Wiertarka wielowrzecionowa, czyli niezbędne wyposażenie profesjonalnego warsztatu stolarskiego

W każdym warsztacie stolarskim korzysta się z nowoczesnych urządzeń, które usprawniają pracę. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest wiertarka wielowrzecionowa – stanowi często niezbędne wyposażenie profesjonalnej firmy. Przyjrzyjmy się temu, czym cechuje się to niezawodne urządzenie. Jak działa wiertarka wielowrzecionowa? Czy warto postawić na model używany? Co jest najważniejsze?

wiertarka wielowrzecionowa dla profesjonalnego warsztatu


Wiertarka wielowrzecionowa

Faktem jest, że wiertarka wielowrzecionowa pracuje precyzyjnie i szybko. Pozwala wykonywać otwory pod zawiasy, kołki, konfirmaty itp. Służy do pracy z drewnem litym, płytami i tworzywami drewnopochodnymi. Nic więc dziwnego, że jest tak ceniona w stolarskich warsztatach. Co ciekawe, to urządzenie może być także stosowane jako element linii produkcyjnej. Jakie produkty można wytworzyć za pomocą wiertarki z wieloma wrzecionami? Są to przykładowo:

  • łóżeczka,
  • szafki,
  • półki,
  • regały,
  • meble kuchenne itp.

Jak sama nazwa wskazuje, wiertarka wielowrzecionowa posiada od kilku do kilkunastu wrzecion. Najprostsze modele mają jedną głowicę, na której znajdują się wiertła. Najczęściej agregat wiercący można regulować, dlatego z powodzeniem wykonamy wiercenie w poziomie, w pionie i pod kątem. Istotne jest to, że standardowe urządzenia mają stały rozstaw wierteł. Bardziej zaawansowane z kolei dają możliwość regulowania rozstawu narzędzi.


Wiertarka wielowrzecionowa używana

Używana wiertarka wielowrzecionowa to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce zaoszczędzić. Nie trzeba od razu kupować nowego sprzętu, który kosztuje bardzo dużo. Często modele używane działają sprawnie i bez zarzutu przez długi czas. Co ciekawe, istnieją także wersje z kilkoma agregatami, dzięki czemu można wiercić w kilku płaszczyznach, w jednym cyklu roboczym. Taka opcja wpływa na lepszą wydajność produkcji. Bez wątpienia sprawdzi się w firmie produkcyjnej, która produkuje meble na skalę masową. Na rynku istnieje sporo używanych maszyn stolarskich w niezwykle atrakcyjnej cenie, które oferują wysoką jakość.


Jak wybrać niezawodną wiertarkę tego typu?

Wiertarka wielowrzecionowa używana powinna odznaczać się bardzo dobrą jakością wykonania. Nie bez znaczenia jest sposób mocowania wierteł. Dobrym wyborem jest sprzęt, który pozwala sprawnie i łatwo mocować wiertła. Poza tym, trzeba pamiętać o możliwości regulacji, ilości docisków, długości oraz ilości zamontowanych liniałów itp. Cenione marki bez przerwy poszerzają asortyment, tak aby każdy specjalista znalazł coś dla siebie. Solidna wiertarka wielowrzecionowa jest nieocenionym urządzeniem w każdym warsztacie stolarskim. Postawić można na modele używane, które działają sprawnie i mają niższą cenę.

Ogrodowe zapytania:

  • https://codoogrodu net/wiertarka-wielowrzecionowa-czyli-niezbedne-wyposazenie-profesjonalnego-warsztatu-stolarskiego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Panele fotowoltaiczne w ogrodzie - jak zrobić to praktycznie i estetycznie?

czw. sty 19 , 2023
Panele fotowoltaiczne w ogrodzie to nowoczesny i ekologiczny sposób pozyskiwania […]

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.