Wybór najlepszej myjki ciśnieniowej

Rodzaje myjek wodnych

Każda czynność wykonywana przez nas wymaga pewnej ilości czasu. A że ten, przy dzisiejszym trybie życia i przede wszystkim pracy, jest bardzo ograniczony, to i urządzenia przyspieszające robienie pewnych funkcji są dzisiaj jak na wagę złota. Coraz bardziej popularne stają się myjki wodne. Co to takiego i jakie wyróżniamy ich rodzaje Mycie – to ich funkcja naczelna. To, do czego ich możemy użyć zależy od naszej wyobraźni oraz od typu, jaką konkretnie myjkę wybierzemy. Dzielą się one bowiem głównie pod względem wytwarzanego ciśnienia, a co za tym idzie także i ceny. Możemy więc wyróżnić:

 • klasa ekonomiczna myjek ciśnieniowych, czyli takich, których ceny sięgają do około 300zł, a ich ciśnienie nie przekracza często 10 megapaskali, czy wyrażając w innej, także popularnej jednostce ciśnienia 100 bar. Wyposażenie także nie pozwala na ich uniwersalne i szerokie zastosowanie,
 • klasa średnia myjek ciśnieniowych, za które będziemy musieli zapłacić od 300 do 800zł. Ich wartość ciśnienia oscyluje się w okolicach 20 megapaskali. W ramach zakupu dołączony jest często zestaw pomocnych końcówek, wbudowany filtr wodny czy wąż z dyszą kanalizacyjną o różnej długości,
 • klasa profesjonalna myjek ciśnieniowych, rozpoczynająca się zwykle od 1000zł. Takie myjki z pewnością posłużą nam wiele lat. Ciśnienie ich sięga często 120-180 bar, i wartość ta rośnie wraz ze swoją ceną. U najnowocześniejszych modeli często zobaczymy nawet możliwości dobiegające 200 MPa. Są to już wielozadaniowe urządzenia, stosowane nawet przemysłowo. Cechuje je nie tylko siła, ale i wytrzymałość całego zestawu. Dołączone końcówki jak i węże mają bardzo długą gwarancję, dzięki czemu możemy być przekonani o ich niezawodności przez wiele lat.

Podział myjek ciśnieniowych ze względu na źródło zasilania:

 • myjki elektryczne – na potrzeby domowego zastosowania w zupełności wystarczy nam zasilanie prądem zmiennym 230V. Przy większych potrzebach warto rozejrzeć się za zasilaniem z sieci posiadającej trzy fazy z wyższym napięciem.
 • myjki hybrydowe – dysponują większą masą w porównaniu z odmianami elektrycznymi, jednak można je zasilać prądem zmiennym albo z akumulatora, przez co charakteryzują się one większą mobilnością.
 • myjki spalinowe – cechują się one bardzo wysoką wydajnością, do ich uruchomienia konieczna jest benzyna albo olej napędowy. Większą oszczędność zapewniają odmiany wolnossące (odmiany Diesel).

Myjki ciśnieniowe RANKING

Zestawienie najpopularniejszych myjek ciśnieniowych na podstawie serwisu Nokaut.pl:

Na co zwracać uwagę przy wyborze myjki?

Profesjonalna myjka ciśnieniowa idealnie nadaje się nie tylko do czyszczenia samochodu, ale i także elewacji, chodników, ogrodzeń itp.
Profesjonalna myjka ciśnieniowa idealnie nadaje się nie tylko do czyszczenia samochodu, ale i także elewacji, chodników, ogrodzeń itp.
Modele przeznaczone do użytku domowego dysponują maksymalnym ciśnieniem dochodzącym do 160 barów (16 MPa). Odmiany na użytek komercyjny posiadają ten parametr nierzadko kilkukrotnie wyższy.

Znaczenie przy wyborze myjki ciśnieniowej powinna mieć także jej wydajność. Do indywidualnych zastosowań wystarczą te dysponujące limitem do 350 litrów na godzinę. W przypadku bardziej zaawansowanych konstrukcji wartość ta może oscylować wokół nawet 2000 litrów na godzinę.

Kompaktowych rozmiarów myjki wodne ważą z reguły kilka kg. Większe egzemplarze dysponują już masą rzędu 20 kg, jednak otrzymujemy za to produkt ze zwiększoną wydajnością. Najbardziej wydajne są najcięższe, dochodzące nawet do 800 kg egzemplarze.

Miarą klasy myjki ciśnieniowej jest także maksymalna temperatura doprowadzanej wody. W przypadku amatorskich sprzętów limit ten wynosi zazwyczaj 60°C, natomiast modele profesjonalne takowego limitu nie posiadają.

Na wydajność ma wpływ również moc silnika. Najmocniejsze oferowane modele na rynku dysponują jednostkami napędowymi o mocy nawet 50 KM i 4 cylindrami. W przypadku sprzętów amatorskich to ok. 2-4 KM.

Niektóre modele myjek posiadają na wyposażeniu podgrzewacz wody o zakresie temperatur nawet od 30°C do 140°C. To samo dotyczy zbiornika na detergent, którego pojemność waha się od 1l do nawet 20l.

