Letni wieczór na tarasie – zadbaj o odpowiednie oświetlenie lampami tarasowymi

Wiosną i latem taras jest ulubioną przestrzenią w domu. Zapewnia miejsce do cichego i spokojnego odpoczynku, pozwala przebywać na łonie natury i cieszyć się urokiem ogrodu. Aby jednak relaks na tarasie był komfortowy, potrzebujesz oświetlenia. Zobacz, jakie lampy zewnętrzne pozwolą Ci rozświetlić taras.


Pomysły na oświetlenie tarasu – inspiracje

Pomysłów na oświetlenie tarasu nie brakuje. Możesz zdecydować się na to nowoczesne lub stylizowane. Swój wybór uzależnij od ogólnej stylistyki domu oraz klimatu, który chcesz wprowadzić na taras. Jeśli zależy Ci na elegancji, w Lumen Home odszukaj kute i przybierające ozdobne formy lampy ze stali lub metalu. Przytulną i ciepłą aranżację stworzysz, także stawiając na urokliwe latarenki w skandynawskim stylu, girlandy oraz kinkiety z kutego żeliwa. Nowoczesne oświetlenie tarasowe stanowią minimalistyczne i surowe w formie: słupki oświetleniowe, lampy – kule lub geometryczne kinkiety wykonane z drewna/betonu. Na zadaszonych tarasach dobrze sprawdzają się natomiast oczka sufitowe, plafony i tradycyjne lampy wiszące.

Do oświetlenia tarasu wykorzystać możesz również tzw. lampy przenośne. Ich mobilność sprawia, że można je stale przestawiać i tworzyć nowe, ciekawe kompozycje. W ich stworzeniu pomogą Ci girlandy i cotton balls. Mogą one być zasilane energią z gniazdka elektrycznego, ale w Lumen Home znajdziesz też modele zasilane akumulatorem.


Jakie lampy tarasowe wybrać?

Od lamp zewnętrznych powinieneś oczekiwać tego samego co od oświetlenia domowego. Muszą one być trwałe, funkcjonalne i solidne. Z racji tego, że są bardziej narażone na działanie czynników pogodowych, powinny być także odporne i bezpieczne. Najlepsze modele to te o minimalnym stopniu ochrony IP 44. Są one niewrażliwe na wilgoć, promieniowanie UV, szoki temperaturowe itp.

Wybierając oświetlenie tarasowe, musisz też zadbać o własny komfort. Ten zapewni rozproszone i ciepłe światło, sprzyjające odpoczynkowi i relaksowi. Komfort Twojemu portfelowi zapewnią natomiast lampy tarasowe LED. Ich częste wykorzystanie nie będzie przekładać się na wyższe rachunki za prąd, a one same będą zużywać 80% mniej energii niż klasyczne oświetlenie tarasowe. Ich plusem jest również to, że mogą świecić przez 25-50 tys. godzin. W Lumen Home znajdziesz oświetlenie zewnętrzne LED emitujące światło o różnej barwie – od ciepłego białego, po kolorowe żarówki RGB.


Jak oświetlić taras bez prądu?

Jeśli nie masz możliwości podłączenia klasycznych lamp, wcale nie musisz rezygnować z jego oświetlenia. To zapewnią lampy solarne. Wyposażone są one w niewielkie panele słoneczne, które ładują się w ciągu dnia, a po zmroku oddają energię. Eliminują więc problem braku energii elektrycznej na tarasie, nieestetycznego okablowania czy częstej wymiany źródeł światła. W Lumen Home lampy solarne znajdziesz w formie opraw wiszących, stojących, ściennych. Dostępne są również lampy zewnętrzne – słupki zakończone ostrym szpikulcem. Prosto wbijesz je w donicę pełną ziemi – pomiędzy roślinnością ten typ oświetlenia będzie się prezentował wyjątkowo atrakcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Porównanie ogrodzeń: aluminiowe, drewniane, metalowe - jakie ogrodzenie wybrać?

śr. cze 28 , 2023
Ogrodzenie działki to ważna decyzja, która wpływa na bezpieczeństwo, prywatność […]

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.