Garaż blaszany to obiekt, który będzie doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto chce bezpiecznie przechować swój samochód. Do dyspozycji inwestorów są zarówno pojedyncze blaszaki, które można postawić na prywatnej posesji, jak też te szeregowe, odpowiednie dla mieszkańców osiedli mieszkaniowych. Chcąc zainwestować w taki garaż, zyskujesz niemal nieograniczone możliwości – zarówno pod kątem wymiarów, jak też dodatkowych rozwiązań. Sprawdź, czym jest garaż blaszany, jak kupić go w niestandardowym wymiarze i jakie korzyści zyskasz!
Co to są garaże blaszane i jakie mają zalety?
Garaże blaszane, nazywane również „blaszakami”, to obiekty tworzone w oparciu o trwałe konstrukcje stalowe oraz poszycia wykonywane z blachy – najczęściej ocynkowanej. Posiadają dachy jedno- lub dwuspadowe, bramy, a także – na zamówienie klienta – otwory okienne albo drzwi. Ze względu na przystępne ceny, atrakcyjny wygląd i ponadprzeciętną trwałość, są dzisiaj niezwykle popularne – zarówno wśród inwestorów prywatnych, jak też właścicieli firm i jednostek samorządowych.
Blaszaki cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów z kilku powodów. Wspomnieliśmy już o ich trwałości, która jest bardzo wysoka i pozwala cieszyć się tym obiektem na przestrzeni wielu lat. Wynika to przede wszystkim ze stabilnej konstrukcji i odpornego na uszkodzenia mechaniczne poszycia, któremu dodatkowo niestraszne są różnego rodzaju czynniki atmosferyczne. Dzięki ocynkowi oraz lakierowaniu blachy masz pewność, że Twój garaż blaszak nie pokryje się korozją, skutecznie zabezpieczając samochód oraz wszelkie mienie, jakie w nim umieścisz.
To jednak nie wszystko. Blaszane garaże są chętnie kupowane również ze względu na:
- ponadprzeciętną estetykę – są obiektami atrakcyjnymi wizualnie i mogą posiadać różne kolory, a do najbardziej efektownych rozwiązań należą te wykonywane z blachy drewnopodobnej, która do złudzenia przypomina naturalne drewno;
- niską cenę – aby cieszyć się wysokiej jakości garażem blaszanym, wystarczy zainwestować niecałe 3 tysiące złotych (montaż blaszaka powinien być wliczony w cenę a transport nie kosztować więcej niż 300 pln, co pozwala uzyskać dodatkowe oszczędności);
- szybkość i prostotę montażu – garaże blaszane nie wymagają fundamentów, a jedynie kotwienia w przygotowanym wcześniej podłożu i wykonuje się je z gotowych elementów, które są lekkie i bardzo łatwe w łączeniu, co sprawia, że można wznosić je nawet w pół godziny ( oczywiście korzystając z usług renomowanych specjalistów);
- uniwersalność – garaż blaszany może posłużyć Ci nie tylko do parkowania samochodu, motocykla czy przechowywania roweru, dzięki czemu wykorzystasz go dokładnie tak, jak potrzebujesz.
Garaże blaszane z montażem wykonywane są także na indywidualne zamówienie klientów. Możesz oczywiście skorzystać z gotowych rozwiązań o standardowych wymiarach, ale w przypadku innych potrzeb, zamówisz także rozwiązanie o niestandardowych parametrach. Jest to bardzo proste, o czym powiemy za chwilę.
Do czego możesz wykorzystać nowoczesne garaże wolnostojące?
Jak wspomnieliśmy wcześniej, garaże metalowe to obiekty niezwykle uniwersalne o szerokim zastosowaniu. Możesz zrobić z nich pomieszczenie gospodarcze, w którym przechowasz różnego rodzaju narzędzia, sprzęty czy akcesoria. Masz możliwość zaaranżowania blaszaka na wygodny warsztat, w którym poświęcisz się różnego rodzaju pracom. I w końcu – nic nie stoi na przeszkodzie, by Twój blaszak stał się przydomową siłownią, schowkiem czy dodatkowym pokojem gier.
Możliwości w tym względzie są naprawdę duże, zwłaszcza jeżeli postawisz na większy obiekt – np. garaż blaszak 5×6 albo blaszak 6×7.
Garaż blaszany czy murowany?
Garaże blaszane, ze względu na zastosowanie do ich produkcji wysokiej jakości materiałów, coraz częściej stanowią najlepszą alternatywę dla obiektów murowanych. Są wystarczająco trwałe i stabilne, mogą być równie estetyczne i funkcjonalne, a do tego kosztują o wiele mniej, zaś ich montaż jest dużo szybszy.
No i, co bardzo istotne dla inwestorów, do wzniesienia garażu blaszanego (w zdecydowanej większości przypadków) nie jest potrzebne pozwolenie na budowę.
Jak kupić blaszaki na wymiar?
Jeżeli chcesz kupić garaż z blachy na niestandardowy wymiar, wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową producenta, który oferuje tego rodzaju rozwiązania. Znajdziesz tam specjalny konfigurator garażu, dzięki któremu ustalisz nie tylko wymiary garażu albo liczbę stanowisk (polecamy większe, dwustanowiskowe obiekty), ale również:
- rodzaj bramy;
- typ dachu;
- dodatkowe drzwiczki;
- liczbę otworów okiennych;
- rodzaj blachy;
- dodatkową długość czy szerokość i wiele innych parametrów.
Po wybraniu odpowiadających Ci opcji możesz zamówić garaż blaszany – podaj miejsce montażu i zaczekaj na fachowców. Ich wizyta będzie zawsze poprzedzona telefonicznym potwierdzeniem samego zamówienia jak i później terminu realizacji. Wystarczy, że przygotujesz odpowiednie podłoże (np. w postaci wylewki betonowej), a specjaliści zajmą się resztą. Nie tylko przywiozą elementy blaszaka, ale również szybko i bez jakichkolwiek problemów wzniosą całą konstrukcję we wskazanym miejscu. Pamiętaj, że do postawienia takiego garażu nie jest wymagane pozwolenie na budowę, co jest dodatkowym atutem tego rodzaju rozwiązań.
Warto dodać, że konfiguracja garażu to nie wszystko. Możesz także skontaktować się bezpośrednio ze specjalistą, przedstawić mu swoje potrzeby, a ten dopasuje rozwiązanie w pełni indywidualnie do Twoich potrzeb.
Ile kosztują garaże blaszaki?
Niskie ceny garaży blaszanych powodują, że ich ustawienie na działce czy przy domu nie jest bardzo kosztowne. Standardowy blaszak 3×5 zamówisz już w cenie 2300-3000 zł. Oczywiście im więcej dodatkowych rozwiązań wybierzesz, tym obiekt będzie droższy, jednak wciąż cena za niego będzie o wiele niższa niż budowa garażu murowanego.
Jeżeli więc szukasz najbardziej ekonomicznego, a do tego bardzo trwałego i estetycznego rozwiązania, dzięki któremu bezpiecznie przechowasz samochód czy inne wartościowe mienie, garaże blaszane wydają się być najlepszą opcją. Znajdź odpowiedniego producenta, skorzystaj z konfiguracji garaży i ciesz się wysokiej klasy rozwiązaniem, które pozostanie piękne i funkcjonalne na przestrzeni wielu lat!