Myjka ciśnieniowa – budowa i funkcje

Myjka ciśnieniowa to jedno z nowoczesnych urządzeń do mycia różnych powierzchni. Z uwagi na swój sposób działania, a także to jak dużą skutecznością się odznacza, można wykorzystać je do różnych prac przydomowych, ale nie tylko. Sprzęt ma w istocie znacznie więcej zastosowań, a nadaje się do sprzątania zarówno powierzchni w pionie, jak i w poziomie. Zobacz, jak zbudowana jest myjka ciśnieniowa i jakie ma funkcje.


Jak skonstruowana jest i jak działa myjka ciśnieniowa?

Każda myjka ciśnieniowa składa się z pompy, która wytwarza i emituje wodę pod wysokim ciśnieniem. Ten element jest wykonany z aluminium, kompozytu lub mosiądzu i połączony z wężem podłączonym bezpośrednio do źródła wody. Można ją czerpać z sieci wodociągowej, z własnej studni lub z pojemnika na deszczówkę. Wykorzystanie wody opadowej lub tej z prywatnego ujęcia dodatkowo zwiększa atrakcyjność myjki ciśnieniowej, czyniąc ją tańszą w eksploatacji.

Aby woda mogła zostać przekazana do pistoletu natryskowego i aplikowana na dany przedmiot, w ruch musi wprawić ją silnik. Producenci najczęściej stosują modele:

  • spalinowe – produkują spaliny i są dość głośne, jednak mają bardzo dużą moc i odpowiednio dłuższy czas działania. Ich największą     zaletą jest mobilność, ponieważ działają bez przewodu, który     musiałby być podłączony do źródła prądu;
  • elektryczne – są ciche, pracują stabilnie i nie zanieczyszczają środowiska. Niestety do ich zasilenia potrzebne jest stałe podłączenie do źródła prądu, a kabel znacznie ogranicza zakres prac oraz zmniejsza mobilność operatora;
  • akumulatorowe – poręczne i kompaktowe, pracują po naładowaniu, jednak zarówno ich moc, jak i czas pracy są ograniczone, więc nie sprawdzą się w użytku profesjonalnym.

Duże zużycie wody sprawia, że użytkownicy myjek szukają sposobu na oszczędzanie. Wspomniane już czerpanie cieczy z własnego ujęcia jest jednym z nich, jednak musisz wiedzieć, że taka woda bywa zanieczyszczona. Tylko uzdatnienie jej przy pomocy dobrego filtra pozwala na swobodne korzystanie, bez ryzyka, że pistolet się zapcha.


Akcesoria do myjek ciśnieniowych

Z myjek ciśnieniowych można zazwyczaj korzystać na wiele sposobów. O wszechstronności urządzenia decyduje to, w jakie komponenty z sklepuhttps://emast.pl/ je wyposażysz. Możliwość stosowania wymiennych końcówek aplikatora sprawia, że z jego pomocą będziesz czyścić powierzchnia poziome i pionowe – chodniki, parkingi, podjazdy, samochody, maszyny, części maszyn, elewacje, fasady. Gdy zdecydujesz się założyć na dyszę lancę, to znacznie zwiększysz zakres jej działania i umożliwisz dosięganie również do wyższych kondygnacji budynku czy miejsc położonych w szczelinach.

Wymienną końcówką jest też szczotka przeznaczona do mycia pod ciśnieniem mocniej zanieczyszczonych miejsc.

Myjka ciśnieniowa jest niezwykle wszechstronna i wydajna – gwarantuje to duże ciśnienie wody, które w najlepszych urządzeniach osiąga nawet 18 MPa. Silnik zasila energią pompę, a ta pozwala zasysanej wodzie na przejście przez wąż aż do dyszy, skąd uwalnia ją przez naciśnięcie spustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jak urządzić swój wymarzony domek letniskowy?

śr. mar 9 , 2022
Własny domek letniskowy to zdecydowanie marzenie do spełnienia. Co więcej, […]

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.