Nasiona ogórków. Gdzie kupić? Kiedy siejemy ogórki?

Ogórek to roślina powszechnie wykorzystywana w kuchni na całym świecie. Krzew ma pnące pędy, sercowate liście i żółte kwiaty, a owoce są zwykle walcowate lub wydłużone, zielone (choć istnieją także odmiany żółte i białe), o chrupiącej konsystencji i soczystym miąższu. Ogórki mogą być spożywane na surowo (sałatki, soki warzywne), jak i być przygotowywane na różne sposoby (np. marynowane, kiszone, konserwowe).

Warzywa te są bogate w wodę, co czyni je orzeźwiającym i zdrowym dodatkiem do diety. Ogórek jest warzywem o niskiej zawartości kalorii, za to bogatym w witaminy (wit. C, K, A, B), minerały (m.in. magnez, potas, żelazo, fosfor) oraz przeciwutleniacze. Ogórki są warzywami jednorocznymi, co oznacza, że ​​nowe nasiona muszą być sadzone co roku.

[TOP15] Polecane Nasiona ogórków [Ranking lipiec 2024]

Pokazujemy, jakie nasiona ogórków były najchętniej wybierane przez Użytkowników.

1 ★  Nasiona ogórek telegraph improved marki Verve

Nasiona ogórek telegraph improved marki Verve Najniższa Cena Online

Nasiona ogórek telegraph improved marki Verve - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  Verve
 • Pełna nazwa nasion:  Nasiona ogórek telegraph improved marki Verve
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Nasiona ogórek Telegraph Improved Verve świetnie sprawdzą się w Twoim ogródku albo na działce. Dzięki nasionom będziesz mógł radować się warzywami wolnymi od chemikaliów i nienaturalnych nawozów. Ogórki są bogate w niemało składników odżywczych i znane są ze swej niskiej kaloryczności. Są idealnym dodatkiem do sałatek. W asortymencie sklepów Castorama odszukasz spory dobór nasion. Wspierajmy bioróżnorodność - Uprawa warzyw i owoców w domu może pomóc w ograniczeniu wpływu produkcji żywności na środowisko. Więcej informacji na stronie www.castorama.pl/green-star Nasiona ogórek Telegraph Improved Verve nadają się do samodzielnej uprawy i stanowią znakomite uzupełnienie Twojego warzywnika. Roślina znana jest na ogół z powodu doskonałych walorów smakowych, a także wysokiej zawartości soli mineralnych i witamin. Nasiona ogórek Telegraph Improved są nieskomplikowane w hodowli. Ogórki tej odmiany posiadają sporo możliwości użycia w kuchni. Mogą być spożywane na minimalistycznie lub po obróbce termicznej. Rewelacyjnie nadają się do przyrządzania różnorakich przetworów. Przed wysianiem ogórków warto zadbać o optymalnie nawilżoną, a także napowietrzoną glebę. Później nasiona wymagają jedynie regularnego podlewania. Pamiętaj o ewentualnym usuwaniu chwastów, które utrudniają im wzrost. W naszej ofercie znajdziesz też nasiona innych warzyw i skompletujesz rośliny potrzebne na Twoją działkę.

2 ★  Nasiona ogórek polan f1 marki Verve

Nasiona ogórek polan f1 marki Verve Najniższa Cena Online

Nasiona ogórek polan f1 marki Verve - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  Verve
 • Pełna nazwa nasion:  Nasiona ogórek polan f1 marki Verve
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Nasiona ogórek Polan Verve dedykowane są do zasadzenia w gruncie. Odmiana tego ogórka jest uniwersalna. Z wyhodowanych plonów będziesz mógł przygotowywać sporo smacznych potraw i przetworów na zimę. Warzywo nie wymaga wykorzystywania drogich i specjalistycznych środków ochronnych. W ofercie sklepów Castorama wynajdziesz duży dobór nasion, które pomogą Ci stworzyć Twój własny warzywnik. Wspierajmy bioróżnorodność - Uprawa warzyw i owoców w domu może pomóc w ograniczeniu wpływu produkcji żywności na środowisko. Więcej informacji na stronie www.castorama.pl/green-star Nasiona ogórek Polan Verve idealnie przyjmą się w Twoim przydomowym ogródku. Pielęgnacja ogórków nie należy do nieprzystępnych czynności. Do stosownego wzrostu potrzebują jedynie regularnego podlewania i pielenia chwastów. W przypadku ogórków najlepiej sprawdza się stanowisko słoneczne i osłonięte od wiatru. Takie warunki są dla nich wyśmienite do wzrostu. Nasiona ogórek Polan Verve rosną najszybciej w ziemi, która jest bogata w elementy odżywcze i ma obojętny odczyn. Wyhodowane poprzez Ciebie ogórki będą pysznym dodatkiem do wielu potraw. Możesz z nich też wykonać smaczne sałatki lub użyć do przygotowania przetworów na zimę. Ogórek jest warzywem zawierającym mnóstwo witamin. W naszej ofercie wyszukasz także inne nasiona warzyw, które wzbogacą Twój warzywnik.

