Lampy industrialne – do jakich wnętrz pasują?

Styl industrialny staje się coraz bardziej powszechny. Wiele osób wybiera ten styl jako przewodnich w swoich domach i mieszkaniach.

Nie każdy wie, że styl industrialny powstał w latach pięćdziesiątych XX wieku w USA. Podczas recesji wiele pomieszczeń przemysłowych było pustych, z czego korzystali młodzi artyści. To w nich znajdowali oni miejsce na studia i darmowe mieszkania. Te puste, industrialne przestrzenie aranżowali przy pomocy przypadkowych mebli i sprzętów, znalezionych na targach staroci lub otrzymanych od znajomych. Surowy klimat przestrzeni i przypadkowość wyposażenia zaczęły więc tworzyć styl industrialny.

Dzisiejszy styl industrialny nawiązuje do fabryk i przemysłowych pomieszczeń. Jeśli uwielbiasz tego rodzaju oryginalne wnętrza z pewnością zastanawiasz się, jakie oświetlenie wybrać? Podpowiadamy.


Styl industrialny – surowy klimat w Twoich wnętrzach

Podstawową cechą aranżacji industrialnych jest prostota i minimalizm. Duże, przestronne pomieszczenia i surowe elementy to cechy charakterystyczne tego stylu. W industrialnych przestrzeniach nie ma miejsca na zbędne dodatki, bibeloty czy wyszukane, eleganckie dekoracje. Wszystko powinno być przede wszystkim funkcjonalne i proste, klasyczne. Głównie z tego powodu tak ważny jest właściwy dobór oświetlenia tego typu wnętrz. Lampa to element, który może być nie tylko funkcjonalny, ale również ozdobny. Styl industrialny wymaga doboru właściwego oświetlenia. Lampy to doskonały dodatek do wnętrz surowych w swej prostocie.


Jakie lampy wybrać?

Planujesz aranżację wnętrza w stylu industrialnym? Pamiętaj więc o kilku niezbędnych cechach tego rodzaju aranżacji. Po pierwsze – ważne są kolory. Styl industrialny to minimalizm, także w barwach, które wprowadzamy do wnętrza. Warto wybierać kolory w odcieniach szarości, biele, beże oraz czerń i uzupełniać je o odcienie metaliczne lub drewno, które również świetnie wpisuje się w stylistykę wnętrz industrialnych. Wolisz mocniejsze kolory? Postaw na turkus, zgaszony żółty lub pomarańczowy. Kolory te będą idealnie pasować do dodatków w kolorze surowej szarości.

Podczas aranżacji w stylu industrialnym ważne są nie tylko kolory, ale również materiały wykorzystywane w tego rodzaju wnętrzach. Industrializm to synonim minimalizmu w każdej formie. Materiałem, który sprawdzi się najlepiej będzie z pewnością metal, beton, szkło i drewno. Dodatkowo, ważne, aby materiały stylizowane były na lekko przestarzałe lub odwrotnie – powinny sprawiać wrażenie niedokończonego wnętrza.

Oświetlenie, które idealnie sprawdzi się we wnętrzach industrialnych to klasyczne, surowe lampy. Lampa biało złota będzie idealnie współgrała z pozostałymi dodatkami, nadając wnętrzu charakteru. Jeśli zastanawiasz się, jakie lampy lub żarówki wybrać sprawdź nasz artykuł, z którego dowiesz się – ile lumenów na m2.

Industrialne wnętrza są bardzo przestronne, dlatego spokojnie można dać się ponieść fantazji. Z łatwością możesz połączyć metal i drewno z betonem lub wszystkie elementy razem. Eklektyzm form i materiałów jest więc mile widziany. Nowoczesna lampa stołowa, industrialna lampa stojąca czy betonowy kinkiet? Opcji jest wiele, a pomysłów jeszcze więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Cebulki tulipanów to najlepszy sposób na dorodne kwiaty w ogrodzie

pon. gru 28 , 2020
Tulipany to jedne z najpiękniejszych kwiatów, które swoim kształtem i […]
cebulki tulipanów

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.