Mieszalnik do betonu

Jakie mieszadło do betonu, kleju i zaprawy?Dzięki mieszarce do zaprawy murarskiej zaprawa ma jednolitą konsystencję i nie zbija się w grudki na ścianach, co podnosi jakość wykończenia nawierzchni gładkich. Mieszarki mogą być zasilane prądem elektrycznym z sieci lub z akumulatora. Mieszarki z zasilaniem sieciowym są wydajniejsze od akumulatorowych, ponieważ ich moc jest większa, jednak ich mobilność ogranicza długość kabla doprowadzającego prąd do urządzenia. Mieszarki akumulatorowe natomiast są mobilne i można ich używać w każdym miejscu. Ich minusem jest to, że po pewnym czasie akumulatory zużywają się i trzeba je wymienić na nowe. Mając mieszarkę akumulatorową warto nabyć także zapasowy akumulator na wypadek awarii.


Jaki mieszalnik do betonu i zaprawy wybrać?

Mieszarki dzielą się na ręczne, mające mniejszą moc, wydajność i gabaryty, oraz stacjonarne.

Mieszalnik ręczny

Mieszalniki ręczne posiadają wygodne uchwyty, a kolei modele stacjonarne są bębnowe. Alternatywą dla mieszarek są wiertarki łączone z mieszadłem, czyli klasyczne wiertarki, które na pierwszym biegu mogą być używane jako mieszarki. Prędkość ich jest większa, można nimi również mieszać klej. Mieszadło jest uniwersalne, można nim przygotować różne typy zapraw.

Jeśli wybieramy mieszadło, to musimy zwrócić uwagę z jakiego tworzywa jest wykonane, najlepsze są te wykonane z włókna węglowego, które nie koroduje. Stal z powłoką nieprzywieralną pozwala na szybkie oczyszczenie powłok, jednak minusem takiego rozwiązania jest cena. Zwykła stal koroduje w styczności z wodą, co sprawia, że efektywność mieszadła jest niska, rośnie też zagrożenie zanieczyszczenia zaprawy grudkami rdzy.

Na rynku znaleźć można również mieszarki do kleju. Nowoczesne są mieszarki dwubiegowe, o zakresie obrotów najczęściej od 150 do 650, cechujące się wagą dochodzącą nawet do 6kg, natomiast ich dużym atutem jest moc nierzadko przekraczająca 1000 W, przez co nadaje się do mieszania każdego rodzaju materiału używanego w budownictwie oraz wykończeniach mieszkań i domów.

Mieszalnik powinno prowadzić się niemal bez wysiłku, dzięki dobremu rozmieszczeniu uchwytów z dużym, mobilnym ramieniem dźwigowym. Mieszanie zaprawy lub kleju zwykle odbywa się od góry do dołu, natomiast niektóre modele mieszają poziomo.

Mieszalniki do zaprawy, kleju i betonu RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych mieszalników do zaprawy, betonu i kleju. Ranking jest aktualizowany na bieżąco każdego dnia.


A może betoniarka?

elektryczna betoniarka budowlana
elektryczna betoniarka budowlana
Betoniarka mieszarka to rozwiązanie dedykowane głównie na potrzeby budowania czy też remontowania domu (wylewki itp.). Nierzadko mają one pojemność przekraczającą 150 litrów, ich moc to przeważnie znacznie powyżej 1000 W, podłączane pod napięcie 230 V. Betoniarka-mieszarka jest zazwyczaj żeliwna, solidna, łatwa w użytkowaniu, bezpieczna, posiada stosunkowo wytrzymały dobrej klasy silnik napędowy.

Na potrzeby bardziej zaawansowanych prac ogrodowych (wylewki, stawianie betonowych słupków, fundamenty pod altanę) przydadzą się betoniarki przenośne lub stacjonarne. Wersje przenośne kielichowe polecane są do lekkich zadań, cenione są przede wszystkim za ich mobilność. Betoniarki koszowe oraz bębnowe to rozwiązania dedykowane dla cięższych prac, o dużej stabilności.

Uwagi dotyczące zakupu i późniejszego użytkowania betoniarki:

 • nie wolno przekraczać objętości zasypowej, deklarowanej przez producenta w specyfikacji technicznej produktu;
 • na potrzeby okresowej i lekkiej pracy wystarczą nam w zupełności małe betoniarki do 100 litrów;
 • większe betoniarki (powyżej 150 litrów pojemności zasypowej) wymagają mocniejszego zasilania niż 230V;
 • przy słabszych betoniarkach czasami zdarza się, że urządzenie nie radzi sobie z obróceniem bębna zapełnionym betonem lub zaprawą, dlatego musi być ono uruchomione w momencie, kiedy jest puste;
 • wybierajmy betoniarki o sztywnej i mocnej ramie, o dużej odporności;
 • wygodnie umiejscowiony uchwyt, co przydaje się szczególnie przy przestawianiu betoniarki;
 • żeliwny wieniec jest trwalszy, ale podczas pracy emituje większy hałas, w przypadku kompozytowego zaletą jest cichsza praca, ale kosztem mniejszej trwałości;
 • modele wyposażone w korbę do przechylania bębna są z reguły wygodniejsze, ale i niestety droższe; najczęściej wybierane są betoniarki posiadają koło do operowania kątem przechyłu.

Betoniarki RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych betoniarki do mieszania betonu i zaprawy. Ranking jest aktualizowany na bieżąco każdego dnia.


Za najtańsze mieszarki do zaprawy czy też betonu zapłacimy w granicach 200 zł, natomiast za superwydajne betoniarki mieszarki stacjonarne o dużej mocy musimy wydać nierzadko powyżej 10000 zł.

Ogrodowe zapytania:

 • rodzaje mieszadeł do zapraw do mieszarki wolnoobrotowej

3 opinie o “Mieszalnik do betonu

 1. Fajna sprawa, szczególnie gdy samemu zajmujemy się budowlanką. Dedra ma całkiem niezły sprzęt i w dość dobrej cenie. Ich mieszarki charakteryzują się dużą wytrzymałością i mogę je polecić. Jeśli natomiast potrzebujemy sprzętu do zastosowań profesjonalnych to wtedy decydowałbym się na betoniarkę-mieszarkę ze względu na pojemność i moc, po prostu pracuje się na nich szybciej i wygodniej.

  Reply
 2. Ze swojej strony mogę polecić mieszarki firmy Collomix. Używamy ich w robocie i są niezastąpione. Gdy leje się dużo betonu i liczy się czas, tylko mieszarki stacjonarne. Kto ma czas by stać i pilnować mieszania! Sprzęt się nie psuje, łatwy w obsłudze. Polecam właścicielom firm budowlanych.

  Reply
 3. Sprzęt, bez którego nie da się przeprowadzić żadnej budowy. Już nawet nie mówię o profesjonalnych, dużych inwestycjach, bo tam to wiadomo, że takie urządzenia jak mieszarka są niezbędne, ale nawet podczas domowych robót (np. budowa grilla) jest to doskonałe rozwiązanie. Znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, już nie wyobrażam sobie, by cement mieszać w wiaderku kawałkiem deski;)

  Reply

Twoja opinia