Oświetlenie liniowe LED w aranżacji nowoczesnych pomieszczeń

W obecnych czasach coraz rzadziej sięgamy po klasyczne oświetlenie. Żarówki fluorescencyjne, sodowe i żarowe odchodzą w niepamięć. Zamiast tego wybieramy świetlówki LED. Nic dziwnego – w końcu są o wiele bardziej wydajne i energooszczędne od ich starszych odpowiedników. Jak wykorzystać oświetlenie liniowe LED w nowoczesnych pomieszczeniach.

oświetlenie liniowe led


Oświetlenie liniowe LED – czym jest?

Oświetlenie liniowe to oprawa oświetleniowa. Nazwa nawiązuje do kształtu bazującego na linii (prostokącie). Oświetlenie tego typu jest większe od standardowych opraw i zapewnia szeroki rozsył światła. Występuje w różnych długościach. Wykorzystuje się je nie tylko w magazynach i halach przemysłowych, ale też w pomieszczeniach biurowych i domach prywatnych. Zapewnienie odpowiedniego oświetlenia jest ważne zarówno w przypadku pracowników, jak i domowników!

Nowoczesne lampy liniowe LED powinny być proste w swojej formie, minimalistyczne. Warto wiedzieć, że mogą być wykorzystane nie tylko jako oświetlenie główne – mogą być także fantastycznym oświetleniem uzupełniającym. Potrafią nadać świeżości i atrakcyjności każdemu wnętrzu!


Zalety ledowego oświetlenia liniowego

Dobrze dobrane oprawy liniowe zapewniają dobrą jakość widzenia. Nie ma mowy o zmęczeniu wzroku! Co więcej, nawet przy użyciu małej mocy, oświetlenie liniowe generuje duży strumień światła. Zaraz po zaświeceniu świeci pełnym światłem – jednolicie na całej długości, bez widocznych punktów świetlnych i zacienionych miejsc. Każda tego typu ledowa lampa wyposażona jest w zintegrowane  źródło światła.

Oświetlenie to jest niezwykle solidne, wytrzymałe i odporne na uderzenia oraz częste włączanie i wyłączanie. Nie zapominajmy o funkcjonalności – wachlarz możliwości wykorzystania tych lamp jest naprawdę spory! Oświetlenie liniowe LED gwarantuje wysoki standard techniczny i estetyczny – oprawy projektowane są w nowoczesnym designie, więc będą idealnie pasować do nowoczesnych wnętrz. Sprawdź koniecznie tutaj: https://www.salonled.pl/pl/147-linie-swiatla-led.

Montaż tego typu lamp jest łatwy, ponieważ wykorzystuje się małą liczbę opraw. Montować można podtynkowo lub w sposób zwieszany. Wisienką na torcie jest energooszczędność – oprawy liniowe LED generują oszczędności w zużyciu energii. Dzięki temu oszczędzamy też pieniądze!

diody led


Oprawy liniowe LED – praktyczne zastosowania

Oświetlenie liniowe LED można bez problemu wkomponować w ściany i sufity. Długość modułu nie jest niczym ograniczona. Można wykorzystać je w salonie w swoim domu, ale też w mniejszym mieszkaniu, biurze czy hotelu. W nowoczesnych wnętrzach na wartości zyskuje minimalizm, przestronność i harmonia. Oświetlenie jest równie ważne co meble i dodatki – jest centralnym punktem w pomieszczeniu! Spośród wszystkich dostępnych modeli lamp, to właśnie oświetlenie liniowe zasługuje na szczególną uwagę.

Oprawa liniowa LED a odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła

Właściwe rozmieszczenie źródeł światła odgrywa kluczową rolę w każdym pomieszczeniu. W zależności od przeznaczenia danego pomieszczenia, oprawy oświetleniowe mogą pojawić się w różnych miejscach. Niewątpliwie, oświetlenie wkomponowane w sufit jest najważniejsze, ponieważ pozwala na równomierne oświetlenie całej przestrzeni – np. sufitu. Jeżeli jesteśmy posiadaczami dużego salonu, kuchni, czy sypialni – możemy śmiało zdecydować się na oświetlenie, które składa się z kilku punktów. Lampa liniowa LED będzie strzałem w dziesiątkę!


Jak dobierać barwę światła w nowoczesnych aranżacjach wnętrz?

Barwa światła jest istotna, gdy chcemy wybrać jak najlepsze oświetlenie do naszego pomieszczenia. Temperatura barwowa ma wpływ zarówno na wygląd pomieszczenia, jak i na samopoczucie osób, które w danym miejscu przebywają. Najlepszym wyborem do nowoczesnego wnętrza jest barwa zimna.

Barwa zimna w nowoczesnym domowym pomieszczeniu biurowym

Dzięki barwie zimnej, własny kąt stanie się bardziej przestronny i… elegancki. Jej wielką zaletą jest to, jak świetnie potrafi wyeksponować kolory ścian. Ma pozytywny wpływ również na osoby przebywające w pomieszczeniu – pobudza organizm do pracy i zwiększa koncentrację.

Dlatego jeśli mówimy o nowocześnie urządzonym domowym pomieszczeniu biurowym – nie ma lepszego rozwiązania niż wybór oświetlenia liniowego LED, które emituje światło w barwie białej dziennej. To samo dotyczy stricte oświetlenia biurowego.

