Wiertarko-wkrętarka

Jaka wiertarko-wkrętarka?Wiertarko-wkrętarki posiadają zróżnicowaną moc – im większa, w tym twardszym materiale można wiercić. Bardzo często spotykane są modele o napięciu akumulatora od 3,6 do 4,8 V, 6,5 do 10 V (przydatne do majsterkowania i drobnych prac remontowych). Te o napięciu od 9,6 do 14 V sprawiają, że można wiercić otwory w twardszych materiałach.

Profesjonaliści używają urządzeń przynajmniej 18 V, ponieważ posiadają one mechanizm udarowy i mogą wiercić duże dziury w bardzo twardej nawierzchni.


Jaka wiertarko-wkrętarka?

Kształt obudowy przypomina literę P lub T. Jest to bardzo funkcjonalny kształt urządzenia, które dobrze układa się w dłoni, podnosząc komfort pracy z takim urządzeniem. Wiertarko-wkrętarki powinny posiadać 2 biegi – pierwszy na rozruch urządzenia, drugi do właściwego wiercenia.

Przy zakupie urządzenia zwraca się uwagę na czas pracy urządzenia oraz czas ładowania akumulatora. Znane są trzy rodzaje akumulatorów:

 • niklowo-kadmowe, rzadko spotykane,
 • niklowo-metalowo-wodorowe, która mają dużą pojemność i sporą żywotność,
 • litowo-jonowe – najpopularniejsze, lekkie i wytrzymałe.

Należy pamiętać, że minimalny czas ładowania akumulatora to około godziny. Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe są mobilnym urządzeniem, nie ogranicza ich długość kabla, a tak się dzieje w przypadku urządzeń zasilanych prądem. Urządzenia dedykowane amatorom mają krótszy kabel, te przeznaczone dla profesjonalistów posiadają kabel o długości przynajmniej 3-4 metrów.


Akcesoria do wiertarko-wkrętarek

wiertarko-wkrętarka akumulatorowa
wiertarko-wkrętarka akumulatorowa
Wiertarko-wkrętarki sprzedawane są z reguły w zestawie z zapasowym akumulatorem (niezbędnym w razie wyładowania urządzenia podstawowego), ładowarką, walizką oraz lampką. Przydatny jest też wkrętak akumulatorowy pozwalający wkręcać i wykręcać śruby.

Niezbędne są tak zwane bity, czyli końcówki służące do wkręcania śrub i wkrętów, mają one końcówkę pasującą do trzpienia śruby; dostępne są też bity dwustronne. Bity namagnesowane są potrzebne do trzymania przykręcanej śruby.

Wiertarko-wkrętarkę można kupić w cenie od około 100 do dobrych kilkunastu tysięcy złotych. Najpopularniejsze są wiertarki, których ceny oscylują wokół 300-400 złotych, są to narzędzia z niższej i średniej półki cenowej, droższe wiertarki to profesjonalne urządzenia, bardziej wytrzymałe, do nieco bardziej zaawansowanych i wymagających większej mocy oraz wydajności prac.

Tego typu urządzenia przydają się w domu i wszelkich prac w nim wykonywanych, ogrodzie, przydomowym warsztacie.

Wiertarko-wkrętarka – za i przeciw

Zalety wiertarko-wkrętarek:

 • brak przewodu elektrycznego i tym samym konieczności korzystania ze źródła zasilania (wersje akumulatorowe),
 • łatwość ładowania wbudowanych w narzędzie akumulatorów,
 • wygoda i poręczność,
 • wysoka trwałość,
 • niewielka masa własna sprzyja dłuższej pracy.

Wady wiertarko-wkrętarek:

 • dostępność sieci elektrycznej (wiertarko-wkrętarki sieciowe),
 • niestety, ale od czasu do czasu musimy podładować akumulator, warto zatem wyposażyć się w zapasowy,
 • tzw. efekt pamięci w niklowo-kadmowych akumulatorach, przez co mogą one tracić co nieco pojemności w przypadku ładowania w sposób nieodpowiedni,
 • stosunkowo niewielka moc urządzenia.

Wiertarko-wkrętarki RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych wiertarko-wkrętarek do prac przydomowych, warsztatowych i ogrodowych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco każdego dnia.


*zestawienie w oparciu o cenę zakupu i popularność


Ogrodowe zapytania:

 • ranking 2018 wiertarko-wkrętarek

7 opinie o “Wiertarko-wkrętarka

 1. Mam sprzęt Boscha z zielonej linii przeznaczonej do prac domowych i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Akumulator długo trzyma, a w razie czego jego ładowanie też idzie dość szybko. Dużo końcówek w zestawie, sama wiertarko-wkrętarka sprawuje się doskonale, a używam jej bardzo często także jest narażona na zużycie. Za swój model płaciłem około 250 złotych i naprawdę było warto, mogę polecić produkty bosch każdemu!

  Reply
 2. Musze przyznać, że odkąd dostałem od żony na Gwiazdkę wiertarko-wkrętarke, nie mogę teraz bez niej żyć! Używam jej zawsze i wszedzie, uważam, że jest to niezbędna rzecz w domu. Ja mieszkam w bloku i używam jej bardzo często. Od wieszania obrazków i półek, po skręcanie mebli z Ikei. Już nie wyobrażam sobie samemu wkręcać śrubki.

  Reply
 3. Podpisuję się pod powyższymi komentarzami obiema rękami:) Naprawdę warto zainwestować we wkrętarkę, tym bardziej, że można ją dostać za niewielkie pieniądze. Ułatwia życie, nieważne, czy skręcasz meble, czy wkręcasz śruby – będziesz dziękował, za to, że kupiłeś taki sprzęt. Ze swojej strony mogę polecić markę Bosch, od wielu lat sprawuje się bez zarzutu! Pozdrawiam.

  Reply
 4. Przedmówcy wiedzą co dobre – wkrętarka to coś co mega ułatwia sprawę w drobnych pracach i nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak ręcznie wszystko wkręcać. Akumulatorowa wiertarko wkrętarka firmy bosch jest już u mnie jakiś czas i spisuje się dobrze, mogłaby mieć troszke mocniejsze akumulatory, ale to tylko moje spostrzeżenie. Sprzęt boscha zawsze jest niezawodny i robi robotę.

  Reply
 5. Wiertarko wkrętarka jest dosyć przydatna, łatwo znaleźć 18v w dobrej cenie, które posłuży lata i znajdzie praktyczne zastosowanie w czymkolwiek co wiąże się z mocowaniem wkrętami. Bosch zdecydowanie jak wszyscy mówią, godny polecenia i niezawodny.

  Reply
 6. Taka akumulatorowa wiertarko wkrętarka to podstawa wśród wszystkich narzędzi. Przydaje się bardzo często, przy powieszeniu jakiegoś obrazu, skręceniu czegoś. Ogólnie warto mieć, bo nie jest to duża kasa, a często się przydaje.

  Reply
 7. U mnie na wsi jest wiertarko wkrętarka sieciowa firmy bosch i muszę przyznać, że taki sprzęt w takim miejscu jest zawsze przydatny. Jak to zwykle bywa, często się tam coś majsterkuje i dłubie, a taki sprzęt jest wtedy jak znalazł, by obyć się bez wkrętaka 😉

  Reply

Twoja opinia