Wybierzmy również model dysponujący odpowiednio długim przewodem wodnym. Oferowane na rynku myjki mają z reguły przewody długości 5-15 m. Im bardziej zaawansowana myjka, tym niestety hałas będzie bardziej uciążliwy – wartości mogą dochodzić do poziomu ponad 90 dB.

Wyposażenie dodatkowe w przypadku myjek ciśnieniowych również wpływa na ich cenę. Asortyment to m.in. wspomniany już podgrzewacz wody oraz zbiornik na detergent, szczotki myjące o różnych kształtach i lance, filtr wodny, kółka oraz rolka na wąż.

Zastosowanie myjek ciśnieniowych

Najpowszechniejsze jest stwierdzenie, że myjek ciśnieniowych używa się do mycia samochodów. I racja, jakaż to wygoda umyć swoje auto na własnym podwórku, bez konieczności marnowania czasu i pieniędzy na dojazd do najbliższej myjni automatycznej. Tak zadbamy także o stan naszego lakieru. Myjki bardzo przydatne mogą okazać się także to mycia elewacji naszego domu. Nie robi się tego co chwilę, jednak jeśli już zajdzie taka potrzeba nikt nie zadba o taką renowację lepiej, niż my sami. Oczyszczanie płotów, posadzek czy chodników jest o wiele częstszym zadaniem myjek ciśnieniowych. Niewielkim kosztem i wysiłkiem nadamy pierwotny blask wszelkim powierzchniom wymagającym czyszczenia. Zabłocony rower, skuter, motor? Myjka ciśnieniowa jest jak najbardziej wskazana. Warto podkreślić, iż pomimo wysokiego ciśnienia wody nie jest ona marnotrawiona.

Ekonomiczność myjki ciśnieniowej

Jak w wielu sprzętach w dzisiejszych czasach, tak i w myjkach ciśnieniowych troszczy się o środowisko. Kupując ją nie tylko zyskamy na własnym zdrowiu, nie musząc się już wspinać na drabiny czy klękać na podłodze. Wysokie ciśnienie zrobi to przecież za nas. Koncentracja wody w jednym miejscu oraz zastosowanie specjalnych końcówek pozwala także na odpowiednie dobranie programu do mytej powierzchni. Używając tradycyjnego węża ogrodowego nie mamy takiej możliwości, marnując niejednokrotnie spore ilości wody.

Doskonałym pomysłem jest zakup myjki ciśnieniowej na tak zwana spółkę wraz z sąsiadem. W ten sposób kupimy tą najlepszą, najlepiej spełniającą swoje funkcje, a zasobność naszego portfela nie zostanie przesadnia nadwyrężona. Nie jest to w końcu sprzęt używany codziennie, więc i pogodzenie się z bliskim na temat harmonogramu korzystania nie będzie także problemem.

No i ostatni aspekt, jednak może i najistotniejszy. Oszczędność czasu, który od teraz będziemy mogli poświęcić na znacznie przyjemniejsze zajęcia niż robienie porządków.

Myjki ciśnieniowe – ranking wg ofert

Zestawienie uwzględnia myjki ciśnieniowe, które posiadają największą ilość ofert. Dane pochodzą z serwisu Nokaut.pl. Warto zapoznać się również z opiniami internautów.

Ogrodowe zapytania:

 • myjka ciśnieniowa do 1000 zł
 • myjki ciśnieniowe profesjonalne

3 opinie o “Wybór najlepszej myjki ciśnieniowej

 1. Wygodna opcja, jeśli ktoś sprząta dość często to myślę, że warto zainwestować parę złotych w myjkę ciśnieniową. Miał ktoś z autorów do czynienia z taką myjką? Używaliście tego sprzętu? Jeśli tak, to byłbym wdzięczny za informacje jakiej marki był i jak się sprawował. Osobiście zastanawiam się nad kupnem myjki ciśnieniowej Karchera ale chciałbym najpierw zdobyć nieco więcej informacji z racji tego, że nie jest to mały wydatek.

  Reply
 2. Szczerze mówiąc to już sobie nie wyobrażam ogarniać domu bez myjki ciśnieniowej. Bardzo ułatwia i przyspiesza pracę, Więc jak masz dom z ogrodem to jak najbardziej będziesz zadowolony. mam akurat myjkę Karchera i w tę firmę bym uderzał z zakupem. Używam jej do mycia samochodu, tarasu, schodów, fragmentów ściany, a jak podłącze specjalna końcówkę, którą dokupiłęmw późniejszym czasie to i okna umyje z zewnątrz:)

  Reply
 3. Ja również bez myjki nie potrafiłbym już żyć. Myślę, ze na ten czas jest to moje ulubione urządzenie w ogrodzie, nawet niezbędne bym powiedział! Oczywiście da się bez niej obejść, ale po co? Bez zmywarki do naczyń też przeżyjemy, a jakoś każdy ją w domu chce mieć:). Należy sobie ułatwiać życie i tyle. A mycie okien, jak ma się ich dużo to udręka, więc myjka ciśnieniowa to wybawienie.

  Reply

Twoja opinia