Zszywacz

zszywacz tapicerski marki WolfCraft
zszywacz tapicerski marki WolfCraft
Zszywacz pneumatyczny Makita, model AT450H.
Zszywacz pneumatyczny Makita, model AT450H.
Najczęściej tego typu urządzenia przeznaczone są do standardowej pracy biurowej na potrzeby zszywania papieru. Mocniejsze i dedykowane zszywacze z powodzeniem stosuje się także chociażby podczas obróbek tapicerskich, ale i nie tylko – przy pomocy zszywaczy tapicerskich można mocować folie, dachówki bitumiczne, obicia drewniane, listwy przypodłogowe, kartony i tekturę, czasem także panele drewniane, dzięki czemu znacznie ułatwiają one prace domowe oraz ogrodowe.

Jaki zszywacz kupić?

Zszywacz tapicerski może działać na zszywki lub gwoździe, które mogą być pozbawione łebków. Niektóre modele zszywaczy pozwalają natomiast wbijać sztyfty.

Podstawowe rodzaje zszywaczy:

 • ręczne – tańsze, lekkie i proste w eksploatacji,
 • elektryczne – używane przeważnie przez profesjonalistów. Są one wydajniejsze, ale cięższe i bardziej kosztowne.

Zszywacze tapicerskie RANKING

Zszywacze mogą być również zasilane akumulatorem, w przypadku których bateria wystarczy na dość długo. Zszywacze pneumatyczne mogą obsłużyć około 1500 zszywek w czasie zaledwie 60 sekund.

Producenci dołączają z reguły do urządzenia paczkę zszywek, uniwersalnych i stosunkowo dużych. Ważne, aby w późniejszej eksploatacji kupować zszywki od tego samego producenta, u którego kupiliśmy zszywacz. Typ, rozmiar oraz firma produkująca zszywki mają znaczenie – warto kupować urządzenie i akcesoria do niego w tej samej firmie, aby mieć pewność, że pasują do siebie.

Zszywacze pneumatyczne RANKING

Na rynku dostępne są również zszywacze młotkowe, bardzo dobre do prac budowlanych oraz remontowych, w przypadku których zszycie jest przeprowadzane poprzez silne uderzenie. Wada natomiast to ich niska dokładność, natomiast jak na modele ręczne są stosunkowo szybkie.

Ile kosztuje dobry zszywacz tapicerski? Dobrej jakości i przyzwoitej klasy zszywacz tapicerski kosztuje przynajmniej 300 złotych. Warto kupić model pakowany w specjalną kaburę do jego przechowywania. Wymogiem polskiego prawa jest, aby urządzenie posiadało instrukcję obsługi w języku polskim.

Zszywacze RANKING

Ogrodowe zapytania:

 • jaki zszywacz tapicerski kupić
 • zszywacz tapicerski do czego
 • zszywacz tapicerski jaki kupić
 • zszywacz tapicerski opinie jaki kupić

3 opinie o “Zszywacz

 1. Nie wiem komu miałoby się takie coś przydać? W sensie, jasne znajdą się takie osoby ale nie powiedziałbym, że zszywacz to rzecz niezbędna w domu z ogrodem. Wydaje mi się, że ludzie przesadzają i chcą mieć wszystko pod ręką „na wszelkie wypadek”. Kończy się to zwykle tak, że wydają masę pieniędzy, a sprzęt nieużywany leży w szufladzie. Nie lepiej zainwestować w urządzenia naprawdę przydatne jak np. wiertarka?

  Reply
 2. Do ogrodu faktycznie nie jest to potrzebny sprzęt, ale gdy ktoś jak na przykład ja zajmuje się renowacją mebli, jest to sprzęt niezbędny! Posiadam zarówno zszywacz ręczny jak i elektryczny. wszystko zależy jak mebel tapiceruje. Do mała pufy wystarczy ręczny, do obicia kanapy czy fotela używam już elektrycznej. Robota idzie szybciej i efekt równie ładny.

  Reply
 3. Faktycznie, gdy człowiek zajmuję się tapicerowaniem na własną rękę, zszywacz wydaję się niezbędny. Bo jak inaczej to zrobić? Często oglądam Szelągowską i ona również zazwyczaj używa zszywacza to tapicerowania, jak na przykład robi zagłówki pikowane do łóżka. w sklepach takie zagłówki są bardzo drogie, a samemu możemy zrobić równie ładne.

  Reply

Twoja opinia