Jak odnowić plastikowe meble ogrodowe?

plastikowe krzesła ogrodowe

Wśród chętnie wybieranych mebli ogrodowych wymienia się właśnie te plastikowe. Jedną z przyczyn mogą być atrakcyjne ceny zestawów, ale i duży wybór różnego rodzaju krzeseł, stolików czy foteli do ogrodu. Bywa jednak, że meble plastikowe niszczeją, tracą na estetyce, na kolorze. Wówczas nie trzeba od razu wymieniać ich na nowe komplety. Jak odnowić meble ogrodowe z tworzywa sztucznego?


Plastikowe meble ogrodowe – dlaczego warto?

Meble ogrodowe z plastiku wybierane są z kilku powodów. Jeśli zostały wykonane z dobrej jakości tworzywa sztucznego, są odporne na uszkodzenia czy działanie wilgoci. Łatwo też utrzymać na nich czystość, przeważnie wystarczy takie plastikowe stoliki czy krzesła przetrzeć ściereczką. Wśród zalet wymienia się jeszcze kwestię ekonomiczną. Meble ogrodowe plastikowe nie muszą być drogie, ceny łatwo sprawdzisz online, np. w sklepie MebloBranie.pl, gdzie wybór kompletów i pojedynczych elementów do wyposażenia ogrodu jest ogromny. Takie zestawy znajdą także zastosowanie na balkonach i tarasach. Nowoczesne meble plastikowe to nie tylko atrakcyjna cena, to też często elegancki wygląd. W dodatku takie krzesła czy fotele z tworzyw sztucznych łatwo jest odnowić, czy dopasować je do zmieniającej się aranżacji.


Malowanie plastikowych mebli ogrodowych

Jednym ze sposobów na odnowienie mebli plastikowych jest ich pomalowanie. Z powodzeniem można zrobić to samodzielnie. Zmiana wyglądu krzeseł, stolików czy foteli może powstrzymać niejedną osobę przed zakupem nowego zestawu do ogrodu. Jak wybrać farbę do odnowienia takich mebli? W sprzedaży dostępne są specjalne preparaty w sprayu, są one przeznaczone właśnie do plastikowych zestawów ogrodowych. Odnowienie mebli w ten sposób jest bardzo łatwe, a w dodatku bez problemu można pokryć te miejsca, które byłyby trudno dostępne w przypadku malowania pędzlem czy wałkiem. Od czego zacząć? Przede wszystkim od oczyszczenia kompletów ze wszelkich zabrudzeń. Meble należy umyć i pozwolić im wyschnąć. Jeżeli jest taka możliwość, warto je rozkręcić na części, wtedy malowanie będzie precyzyjne. Po oczyszczeniu i wysuszeniu mebli można przystąpić do odnawiania.


Odnowienie mebli za pomocą dodatków

Meble ogrodowe z plastiku można odnowić nie tylko przez samo pomalowanie. Chcąc uzyskać wrażenie nowych zestawów ogrodowych, warto rozejrzeć się za modnymi dodatkami, które urozmaicą nieco te meble. Najczęściej wymienia się ozdobne poduszki ogrodowe. Te mogą być w różnych wymiarach, wzorach i kolorystyce, dlatego tak łatwo dopasować je do każdego rodzaju mebli i aranżacji. Poduszki mogą być używane jako siedzisko, oparcie, niektóre pełnią obie te funkcje. Na meble z plastiku założyć można także narzuty. Niektóre są dopasowane do rozmiaru i kształtu krzeseł czy foteli. Wówczas nie widać, że dany mebel jest w którymś miejscu uszkodzony. W odnowieniu zestawów mogą pomóc także naklejki. Te można zamówić według własnego pomysłu lub skorzystać z gotowych rozwiązań. One także mogą ozdobić meble plastikowe i zmienić ich wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Cena paneli fotowoltaicznych

niedz. maj 10 , 2020
Fotowoltaika na dobre zawitała w polskim krajobrazie zarówno na terenach […]
fotowoltaika

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.