Jak wybrać domek na działkę rekreacyjną? Zobacz to nim kupisz!

Szukasz niewielkiego domku na działkę letniskową? Przedstawiamy kilka propozycji domków w budżecie do 20 tysięcy złotych. Zobacz projekty i konstrukcje.


Działki rekreacyjne wciąż przeżywają renesans

Rekreacja na działkach letniskowych przechodzi w Polsce renesans. Jeszcze kilkanaście lat temu wyjazdy na działkę kojarzyły się z emeryckim życiem, młodzi ludzie stronili od tego typu odpoczynku i z większą chęcią wybierają urlopy poza granicami Polski. Rok 2020 i pandemia koronawirusa zmieniła postrzeganie tzw. działkowania. Ci, którzy posiadali własne tereny rekreacyjne mogli cieszyć się odpoczynkiem i większą przestrzenią. Ci, którzy działek nie mieli, zapragnęli je mieć.

Jeśli nabyliście działkę rekreacyjną i szukacie niedrogiej opcji postawienia domku drewnianego, podpowiadamy, jaki domek wybrać w budżecie do 20 tysięcy złotych. Pamiętajcie jednak, że prócz samej konstrukcji domku, należy doliczyć koszty przygotowania terenu, formalności prawnych oraz przyłączy, a także samego wykończenia domku. Niemniej jednak domek drewniany będzie tańszym rozwiązaniem niż budowa domku murowanego.


Jak wybrać domek na działkę?

Zanim wybierzesz domek drewniany zapoznaj się z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, który określa, jakie dokładnie budynki mogą powstać na danym terenie. Dowiesz się z niego między innymi, jaka jest dopuszczalna kubatura budynku czy też jaki dach może być zastosowany. W przypadku braku MPZP należy wystąpić o Warunki Zabudowy. Przed zakupem domku w pierwszej kolejności sprawdzamy zatem wymogi formalne dla danej działki.

Jeśli kupujecie gotowy domek drewniany, sprawdźcie producenta – szczególnie opinie innych klientów na temat konstrukcji, jakości wykonania i montażu. Sprawdzeni producenci tacy jak https://www.domki-sodas.pl/ mogą pochwalić się wykonanymi realizacjami i wskazać najważniejsze zalety i wady dotychczasowo wykonanych domków.


Czy potrzebujesz pozwolenia na budowę?

W przypadku domków o powierzchni do 35 mkw, parterowych nie jest wymagane pozwolenie na budowę. Wystarczy zgłoszenie budowy. Natomiast zgłoszenie budowy również wymaga przygotowania projektu budowlanego. Niezbędne będzie zatem uzyskania projektu domku i jego adaptacja u architekta.


Domki do 20 tysięcy złotych

Oferty producentów domków są różne, ceny konstrukcji zależą od stopnia jej skomplikowania, metrażu domu. W cenie do 20 tysięcy złotych kupimy domek prosty, dobrej jakości, o metrażu około 20-24 mkw powierzchni użytkowej. Zazwyczaj będą to domki z jednym pokojem. W tej cenie kupimy domek, który sprawdzi się do okazjonalnego wypoczynku np. na działkach ROD. Jeśli szukamy natomiast większej powierzchni użytkowej i np. domku z 2-3 pomieszczeniami musimy liczyć się z kosztem około 30-50 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Fotele ogrodowe. Które kryteria wyboru są istotne? Jaki materiał będzie najlepszy?

pon. sty 10 , 2022
Wśród mebli ogrodowych to zdecydowanie jedne z najważniejszych i najczęściej […]
Fotele ogrodowe drewiane z dodatkiem poduszek znakomicie komponują się z naszym ogrodem oraz tarasem. Należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji oraz impregnacji drewna, co zapewni jego lepszą ochronę przed zmienną aurą.

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.