Barwa zimna + barwa ciepła = nowoczesny, ale też przytulny salon

Jeśli chcemy połączyć barwę zimną i ciepłą, oczywiście możemy to zrobić. W takiej sytuacji stawiamy na główne oświetlenie w zimnych tonach, a uzupełniające – w ciepłych. To zapewni nam przytulną atmosferę – w takim salonie czy pokoju cała rodzina może po prostu usiąść i wspólnie odpocząć po całym dniu. Czasami relaks we własnym zaciszu domowym to wszystko, czego potrzebujemy – a linie światła LED w ciepłej barwie sprzyjają wyciszeniu.

Oświetlenie LED – różne rozmiary i kształty w zależności od rodzaju pomieszczenia

Świetlówki LED występują w różnych kształtach i wymiarach. Przykładowo, możemy zdecydować się na zakończenia okrągłe, proste, trapezowe lub skośne. Wszystko zależy od naszych preferencji i potrzeb. Jeśli zależy nam na oświetleniu zewnętrznym, powinniśmy wybrać zakończenia jednostronne. Tego typu oświetlenie liniowe LED sprawdzi się na obiektach użyteczności publicznej oraz domach.

akcesoria taśmy LED


Wykorzystanie lamp liniowych w kuchni, jadalni, sypialni i łazience

Dowiedzieliśmy się już wcześniej, że oprawa liniowa LED sprawdzi się świetnie m.in. w salonach i domowych pomieszczeniach biurowych. Co z innymi pomieszczeniami w domu? Skoro mówimy o nowoczesnym salonie, to tak samo możemy wziąć pod uwagę nowoczesną kuchnię, nowoczesną jadalnię, nowoczesną sypialnię, a nawet nowoczesną łazienkę! W każdym z wymienionych pomieszczeń istnieje możliwość przycięcia świetlówek ledowych na preferowaną długość. Dzięki temu, dopasują się one do każdego wnętrza.

Oprawa LED w nowoczesnej kuchni

W kuchni przygotowujemy posiłki dla siebie i bliskich. Czasami zajmuje to sporo czasu, dlatego tym bardziej warto postarać się, by ułatwić sobie zadanie tak, jak to tylko możliwe. Jak? Dzięki indywidualnie dobranym oświetleniu liniowym LED, które doświetli odpowiednie miejsca!

Oświetlenie to może być oparte na profilach aluminiowych oraz taśmach LED. Jest to rozwiązanie nad wyraz praktyczne – zazwyczaj możliwe jest sterowanie jasnością. Posiadacze włączników LED mogą sterować oświetleniem w kuchni przy pomocy „ruchu ręką”. Cała instalacja jest niemal niewidoczna, ponieważ umieszcza się ją wewnątrz płyty meblowej. Oprawa liniowa LED to najlepszy sposób na aranżację nowoczesnej kuchni!

Funkcjonalne oświetlenie jadalni

Warto postawić na lampę liniową LED także w jadalni. Jeżeli zależy nam, by całość prezentowała się spójnie, warto postawić na wykończenie w kolorze bieli, brązu, złota, srebra lub miedzi. Stonowane kolory będą „bezpieczne” i wpiszą się w minimalistyczny, nowoczesny klimat wnętrza. Takie rozwiązanie sprawdzi się też w salonie i biurze!

Taśmy LED jako oświetlenie uzupełniające w sypialni

Sypialnia jest miejscem, w którym szczególnie warto zadbać o odpowiedni nastrój. Wykorzystanie ledowego oświetlenia w takim pomieszczeniu powinny rozważyć osoby ceniące innowacyjność. W nowoczesnej sypialni na wartości zyskuje możliwość zmiany barwy światła, a także możliwość ściemniania. Można wziąć pod uwagę także oświetlenie dolnych partii pomieszczenia, co znacznie ułatwi poruszanie się nocą.

Łazienka stale oświetlona dzięki oprawie liniowej w profilu

Oświetlenie liniowe umieszczone w profilu – jest to świetny pomysł na nowoczesną łazienkę „przyjazną” przede wszystkim dla dzieci! Wystarczy wpuścić wodoodporny profil aluminiowy między płytki lub terakotę i umieścić w nim taśmę LED. Takie oświetlenie jest dekoracyjne i praktyczne, a do tego wytrzymałe! Nie ma obaw, że pęknie pod naszym ciężarem. Oprawa jest odporna na parę wodną i wodę.

Dlaczego jest to dobre rozwiązanie dla miejsc, w których mieszkają małe dzieci? Odpowiedź jest prosta – kilkuletnie dzieci wstają nieraz nocą do toalety, jednak nie zawsze potrafią dosięgnąć włącznika na ścianie. Wtedy oświetlenie podłogowe jest na wagę złota.

lampa liniowa LED


Podsumowanie

Stosowanie liniowego oświetlenia LED ma cały ogrom zalet – jest proste, wygodne, zmniejsza koszty, które normalnie trzeba by było ponieść ze względu na korzystanie z tradycyjnych źródeł światła. Ponadto, tego typu oświetlenie można wykorzystać w każdym nowoczesnym wnętrzu i za każdym razem nie tylko prezentuje się świetnie, ale też jest funkcjonalne. Lampy liniowe LED mogą być wykorzystane zarówno w domowych pomieszczeniach biurowych, jak i w biurach, gdy nie pracujemy zdalnie. Oprawa liniowa sprawdzi się doskonale w salonie, kuchni, jadalni, sypialni, łazience, a także na zewnątrz domu oraz w magazynach i halach przemysłowych. Oprawa liniowa to ten rodzaj oświetlenia, na jaki zawsze warto postawić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Systemy inteligentnego sterowania ogrodem

pon. lut 21 , 2022
Nowoczesne urządzenia elektroniczne są coraz częściej wykorzystywane w systemach wspomagających […]

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.