3 ★  Nasiona ogórek Iwa Verve

Nasiona ogórek Iwa Verve Najniższa Cena Online

Nasiona ogórek Iwa Verve - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  Verve
 • Pełna nazwa nasion:  Nasiona ogórek Iwa Verve
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Nasiona ogórek Baby F1 Verve to towar, dzięki któremu będziesz mógł stworzyć swój własny ogródek warzywny. W opakowaniu znajdują się nasiona gotowe do wysiewu. Dzięki nim w szybki sposób zapoczątkujesz przydomową uprawę. Nasz asortyment obejmuje nad wyraz pokaźny dobór roślin dekoracyjnych oraz jadalnych. Z ich uprawą poradzi sobie choćby początkujący ogrodnik. Wspierajmy bioróżnorodność - Uprawa warzyw i owoców w domu może pomóc w ograniczeniu wpływu produkcji żywności na środowisko. Więcej danych na stronie www.castorama.pl/green-star Nasiona ogórek Baby F1 Verve są szczególnie korzystnym sposobem na rozpoczęcie przydomowej uprawy jadalnych roślin. Nasiona są gotowe do wykorzystania. Możesz zasiać je w gruncie na polu uprawnym lub w przydomowym ogródku. Ta odmiana ogórka wyrasta w dodatku w skrzynkach balkonowych. Nie jest wymagająca. Potrzebuje jedynie dobrego nawodniania gleby. Nasiona ogórek Baby F1 Verve posłużą Ci do hodowli rośliny, która prędko owocuje. Dzięki nim uzyskasz bardzo duże plony. Będziesz miał przy tym pewność, iż rośliny są hodowane na wybranym poprzez Ciebie nawozie. Jeśli chcesz, żeby Twoja uprawa była wydajniejsza, zadbaj o przewiewną glebę. W naszej ofercie odnajdziesz wszystkie nasiona, których Ci potrzeba do stworzenia kompleksowego ogródka warzywnego.

4 ★  Nasiona ogórek Piko F1 Verve (3663602515814)

Nasiona ogórek Piko F1 Verve (3663602515814) Najniższa Cena Online

Nasiona ogórek Piko F1 Verve (3663602515814) - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  Verve
 • Pełna nazwa nasion:  Nasiona ogórek Piko F1 Verve (3663602515814)
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Nasiona ogórek Verve wyhodujesz samodzielnie w swym ogrodzie. Dzięki czemu będziesz mieć pewność, iż warzywa wypielęgnowane przez Ciebie są zdrowe, a także bogate w witaminy i minerały. Ogórek ma dużo zastosowań. Perfekcyjnie smakuje w najróżniejszych sałatkach. Przygotujesz z niego także sporo przetworów na zimę. W ofercie sklepów Castorama wynajdziesz znaczny dobór nasion różnorodnych warzyw i owoców. Wspierajmy bioróżnorodność - Uprawa warzyw i owoców w domu może pomóc w ograniczeniu wpływu produkcji żywności na środowisko. Więcej danych na stronie www.castorama.pl/green-star Nasiona ogórek Verve wyhodujesz w swym warzywniku. Własna uprawa da Ci pewność, iż pielęgnowane przez Ciebie warzywa są ekologiczne i pozbawione zgubnych substancji chemicznych. Nasiona ogórek Verve pozwalają wyhodować warzywo, które ma spore zastosowanie w kuchni. Ogórki będziesz mógł przyrządzić na mnóstwo sposobów. Nadają się jednocześnie do spożycia na minimalistycznie, jak i po obróbce termicznej. Nieprzeciętnie smakują przyrządzone w formie przetworów. Przed zasadzeniem nasion warto sprawdzić, czy gleba jest przewiewna i nawilżona. Umożliwi to ogórkom szybszy wzrost. W asortymencie sklepów Castorama wyszukasz także nasiona innych warzyw i owoców. Bez dwóch zdań wśród bogatej oferty będziesz mógł wybrać rośliny stosowne do swego ogrodu!

