezwykle wszechstronne urządzenia, jakimi są pompy zatapialne.


Pompy zatapialne – zasada działania

Pompy zatapialne do wody brudnej jak i czystej to urządzenia o bardzo prostej zasadzie działania. Składają się one z mechanizmu zasysającego wodę, najczęściej napędzanego przez silnik, a także elementu odprowadzającego, którym zwykle jest wąż. Silnik pracujący w zatopionej pompie zaczyna wytwarzać podciśnienie, dzięki któremu woda kierowana jest od wlotu do węża. Odbywa się to dzięki działaniu tłoka, bądź wirnika (w najnowszych rozwiązaniach, niewymagających nawet całkowitego zanurzenia urządzenia).

Co ciekawe, pompy przeznaczone do brudnej wody różnią się nieco w budowie od tych, do wody czystej. Są one bardziej odporne na zabrudzenia znajdujące się w przepompowywanej cieczy, a niektóre mają nawet specjalne rozdrabniacze.


Pompy zanurzeniowe do wody czystej i brudnej – zastosowanie

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, pompy tego typu są niezwykle wszechstronnymi urządzeniami. Mogą służyć do ratowania w sytuacjach awaryjnych, takich jak zalanie piwnicy. Pompy zatapialne mogą być częścią systemu zastępującego kanalizację w miejscach, gdzie takowa nie jest doprowadzona. Urządzenia do pompowania czystej wody mogą też okazać się świetnym wsparciem przy podlewaniu ogródków, trawników, czy sadów – w końcu woda wypompowana ze studni nic nie kosztuje (oprócz prądu niezbędnego do pracy urządzenia).

Pompy tego typu można używać także do opróżniania oczek wodnych, czy stawów. W takiej sytuacji należy jednak pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, moc silnika takiego urządzenia, które musi wypompować sporą ilość wody, powinna być większa niż przy zwykłym podlewaniu kwiatów. Po drugie, jeśli zbiornik, który opróżniamy, jest dość głęboki, należy postawić na pompy głębinowe.

Jeszcze innym zastosowaniem takiego rodzaju pompy jest opróżnianie beczek na deszczówkę. Robienie tego ręcznie wymaga mnóstwa czasu i jest zadaniem żmudnym, warto więc je sobie ułatwić i przyspieszyć.


Gdzie kupić pompę tego typu?

W internecie można znaleźć sporo sklepów, które mają w swojej ofercie urządzenia tego typu. Szczególnie wart polecenia jest sklep WaterMark z Mławy, który znajdziesz pod adresem https://www.sklep-watermark.pl/. Jest to miejsce posiadające największą ofertę pomp i hydroforów. W ich asortymencie można znaleźć cały przekrój pomp, również głębinowych, hydroforowych, czy specjalnych przeznaczonych do ścieków, gotowe zestawy, zbiorniki oraz części zamienne. Co ważne, na ich stronie znajdziesz mnóstwo artykułów wyjaśniających kwestie związane z poruszanym tu tematem, a także poradniki mówiące o tym jak we właściwy sposób użytkować zakupione produkty.

Firma może poszczycić się niemal dwudziestoletnim doświadczeniem i współpracą z wieloma wiodącymi na rynku markami. Właściciele bardzo mocno podkreślają, że na pierwszym miejscu zawsze znajduje się u nich klient, czego potwierdzeniem jest możliwość łatwego nawiązania kontaktu, oraz gwarancja najniższej ceny (jeśli znajdziesz gdzieś ten sam produkt taniej, sklep zapewnia, że obniży cenę swojego produktu do takiego samego poziomu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Basen ogrodowy. Jakie kryteria brać pod uwagę przy wyborze?

niedz. maj 22 , 2022
Latem podczas upałów dużym zainteresowaniem cieszą się baseny ogrodowe. Stają […]
Basen stelażowy z pokrywą.

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.