Grille węglowe: czy warto kupić tani grill z marketu?

Kupując grill węglowy, możesz wybierać spośród różnych wariantów. Przenośny, niewielki do zabrania na weekendową wycieczkę. Duże stanowisko grillowe w ogrodzie, z pokrywą, okrągły, prostokątny itd. – dla każdego wymagania znajdzie się odpowiedni model. Istotna w tym wszystkim jest cena, która w wielu marketach wręcz zachęca do zakupu. Czy warto ulec tej pokusie? Sprawdź!


Grill węglowy: czy warto go kupić?

Wielu osobom grillowanie kojarzy się z żarem, ogniem, dymem i intensywnym aromatem smażonych potraw. To właśnie te kwestie składają się na atrakcyjność przygotowywania posiłków nad otwartym ogniem. Grill węglowy jest najpopularniejszym wyborem, jeśli chodzi o urządzenia do grillowania. Nie należy jednak ukrywać jego wad.

Czas przygotowania grilla węglowego wynosi co najmniej 30 minut, zanim węgiel drzewny odpowiednio się rozpali. Jeśli trzeba nakarmić wielu gości lub wieczór przy grillu ma trwać dłużej, należy dbać o dokładanie tego paliwa. Mimo to wciąż jest najpopularniejszym wyborem, a decydującym kryterium w tej kwestii jest cena. Otóż najtańsze modele w markecie można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Pytanie tylko, czy warto oszczędzać przy zakupie sprzętu do grillowania?


Grill z marketu: tani, ale czy dobry?

Grille węglowe z marketu są zazwyczaj tańsze niż modele dostępne w specjalistycznych sklepach z artykułami wyposażania wnętrz, gospodarstwa domowego czy też punktach ogrodniczych. Wynika to z tego, że są wykonane z tańszych materiałów, co może wpłynąć na trwałość urządzenia. Cienki metal niezabezpieczony powłoką antykorozyjną i mało odporny na wysokie temperatury szybko się przepala. Poza tym modele dostępne w marketach:

  • często mają niestabilną konstrukcję, słabe łączenia elementów, co może zwiększyć ryzyko pożaru, gdy grill się przewróci,
  • są tańsze, bo to wiąże się z ich rozmiarem; mniejsza powierzchnia grillowania może utrudnić przygotowanie posiłków dla większej liczby osób,
  • bywają trudniejsze do czyszczenia, co może skutkować gromadzeniem się brudu i resztek jedzenia wewnątrz urządzenia.

Szeroki wybór grillów węglowych z marketów i niska cena niekoniecznie idą w parze z jakością, jaką powinien odznaczać się taki sprzęt.


Dobry grill węglowy: gdzie kupić?

Wysokiej jakości grille węglowe powinny być wykonane z trwałych materiałów, takich jak stal nierdzewna, żeliwo lub aluminium, które zapewnią długi okres użytkowania. Jeśli zależy Ci na solidnym sprzęcie, poszukaj ofert renomowanych producentów, takich jak Landmann, Activa Mastercook czy Farmcook. Można je znaleźć w sklepie internetowym www.domedekor.pl, który sprzedaje grille węglowe i dostarcza zamówienia kurierem prosto do domu.

Oprócz marki, która gwarantuje wysoką jakość produktu, ważne, aby grill miał odpowiedni rozmiar, który spełni Twoje potrzeby. Zwróć uwagę na to, co chcesz przyrządzać i w jak dużym gronie zamierzasz zwykle biesiadować. Niektóre sprzęty oferują dodatkowe opcje, takie jak termometry, półki boczne, koszyki na węgiel, które mogą usprawnić grillowanie.

Na pewno za dobry grill węglowy zapłacisz nieco więcej niż w markecie. Jednak w perspektywie dłuższego użytkowania przekonasz się, że taka jednorazowa inwestycja była opłacalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Cebulki kwiatowe – jak wybrać te najlepsze?

śr. kwi 19 , 2023
Cebulki kwiatowe są chętnie wybierane zarówno przez początkujących, jak i […]
cebulki kwiatowe

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.