Jak walczyć z komarami w ogrodzie?

komary

W gorącym sezonie jest jeden nieprzyjemny moment, który może zepsuć cały urok lata – ugryzienia komarów. To z ich powodu wszyscy miłośnicy przyrody zmuszeni są chować się w altankach, nakładać dużo repelentów czy nosić specjalne ubrania. Czy istnieje wygodny i bezpieczny sposób do walki z komarami w ogrodzie?

Jak pozbyć się komarów z ogrodu?

Przed włączeniem poważnych środków chemicznych, można wypróbować prostsze, ale nie mniej skuteczne opcje: usunąć nadmiar wody z terenu ogrodu, napar z ziół lub użycie specjalnej pułapki. Jak radzić sobie z komarami w ogrodzie? Najprostszą rzeczą, jaką można zrobić, jest zamknięcie wszystkich zbiorników wodnych w danym miejscu. Zbiorniki i beczki z wodą, oczka wodne i inne elementy dekoracyjne powinny zostać przykryte pokrywami lub po prostu folią. Stojąca woda jest idealnym miejscem do wzrostu larw komarów. Jeśli nie będą miały do niej dostępu, będzie znacznie trudniej się rozmnażać, a prędzej czy później owady opuszczą ogród.

Oprócz zbiorników ozdobnych i użytkowych czy zwykłych kałuż, które nie wysychają przez długi czas, zbyt wilgotna gleba może być siedliskiem hord krwiopijców. Jeśli ogród znajduje się w zacienionym miejscu, w pobliżu lasu, bardzo ważne jest, aby pozbyć się gęstych zarośli, które dodatkowo ocieniają glebę i zapobiegają jej wysychaniu. Przerzedzenie krzewów, regularne czyszczenie z chwastów, wszystkie te czynności spowodują również zmniejszenie aktywności i liczby szkodliwych komarów.

Jak walczyć z komarami w ogrodzie za pomocą odstraszających zapachów?

Drugim skutecznym i stosunkowo bezpiecznym sposobem wypędzania komarów z ogrodu są rośliny, a raczej ich aromat. Istnieje kilka gatunków, które skutecznie zwalczają szkodniki. Na przykład pomidory. Można je sadzić lokalnie w różnych częściach ogrodu, można nawet z nich zaplanować kwietnik. Nawiasem mówiąc, piołun, mięta, lawenda, kocimiętka, cebula są tutaj idealne, komary też ich nienawidzą. Naturalne repelenty można sadzić w pobliżu zbiorników wodnych, dzięki czemu odstraszy się komary i zatrzyma ich rozmnażanie się w wodzie.

Innym sposobem jest naturalna lampa zapachowa. Organizując kolację przy grillu na świeżym powietrzu, warto wrzuć kilka gałązek wrotyczu lub mięty gdzieś z boku grilla na żarzące się węgle. Ich zapach ochroni przez chwilę. Można użyć olejków aromatycznych: cedrowego, anyżowego, eukaliptusowego, goździkowego. Nakładać kroplę na nadgarstki, jeśli nie ma uczulenia na te rośliny. Namoczyć szmatkę w wywarze z trawy pszenicznej i zawiesić ją w nocy przy wejściu do domu lub nad oknem, małe szkodniki nie odważą się zaatakować domu z taką ochroną.

Jakie są nowoczesne sposoby do walki z komarami w ogrodzie?

Jeśli proste przepisy nie skutkują i chce się użyć czegoś bardziej skutecznego i niezawodnego, pomogą nowoczesne środki chemiczne do zwalczania komarów, dostępne w: https://sklep.poradnikogrodniczy.pl, który dysponuje skutecznymi środkami owadobójczymi.

  • Opryski na komary i kleszcze specjalnie przeznaczone do ogrodów, altan i domków. Są to preparaty w postaci koncentratu do rozcieńczania wodą. Idealnie nadają się do opryskiwania zacienionych i wilgotnych miejsc, różnych zakamarków.
  • Można zaopatrzyć się także w repelent, czyli naturalny preparat do oprysku ogrodu chroniąc się przed komarami. Jest to produkt do zastosowania w ogrodach a także tarasach i pomieszczeniach gospodarskich. W jego skład wchodzą tylko naturalne składniki takie jak ocet i czosnek, są całkowicie bezpieczne w użyciu. Taki środek efektywnie odstraszy komary i zagwarantuje wiele godzin spokoju podczas wypoczynku w ogrodzie.
  • Pułapki to podstępna i dość skuteczna opcja eliminacji wielu owadów, w tym komarów. Są również środkiem lokalnego działania i pasywną opcją niszczenia, ponieważ wymagają inicjatywy samych komarów. Strukturalnie pułapki są pojemnikiem z pachnącą kompozycją (drożdże, cukier, woda), która wabi owady, zmuszając je do wpadania w pułapkę.
  • Najbardziej ekonomiczna i powszechna jest spirala, którą należy podpalić. Należy to zrobić na, zewnątrz, aby trujące opary nie znajdowały się w pomieszczeniach. Spirala zacznie się tlić i wypierać szkodniki, przez 9 godzin.

Dlaczego należy walczyć z komarami w ogrodzie?

Owady wysysające krew powodują nie tylko dyskomfort, ale także wywołują poważne reakcje alergiczne. Dlatego walka z komarami jest bardzo istotna. Aby nie słyszeć irytującego bzyczenia i nie cierpieć na swędzące ukąszenia, które trzeba koniecznie smarować kremem na ukąszenia komarów o działaniu przeciwzapalnym, trzeba zastosować jedną z wymienionych wyżej metod. Trzeba pamiętać, że niektóre rodzaje krwiopijców są nosicielami malarii, a to już jest poważna, trudna do leczenia choroba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Garaż blaszany czy murowany?

pt. wrz 4 , 2020
Kiedy w domu pojawia się kolejny samochód, lub potrzebujesz dodatkowej […]
garaż drewnopodobny Interstal

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.