5 ★  Nasiona ogórek korniszon Wisconsin SMR 5 Verve (3663602515906)

Nasiona ogórek korniszon Wisconsin SMR 5 Verve (3663602515906) Najniższa Cena Online

Nasiona ogórek korniszon Wisconsin SMR 5 Verve (3663602515906) - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  Verve
 • Pełna nazwa nasion:  Nasiona ogórek korniszon Wisconsin SMR 5 Verve (3663602515906)
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Nasiona ogórek korniszon Wisconsin Verve pozwolą Ci cieszyć się smacznymi i zdrowymi ogórkami. Wyśmienicie pasuje do wysiewu w przydomowym ogródku. Opakowanie gromadzi wystarczającą liczba nasion do uzyskania sporych plonów na niewielkim terenie uprawnym. Skorzystaj z naszej oferty i wybierz inne warzywa albo zioła do zasiania w Twoim ogrodzie. Wspierajmy bioróżnorodność - Uprawa warzyw i owoców w domu może pomóc w ograniczeniu wpływu produkcji żywności na środowisko. Więcej danych na stronie www.castorama.pl/green-star Nasiona ogórek korniszon Wisconsin Verve możesz zasiać w przydomowym ogrodzie lub zastosować do uprawy rolnej na sporej powierzchni. Dzięki nim zyskasz wyjątkowo smaczny produkt spożywczy. Ogórki mogą stać się dodatkiem do wielu posiłków lub posłużyć do stworzenia przetworów. Nasiona ogórek korniszon Wisconsin Verve to towar gotowy do , a także przystępny do posiania. Wilgotna gleba jest najważniejszym warunkiem uzyskania sporych upraw. Opakowanie produktu z kolekcji Wisconsin SMR 58 zawiera również etykietę z nazwą rośliny. Dzięki niej oznaczysz poszczególne obszary upraw w swoim ogrodzie. Nasza oferta obejmuje nie tylko duży wybór nasion warzyw jadalnych. Wyszukasz w niej również niemało różnorodnych ziół i przypraw, które możesz hodować w warunkach przydomowych.

6 ★  Nasiona bio ogórek marketmore marki Verve

Nasiona bio ogórek marketmore marki Verve Najniższa Cena Online

Nasiona bio ogórek marketmore marki Verve - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  Verve
 • Pełna nazwa nasion:  Nasiona bio ogórek marketmore marki Verve
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Wspierajmy bioróżnorodność - Uprawa warzyw i owoców w domu może pomóc w ograniczeniu wpływu produkcji żywności na środowisko. Więcej informacji na stronie www.castorama.pl/green-star

7 ★  Verve Nasiona ogórek korniszon f1

Verve Nasiona ogórek korniszon f1 Najniższa Cena Online

Verve Nasiona ogórek korniszon f1 - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  Verve
 • Pełna nazwa nasion:  Verve Nasiona ogórek korniszon f1
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Ogródki z własnego ogrodu to wyśmienity sposób na wzbogacenie powszednich posiłków. Już dzisiaj możesz mieć je wyciągnięcie Twojej ręki. Zaopatrz się w nasiona ogórek korniszon Odys Verve, które nadają się do przydomowych ogródków. Przeróżne odmiany ogórków oraz inne warzywa wynajdziesz w naszej ofercie. Skomponuj własny komplet produktów spożywczych z domowych upraw. Wspierajmy bioróżnorodność - Uprawa warzyw i owoców w domu może pomóc w ograniczeniu wpływu produkcji żywności na środowisko. Więcej informacji na stronie www.castorama.pl/green-star Nasiona ogórek korniszon Odys Verve to odmiana, której siew przypada zwykle na maj. Z tego powodu, gdy nadchodzi wiosna, zaopatrz się w ten produkt. Wystarczy przygotować glebę i zasiać w niej nasiona z torebki, a już po kilku miesiącach otrzymasz pierwsze owoce swej pracy. Sam siew zajmie Ci zaledwie chwilę. Nasiona ogórek korniszon Odys Verve są gotowe do wykorzystania. Wilgotna gleba jest tym, o czym powinieneś pamiętać w czasie hodowli rośliny. Dzięki regularnemu nawilżaniu, otrzymasz pokaźne plony. Ta odmiana ogórka z serii Odys F1 stanie na wysokości zadania nie tylko w przydomowym ogródku. Możesz ją na dodatek siać w rozległych gospodarstwach rolnych. Zyskasz towar, z którego będziesz mógł przygotować także przetwory. Nasza kompleksowa oferta nasion pozwoli Ci na stworzenie urozmaiconego ogrodu warzywnego i ziołowego.

