Urządzamy świąteczny ogród – oto nasze propozycje

Chcąc zadbać o świąteczną atmosferę, często decydujemy się na różnego rodzaju dekoracje, które rozstawiamy po całym domu. Na drzwiach wejściowych może pojawić się wieniec, na półkach wazony wypełnione gałązkami i lampkami, a na stole miski pełne orzechów i pomarańczy. Wszystko to ma wprowadzić świąteczny klimat, który będzie towarzyszył każdemu z domowników mimo codziennego zabiegania. Jednak sama aranżacja wnętrz to nie wszystko. Jeśli masz ogród, warto zadbać również o niego!


Czasami nie potrzeba wiele

Jeśli masz już wszystko, aby udekorować salon, jadalnię czy sypialnię na świąteczne dni, to warto pomyśleć również o przestrzeni wokół domu. Ogród też może zostać przyozdobiony, a to sprawi, że cały Twój dom będzie się prezentował przytulnie i spójnie. Wbrew pozorom wcale nie potrzeba wiele, aby stworzyć świąteczny ogród.

Jeśli masz w nim drzewka, niekoniecznie muszą to być iglaki, możesz powiesić na nich lampki. Bardzo dobrze sprawdzą się tradycyjne girlandy świetlne, które samodzielnie będziesz musiał opleść wokół pnia czy gałązek, ale możesz też wybrać lampki w formie siatki – wystarczy jedynie nałożyć je od góry na drzewko, dzięki czemu idealnie je okryją. Oczywiście wybierając takie oświetlenie, musisz się upewnić, że wybierasz lampki, które będą przeznaczone do użytkowania na zewnątrz.


Szukasz czegoś oryginalnego?

Same lampki rozwieszone na drzewkach, na dachu albo nad drzwiami to dla Ciebie za mało? Śmiało, możesz wykorzystać duże lampiony, do których włożysz świeczki albo światełka, i które ustawisz po obydwóch stronach drzwi wejściowych. Obok nich możesz ustawić również figurki świąteczne. Mogą być one ceramiczne lub wykonane z lampek, które wieczorem będą rozświetlały ogród. Dodatkowo takie figurki są tworzone w różnych rozmiarach, a więc idealnie będziesz mógł je dobrać do powierzchni, którą dysponujesz.

Wśród figurek znajdziesz te przedstawiające renifery, ulubieńca dzieci – czyli Mikołaja, choinkę, ale również takie, ukazujące Świętą Rodzinę. Możesz zdecydować się na jedną figurkę, albo wybrać cały zestaw. Wszystko będzie zależało od wielkości Twojego ogrodu i tego, co ostatecznie chcesz w nim zaprezentować.


Nie masz ogrodu?

Jeśli nie masz ogrodu, a podobają Ci się dekoracje świąteczne, które są do niego proponowane – to nic straconego. Na balkonie również możesz zamocować światełka, chociażby przymocowując je do balustrady. Świąteczne figurki oferowane są w różnych wielkościach, a więc nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem takiej świetlnej dekoracji, która zmieści się na Twoim balkonie.

Możesz też rozważyć dekoracje, które mocowane są do balustrady. Świecący wieczorem bałwanek, renifer czy Mikołaj mogą być ciekawym rozwiązaniem. Zwłaszcza że proponowane są one najczęściej tworzone w jednej barwie światła albo kolorowe. Z łatwością będziesz mógł dopasować poszczególne elementy, tak aby całość była spójna i delikatna.

————–

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Leżak ogrodowy do 2000 zł [Ranking]. Jaki najlepszy?

wt. paź 31 , 2023
Prezentujemy nasze aktualizowane każdego dnia zestawienia z ogrodowymi leżakami do […]

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.