Masz duży ogród lub działkę? Postaw domek letniskowy, idealny do wypoczynku

Zainteresowanie ogródkami działkowymi cały czas rośnie, a posiadanie własnego miejsca na łonie natury to wciąż marzenie wielu rodzin.

Kawałek ogrodu, działka rekreacyjna albo miejsce nieopodal jeziora czy morza to doskonałe miejscówki na zbudowanie domku z drewna. Sezonowe drewniane domki letniskowe są nie tylko tańsze od budowanych klasycznie, ale przede wszystkim estetyczne i można je postawić samodzielnie przy pomocy prostych narzędzi.


Domki z drewna — jakie mają zalety?

Zamiast kupować cegły, pustaki, zamawiać usługę budowy domku z betonu, lepiej zdecydować się na drewnianą konstrukcję. Taki domek buduje się nawet o 80 procent szybciej niż klasyczny, nie trzeba bowiem przygotowywać placu budowy, wylewać fundamentów, czekać, aż zaprawa zwiąże czy zbroić stropów. Jednak nie tylko czas wpływa na to, że tak wielu właścicieli działek decyduje się na domki z drewna. Także ich cena jest kusząca.

Szacuje się, że stawiając konstrukcję drewnianą, można zaoszczędzić nawet 40 procent środków w porównaniu z domkiem z pustaków czy cegieł. A cena jest dzisiaj ważnym wyznacznikiem i wcale nie oznacza, że domek będzie gorzej się sprawował. Drewno ma ogromne zalety! Świerkowe deski wykorzystywane do budowy domków letniskowych tworzą szczelną, ciepłą i przyjemną w odbiorze zabudowę. Drewno dobrze izoluje i sprawia, że we wnętrzu panuje przyjemny mikroklimat, a przy tym domki drewniane są świetnie wentylowane, co zapobiega powstawaniu grzybów. Pamiętać jedynie należy o renowacji drewna, jeśli domek jest mocno narażony na zmienne warunki atmosferyczne. Jednak wybierając kolor oleju czy farby do drewna, szybko i prostymi narzędziami można odmienić wygląd domku i sprawić, że nawet po upływie długiego czasu będzie dobrze się prezentować.


Domki ogrodowe — na narzędzia i do wypoczynku

Gdzie można ustawić domek z drewna? Przede wszystkim w przydomowym ogrodzie. Może służyć jako altanka, miejsce do przyjmowania gości, do wypoczynku oraz jako składzik na ogrodowe narzędzia. Urokliwym, niewielkim domkiem, idealnym do ogrodu, jest Jeremi. Ma ustawne wnętrze o powierzchni 23,04 m2, w którym bez problemu można zamocować regały oraz rozstawić zestaw wypoczynkowy. Wykonany jest z suszonego komorowo świerku skandynawskiego, dlatego jest odporny na warunki atmosferyczne i z powodzeniem może zdobić ogród przez wiele lat.

Nie trzeba wynajmować monterów, by złożyć go w kilkanaście godzin. Dwie dorosłe osoby z podstawowymi narzędziami, zaopatrzone w dokładną instrukcję montażu dostarczoną razem z domkiem, poradzą sobie z tym zadaniem znakomicie. Już w kilka dni po zamówieniu domku, może on stanąć w ogrodzie i stanowić schronienie dla mebli, ogrodowych narzędzi i miłośników wypoczywania na łonie natury. Domek Jeremi dostępny jest także w wersji z efektownym tarasem.


Domek letniskowy na działkę

Od kilkunastu miesięcy panuje prawdziwy boom na działki w mieście i poza miastem. Niewielki kawałek ziemi można kupić, by następnie wypoczywać w weekendy na łonie natury, sadzić własne warzywa, rozstawić basen albo plac zabaw dla dzieci. Żeby jednak schować narzędzia, schronić się przed wiatrem, deszczem i nadmiernym słońcem albo spędzić bezpiecznie noc, warto zdecydować się na domek drewniany.

Ogrodowy domek z drewna John to jedna z licznych, ciekawych propozycji zagospodarowania działki rekreacyjnej . Jego wymiary 450 × 450 cm + taras 150 cm są idealne na niewielką przestrzeń, ale gwarantują wygodne miejsce do przechowywania i odpoczynku. Domek z drewna jest przy tym estetyczny, utrzymany w estetyce domków amerykańskich z Dzikiego Zachodu. Ażurowe wsporniki, okna z okiennicami, zdobione deski wiatrowe i dwuspadowy dach dodają mu elegancji. Zdecydowanym atutem tego drewnianego domku jest taras, na którym można usiąść przy stoliku, na wiszącej ławce czy poleżeć na hamaku. Wnętrze chatki można ciekawie urządzić klasycznymi meblami wypoczynkowymi albo ogrodowym zestawem.


Domki na lato nad morzem i jeziorem

Właściciele działek znajdujących się w pobliżu morza lub jeziora mogą zainwestować w domek letniskowy z drewna, by później przez wiele lat czerpać zyski z wynajmu. Wystarczy elegancko zagospodarować działkę, postawić wygodny domek z drewna, wyposażyć go w meble i dać ogłoszenie lub zachęcić znajomych do przyjazdu.

Domek Sylwia fantastycznie spełni funkcję letniskowego domu na wynajem! Jest wykonany z doskonałej jakości balika 45mm, przestronny, z tarasem i z antresolą. Wymiary 600 × 600 + Taras 200 × 600 i 200 × 500 to już naprawdę solidna przestrzeń dla wygodnego wypoczynku całej rodziny. Domek został wykonany z drewna świerkowego czterostronnie struganego i suszonego, a przeszklone drzwi i liczne okna zapewniają dostęp słońca do każdego zakątka obszernego wnętrza. Jeśli masz dużą działkę, możesz zdecydować się na kilka różnych budynków z drewna. Estetycznie wykończone drewniane domki letniskowe to w sezonie letnim stały, wysoki dochód oraz miejsce do wypoczynku dla kilku rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jakie wieloletnie rośliny wybrać do ogrodu?

wt. lip 27 , 2021
Ogród wieloletni to doskonały pomysł na mało wymagającą uprawę, a […]

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.