8 ★  Nasiona ogórek śremski F1 Verve seed

Nasiona ogórek śremski F1 Verve seed Najniższa Cena Online

Nasiona ogórek śremski F1 Verve seed - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  Verve
 • Pełna nazwa nasion:  Nasiona ogórek śremski F1 Verve seed
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Nasiona ogórek śremski F1 Verve pozwolą Ci wyhodować odmianę ogórka, która smakuje wyśmienicie na surowo, jak po całkowitym ukiszeniu. Uprawa ogórka jest nad wyraz prosta. Roślina wymaga jedynie regularnego nawadniania. Przed zasianiem warto zadbać także o napowietrzenie gleby. Dzięki temu nasiona szybciej się przyjmą i wykiełkują. Zobacz też inne nasiona przystępne w sklepach Castorama! Wspierajmy bioróżnorodność - Uprawa warzyw i owoców w domu może pomóc w ograniczeniu wpływu produkcji żywności na środowisko. Więcej informacji na stronie www.castorama.pl/green-star Nasiona ogórek śremski F1 Verve seed pozwolą Ci wyhodować warzywo, które znajduje szereg kulinarnych zastosowań. Wykorzystasz je do przygotowania surówek, sałatek, a także kanapek. Ogórek śremski posłuży Ci także do przyrządzania smacznych przetworów na zimę. Nasiona ogórek śremski F1 Verve to odmiana, która rewelacyjnie nadaje się do kwaszenia. Okres siewny przypada na maj. Natomiast na zbiory możesz liczyć od lipca do października. By ogórki ekspresowo rosły, musisz utrzymywać glebę w wilgoci. Nie dopuść także do rozwoju chwastów. W sytuacji tej rośliny nie musisz stosować skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, które wykraczają poza charakterystyczne prace ogrodnicze. W ofercie sklepów Castorama przystępny jest ponadto obszerny asortyment innych nasion warzyw.Polecane nasiona kwiatów, warzyw, roślin itp. [TOP8 lipiec 2024]

Polecamy również zestawienie z nasionami ogórków.Jak i kiedy siać ogórki?

Ogórki potrzebują dobrze nasłonecznionego, ciepłego i wilgotnego środowiska do prawidłowego rozwoju, dlatego zwykle są sadzone na wiosnę, gdy temperatura gleby wzrasta i nie ma już ryzyka przymrozków.

Najlepszy termin na wysiew to między 15 maja a 7 czerwca. Przed wysiewaniem warto przygotować nasiona, mocząc je przez kilka godzin w wodzie. Nasiona ogórków powinny być zazwyczaj umieszczone w ziemi na głębokości około 1-2 cm, w każdym dołku maksymalnie po 3 nasiona. Pomiędzy dołkami należy zachować odstęp ok. 10-15cm.


Krótkie FAQ o nasionach ogórków

1# Gdzie szukać opinii na temat nasion ogórka?

Propozycje z nasionami ogórków odświeżamy każdego dnia, wraz opisem oraz opiniami Użytkowników.

2# Jakie nasiona ogórków są najlepsze? Które wybrać?

Poszukując dobrych nasion ogórka warto zapoznać się z powyższymi zestawieniami, tworzonymi na bazie zainteresowań, opinii oraz doświadczeń kupujących.

3# Jak siejemy ogórki?

Zachęcamy również do zapoznania się ze sposobem wysiewania nasion ogórka oraz rekomendowanymi terminami siewu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Nasiona rzodkiewki. Gdzie kupić? Kiedy siejemy rzodkiewkę?

sob. lut 3 , 2024
[TOP15] Polecane Nasiona rzodkiewki [Ranking ] Pokazujemy, jakie nasiona rzodkwi […]

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.