Mieszarka

Jakie mieszadło do betonu, kleju i zaprawy?Dzięki mieszarce do zaprawy murarskiej zaprawa ma jednolitą konsystencję i nie zbija się w grudki na ścianach, co podnosi jakość wykończenia nawierzchni gładkich. Mieszarki mogą być zasilane prądem elektrycznym z sieci lub z akumulatora. Mieszarki z zasilaniem sieciowym są wydajniejsze od akumulatorowych, ponieważ ich moc jest większa, jednak ich mobilność ogranicza długość kabla doprowadzającego prąd do urządzenia. Mieszarki akumulatorowe natomiast są mobilne i można ich używać w każdym miejscu. Ich minusem jest to, że po pewnym czasie akumulatory zużywają się i trzeba je wymienić na nowe. Mając mieszarkę akumulatorową warto nabyć także zapasowy akumulator na wypadek awarii.

Jaki mieszalnik do betonu i zaprawy wybrać?

Mieszarki dzielą się na ręczne, mające mniejszą moc, wydajność i gabaryty, oraz stacjonarne.

Mieszarki ręczne posiadają wygodne uchwyty, a kolei modele stacjonarne są bębnowe. Alternatywą dla mieszarek są wiertarki łączone z mieszadłem, czyli klasyczne wiertarki, które na pierwszym biegu mogą być używane jako mieszarki. Prędkość ich jest większa, można nimi również mieszać klej. Mieszadło jest uniwersalne, można nim przygotować różne typy zapraw.

Jeśli wybieramy mieszadło, to musimy zwrócić uwagę z jakiego tworzywa jest wykonane, najlepsze są te wykonane z włókna węglowego, które nie koroduje. Stal z powłoką nieprzywieralną pozwala na szybkie oczyszczenie powłok, jednak minusem takiego rozwiązania jest cena. Zwykła stal koroduje w styczności z wodą, co sprawia, że efektywność mieszadła jest niska, rośnie też zagrożenie zanieczyszczenia zaprawy grudkami rdzy.

Na rynku znaleźć można również mieszarki do kleju. Nowoczesne są mieszarki dwubiegowe, o zakresie obrotów najczęściej od 150 do 650, cechujące się wagą dochodzącą nawet do 6kg, natomiast ich dużym atutem jest moc nierzadko przekraczająca 1000 W, przez co nadaje się do mieszania każdego rodzaju materiału używanego w budownictwie oraz wykończeniach mieszkań i domów.

Mieszarkę powinno prowadzić się niemal bez wysiłku, dzięki dobremu rozmieszczeniu uchwytów z dużym, mobilnym ramieniem dźwigowym. Mieszanie zaprawy lub kleju zwykle odbywa się od góry do dołu, natomiast niektóre modele mieszają poziomo. Betoniarka mieszarka to rozwiązanie dedykowane głównie na potrzeby budowania czy też remontowania domu (wylewki itp.). Nierzadko mają one pojemność przekraczającą 150 litrów, ich moc to przeważnie znacznie powyżej 1000 W, podłączane pod napięcie 230 V. Betoniarka-mieszarka jest zazwyczaj żeliwna, solidna, łatwa w użytkowaniu, bezpieczna, posiada stosunkowo wytrzymały dobrej klasy silnik napędowy.

Za najtańsze mieszarki do zaprawy czy też betonu zapłacimy w granicach 200 zł, natomiast za superwydajne betoniarki mieszarki stacjonarne o dużej mocy musimy wydać nierzadko powyżej 10000 zł.

Mieszalniki do zaprawy, kleju i betonu RANKING

Ogrodowe zapytania:

 • rodzaje mieszadeł do zapraw do mieszarki wolnoobrotowej
 • mieszadlo nutool opinie
 • mieszadło do kleju

3 opinie o “Mieszarka

 1. Fajna sprawa, szczególnie gdy samemu zajmujemy się budowlanką. Dedra ma całkiem niezły sprzęt i w dość dobrej cenie. Ich mieszarki charakteryzują się dużą wytrzymałością i mogę je polecić. Jeśli natomiast potrzebujemy sprzętu do zastosowań profesjonalnych to wtedy decydowałbym się na betoniarkę-mieszarkę ze względu na pojemność i moc, po prostu pracuje się na nich szybciej i wygodniej.

  Reply
 2. Ze swojej strony mogę polecić mieszarki firmy Collomix. Używamy ich w robocie i są niezastąpione. Gdy leje się dużo betonu i liczy się czas, tylko mieszarki stacjonarne. Kto ma czas by stać i pilnować mieszania! Sprzęt się nie psuje, łatwy w obsłudze. Polecam właścicielom firm budowlanych.

  Reply
 3. Sprzęt, bez którego nie da się przeprowadzić żadnej budowy. Już nawet nie mówię o profesjonalnych, dużych inwestycjach, bo tam to wiadomo, że takie urządzenia jak mieszarka są niezbędne, ale nawet podczas domowych robót (np. budowa grilla) jest to doskonałe rozwiązanie. Znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, już nie wyobrażam sobie, by cement mieszać w wiaderku kawałkiem deski;)

  Reply

Twoja opinia