System nawadniania roślin Autopot i Big Drippa – Czy warto zorganizować system nawadniania roślin?

Żyjemy w czasach, w których mamy dostęp do licznych udogodnień, które pomagają nam w wykonywaniu codziennych czynności. Dzięki temu mamy zdecydowanie większe możliwości, jeśli chodzi o zagospodarowanie swojego wolnego czasu. Do takich udogodnień bez wątpienia zaliczyć możemy system nawadniania roślin indoor lub outdoor. Pozwala nam on bowiem zaoszczędzić czasu, który poświęcilibyśmy na własnoręczne, mechaniczne podlewanie roślinek.


Dlaczego warto wybrać system nawadniania roślin?

Każdy growboxowy zapaleniec i nie tylko z pewnością wie, jak istotne jest odpowiednie nawadnianie upraw w namiotach, growboxach oraz outdoor. Jednocześnie podlewanie roślin  to zadanie, które potrafi być bardzo czasochłonne. Dodatkowe trudności pojawiają się w momencie, gdy musimy na jakiś czas wyjechać i uprawy pozostawić same sobie. Wtedy właśnie niezastąpione okazują się systemy nawadniania roślin. Ważne, aby wybrać ten system, który w jak największym stopniu odpowiada naszemu stylowi życia i naszym uprawom. Jednymi z najpopularniejszych systemów nawadniania są systemy Autopot i Big Drippa. Stosuje się je zarówno w growboxach, jak i w uprawie outdoor. Obydwa mają swoje wady i zalety, dlatego warto im się przyjrzeć i wybrać opcję, która będzie nam najbardziej odpowiadała.


System nawadniania Autopot – dlaczego warto?

Ten sposób nawadniania roślin jest bardzo często wybierany ze względu na swoją niezawodność i skuteczność. Na Autopot możemy zawsze liczyć, ponieważ jego działanie nie jest uzależnione np. od dostępu do prądu. Działa przy wykorzystaniu zasad, którymi rządzi się grawitacja. Nic więc dziwnego, że ten system nawadniania jest niezawodny. Jest także skuteczny, ponieważ nawadniania równomiernie całą plantację. Nie musimy martwić o to, ile wody dokładnie nalać lub czy każdą roślinkę podlaliśmy wystarczająco.


Jak działa system Autopot?

Autopot złożony jest z pojemnika, do którego nalewamy wodę. Pojemnik ten jest połączony z tacami, na których stoją doniczki z uprawą. W podstawce zawsze powinna znajdować się określona ilość wody. Gdy poziom wody spadnie do określonego poziomu, uruchamia się mechanizm systemu nawadniania. Woda w tackach z powrotem napełnia się do wskazanego poziomu i rośliny są nawadniane nawet pod naszą nieobecność! Autopot jest genialny i skuteczny w swojej prostocie. Nie psuje się, więc nie musimy obawiać się, że podczas różnego rodzaju wyjazdów nasza uprawa ucierpi. System nawadniania Autopot możemy zastosować zarówno w przypadku rozbudowanych upraw w szklarniach, jak i do małych growboxów indoor.


System nawadniania Big Drippa – czy warto?

Big Drippa również jest systemem wartym uwagi. Jest to kropelkowa forma nawadniania roślin. W takim zestawie również znajduje się zbiornik na wodę, do którego wlewamy wodę wraz z odzywkami. Zbiornik Big Drippa podwieszamy na pewnej wysokości. Działanie opiera się na niemal identycznej zasadzie jak w przypadku systemu nawadniania Autopot. To dzięki grawitacji istnieje możliwość stałego nawadniania naszej rośliny. Woda kropelkami płynie przez przewody nawadniające do kroplowników. Naszym zadaniem jedynie jest regularne napełnianie zbiornika. Jest to bardzo wygodna forma nawadniania roślin zarówno indoor jak i outdoor!

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem https://www.hemp.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Repelent na owady. Jaki preparat na kleszcze i środek na komary wybrać?

niedz. lip 4 , 2021
Bardzo wilgotne lato z wysokimi temperaturami przyczyniło się do powstania […]
jaki preparat na komary i kleszcze

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.