Jakie korzyści płyną z fotowoltaiki dla przedsiębiorców? Poznaj główne zalety!

Fotowoltaika stanowi realną szansę na zwiększenie oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Wiele przedsiębiorstw zgłasza wysokie zapotrzebowanie na energię, a rosnące ceny prądu powodują, że koszty funkcjonowania firmy znacząco rosną. Zainstalowanie fotowoltaiki, która pokryje większość zapotrzebowania na prąd jest szansą na generowanie wysokich oszczędności na podstawowych rachunkach. Ile oszczędzi przedsiębiorca na zainstalowaniu fotowoltaiki?

Jakie korzyści płyną z fotowoltaiki dla przedsiębiorców?

Zainstalowanie fotowoltaiki dla firmy w każdym przypadku będzie wiązało się z innym kosztem początkowym. Instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kW to koszt ponad 50 tys. zł, natomiast często średnie i duże przedsiębiorstwa wykazujące wyższe zapotrzebowanie na prąd będą potrzebowały instalacji fotowoltaicznej o mocy 20 kW, 30 kW i więcej. Koszty takich instalacji mogą wynosić 100-200 tys. zł, ale potrafią równie szybko się zwrócić. Okres zwrotu instalacji fotowoltaicznej dla dużych firm jest podobny do okresu zwrotu mikroinstalacji fotowoltaicznej i może wynosić maksymalnie 10-12 lat. Wiele zależy tutaj od tego, jaki procent zapotrzebowania na energię pokryje instalacja.

Po okresie zwrotu instalacji fotowoltaicznej, firma otrzymuje źródło darmowej energii oraz możliwość ograniczenia do minimum kwoty, jaka będzie widnieć na rachunkach za prąd. Dzięki temu, oszczędność po 25 latach może wynieść nawet 100-150 tys. zł. Taka kwota oszczędności mówi sama za siebie. Fotowoltaika dla firm niewątpliwie jest ogromną korzyścią i szansą na generowanie dużych oszczędności, dlatego warto zastanowić się nad jej wdrożeniem dla swojej firmy.


Oblicz swoje korzyści z instalacji fotowoltaicznej!

Narzędzie dostępne na stronie Sunergo – kalkulator fotowoltaiczny – służy do szacowania kosztów fotowoltaiki zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. W przypadku instalacji powyżej 10 kW, pomocą służą specjaliści, którzy wskażą odpowiednie parametry instalacji dla konkretnego budynku.

W dobie rosnących cen energii elektrycznej, która w Polsce w większości pochodzi z elektrowni węglowych, warto zainstalować niezależne źródło energii. Rynek konwencjonalnych źródeł jest w tym momencie wysoce niestabilny i dlatego warto się od niego uniezależnić. Postawienie na odnawialne źródła energii w przedsiębiorstwie to szansa na długoterminową oszczędność i niezależność względem dynamicznie rosnących cen prądu. Kolejny rok może przynieść następne nadspodziewanie wysokie podwyżki cen energii, dlatego warto już dziś zastanowić się nad fotowoltaiką dla firmy.

Kalkulator fotowoltaiczny


Fotowoltaika a społeczna odpowiedzialność biznesu

Obecnie stale rośnie znaczenie ochrony środowiska naturalnego, poprawy stanu powietrza w Polsce, czy segregacji odpadów. Przedsiębiorstwa, które stosują się do zasad ochrony środowiska mogą chwalić się swoją odpowiedzialnością społeczną, często nazywana również CSR (Corporate Social Responsible). Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to szansa na poprawę wizerunku firmy wśród klientów i interesariuszy, którzy coraz częściej zwracają uwagę na to, by firma, z której usług lub produktów korzystają, nie zanieczyszczała środowiska naturalnego. Wykorzystanie fotowoltaiki to również pokazanie społeczności lokalnej dbałości o stan lokalnego środowiska i redukcję emisji dwutlenku węgla.

Obecnie w raportach CSR tworzonych przez wiele większych firm wykorzystanie odnawialnych źródeł energii zajmuje wysoką pozycję. Co ważne, zainstalowanie fotowoltaiki jest stosunkowo proste i możliwe do wdrożenia niemal w każdym miejscu – może być nim dach budynku, jak również powierzchnia działki, na której można zainstalować specjalne konstrukcje fotowoltaiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jakie są rodzaje drzewek owocowych?

pt. wrz 9 , 2022
Uprawa drzewek owocowych dla wielu osób staje się pasją. Niektórzy […]

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.