Wiosna! Czas rozświetlić przydomową przestrzeń

Nareszcie przyszła wiosna i możemy się wziąć za aranżowanie przydomowej przestrzeni. Jednym z najważniejszych elementów będzie jej oświetlenie. To od niego zależy bezpieczeństwo poruszania się po ścieżkach, eksponowanie ogrodowych dekoracji roślinnych, ale i tworzenie atmosfery, w której będziemy się relaksować w towarzystwie. Jakie lampy warto wybrać do ogrodu?


Zasada – im mniej, tym lepiej!

W ogrodzie to drzewa, krzewy i barwne kwiaty mają stanowić główną ozdobę. Nie bez powodu staramy się je cierpliwie dobierać. Potem planujemy miejsce nasadzeń, pielęgnujemy i dbamy o to, by przez całe lato raczyły nas pachnącymi i kolorowymi pąkami. Do tego w ogrodzie znajdujemy miejsce na rozmaite dekoracje, które dodatkowo eksponują tę przestrzeń. Za dnia wszystko prezentuje się pięknie, ale wieczorem, gdy robi się ciemno, niezbędne jest oświetlenie.

W tym sezonie idziemy w stronę prostoty. Trzymamy się zasady, że im mniej, tym lepiej. Nie chcemy bowiem zbędnego przepychu. Zależy nam na lampach, które będą funkcjonalne, przetrwają w rozmaitych warunkach pogodowych i uczynią zieloną przestrzeń przyjazną. Co zatem wybrać?

Na topie wciąż są nowoczesne naświetlacze. Można je znaleźć w ofercie sklepu Lampy.it. Wyróżniają się uniwersalną konstrukcją, która, choć przywodzi na myśl industrialną architekturę, równie dobrze może się wpisać z kompozycje bardziej klasyczne. Współczesne, ale z nutą elegancji, a nawet luksusu.

Naświetlacze są bardzo praktyczne, ponieważ ich ruchome głowice pozwalają decydować o kierunku padania światła. To zaś stwarza większe możliwości, jeśli chodzi o sposób oświetlania przydomowej przestrzeni. Jednocześnie ich sposób wykonania sprawia, że niestraszne im warunki pogodowe, które potrafią być trudne.


Skromnie i gustownie

Jeśli taka masywna i bliska industrialnej stylistyce konstrukcja nie bardzo nam odpowiada, możemy postawić na klasyczne lampy zewnętrzne. Cechuje je estetyka i elegancja. Są niewielkich rozmiarów, dlatego można zdecydować się na większą ich liczbę, umieszczając poszczególne źródła światła w regularnych odstępach.

Czerń, szarości i biele, a do tego geometryczne kształty, decydują o ich uniwersalności. Takie oświetlenie może zagościć na ścianach zewnętrznych domu. Stworzy wyjątkową atmosferę tuż przy przydomowym basenie, ale i na werandzie. Punktowo kierowanym światłem można eksponować detale, ciekawą fakturę ściany lub zastosowane zewnętrznie dekoracje. Jednocześnie mamy do dyspozycji oświetlenie bazujące na energooszczędnych LED-ach. Dzięki temu światło może być włączone nawet przez całą noc lub pod nieobecność domowników, aby odstraszać potencjalnych intruzów.


Jakie mają być lampy zewnętrzne?

Liczy się to, aby ich konstrukcja była odporna na wilgoć, silne promieniowanie słoneczne, ale i niskie oraz wysokie temperatury. Będą bowiem na takie warunki narażone przez całą dobę, więc ich trwałość ma ogromne znaczenie. Powyższe propozycje są w stanie podołać wszystkim wymaganiom, jakie oświetleniu stawiają domownicy oraz kapryśna aura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jak odnowić plastikowe meble ogrodowe?

wt. kwi 28 , 2020
Wśród chętnie wybieranych mebli ogrodowych wymienia się właśnie te plastikowe. […]
plastikowe krzesła ogrodowe

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.