Nasiona cebuli. Gdzie kupić? Kiedy siejemy cebulę?

Cebula to warzywo o charakterystycznym kształcie, składające się z bulwy pokrytej cienką, papierową łuską. Jest jednym z najbardziej popularnych i wszechstronnych warzyw wykorzystywanym w kuchni na całym świecie w celu dodania potrawom bogatego smaku i aromatu.

Cebula występuje w różnych odmianach, które mogą się różnić wielkością, kształtem i kolorem. Bulwy mogą być małe, średnie lub duże o okrągłym, spłaszczonym lub wydłużonym kształcie. Kolor uprawianej odmiany wpływa na jej smak – cebula czerwona i fioletowa są zazwyczaj bardziej delikatne w smaku niż odmiana biała i żółta.

Warzywo zawiera wiele cennych składników odżywczych, w tym witaminy (takie jak witamina C i witaminy z grupy B), minerały (takie jak potas, fosfor i magnez) oraz przeciwutleniacze. Ma także właściwości zdrowotne, przez swoje przeciwzapalne i przeciwbakteryjne działanie.

[TOP15] Polecane Nasiona cebuli [Ranking maj 2024]

Pokazujemy, jakie nasiona cebuli były najchętniej wybierane przez Kupujących.

1 ★  W. legutko - nasiona cebula sochaczewska - żółta 5 g

W. legutko - nasiona cebula sochaczewska - żółta 5 g Najniższa Cena Online

W. legutko - nasiona cebula sochaczewska - żółta 5 g - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  W. legutko - nasiona
 • Pełna nazwa nasion:  W. legutko - nasiona cebula sochaczewska - żółta 5 g
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Odmiana późna, wspaniale przechowująca się. Cebule kuliste o ciemnosłomkowej, prawidłowo przylegającej łusce. Miąższ biały o łagodnym smaku.

2 ★  Nasiona bio cebula white lisbon marki Verve

Nasiona bio cebula white lisbon marki Verve Najniższa Cena Online

Nasiona bio cebula white lisbon marki Verve - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  Verve
 • Pełna nazwa nasion:  Nasiona bio cebula white lisbon marki Verve
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Wspierajmy bioróżnorodność - Rośliny ogrodowe wspierają dziką przyrodę w ogrodzie. Więcej informacji na stronie www.castorama.pl/green-star

3 ★  Nasiona cebula Zebrune Verve (3663602516408)

Nasiona cebula Zebrune Verve (3663602516408) Najniższa Cena Online

Nasiona cebula Zebrune Verve (3663602516408) - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  Verve
 • Pełna nazwa nasion:  Nasiona cebula Zebrune Verve (3663602516408)
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Nasiona cebula Zebrune Verve to idealna alternatywa dla tradycyjnej odmiany. Dojrzałe warzywo podkreśla się delikatniejszym smakiem i mniejszymi bulwami, które rosną w pęczkach. Możesz uprawiać ją w gruncie rolnym lub przydomowym ogrodzie. Jest nieskomplikowana w hodowli i daje obfite plony. Zajrzyj do naszej oferty i wzbogać swoją działkę o ulubione nasiona warzyw firmy Verve. Wspierajmy bioróżnorodność - Uprawa warzyw i owoców w domu może pomóc w ograniczeniu wpływu produkcji żywności na środowisko. Więcej informacji na stronie www.castorama.pl/green-star Nasiona cebula Zebrune Verve to wczesna odmiana, której okres wysiewu trwa od marca do czerwca. Zbieranie dojrzałych pęków bulw możesz zacząć już w sierpniu i kontynuować do końca września. Żeby plony były szerokie, zadbaj o właściwe warunki podłoża. Gleba powinna być prawidłowo przewiewna, a także stale nawilgocona. Ważne jest także eliminowanie chwastów, które zabierając miejsce, mogłyby zaburzyć wzrost warzywa. Bulwy posiadają lżejszy smak tradycyjna odmiana. W dodatku zawierają dużo składników odżywczych. Będą także interesującym uzupełnieniem Twojej kuchni oraz sprawdzą się w przetworach. W opakowaniu znajdziesz nasiona cebula Zebrune Verve i etykietę rośliny. Dzięki niej dokładnie oznaczysz uprawę i będziesz mieć podstawowe dane pod ręką.

4 ★  Nasiona cebula biała Ailsa Craig Verve

Nasiona cebula biała Ailsa Craig Verve Najniższa Cena Online

Nasiona cebula biała Ailsa Craig Verve - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  Verve
 • Pełna nazwa nasion:  Nasiona cebula biała Ailsa Craig Verve
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Nasiona cebula biała Ailsa Craig Verve to najprostszy sposób na uzyskanie cebuli z własnej hodowli działkowej. Nie musisz być fachowym rolnikiem,cieszyć się zbiorami tego lubianego warzywa. Cebula jest potrzebna w każdej kuchni, dlatego Twoja uprawa dostarczy Ci satysfakcji, a także pewności, iż wyhodowałeś zdrowe i ekologiczne warzywo. Wspierajmy bioróżnorodność - Uprawa warzyw i owoców w domu może pomóc w ograniczeniu wpływu produkcji żywności na środowisko. Więcej informacji na stronie www.castorama.pl/green-star Nasiona cebula biała Ailsa Craig Verve wydadzą to warzywo w przydomowych warunkach. Nasiona możesz wysiewać w ogródku lub na działce już w marcu, a pierwsze plony zgromadzisz w sierpniu. Cebula jest rośliną mało wymagająca i łatwą w uprawie. Podstawą udanych zbiorów jest poprawnie nawilżona i przewiewna gleba. Cebula ze swoim silnym smakiem i zapachem, jest podstawowym warzywem o zastosowaniu kulinarnym. Stanowi element zup oraz doskonały dodatek do smażonych posiłków. Stosuje się ją także w celach leczniczych, jako bazę syropów albo wywarów. Codzienne spożywanie cebuli wzmacnia odporność organizmu. Nasiona cebula biała Ailsa Craig Verve znajdują się w opakowaniu zawierającym 250 sztuk. Dostępna jest też etykieta rośliny.

5 ★  Nasiona cebula biała Stuttgarter Verve

Nasiona cebula biała Stuttgarter Verve Najniższa Cena Online

Nasiona cebula biała Stuttgarter Verve - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  Verve
 • Pełna nazwa nasion:  Nasiona cebula biała Stuttgarter Verve
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Nasiona cebula biała Stuttgarter Verve zasiej w prawidłowo napowietrzonej i przewiewnej ziemi. To warzywo o umiarkowanych wymogich glebowych. Prezentowana odmiana ma spłaszczone cebule o jasnych łuskach i białym miąższu, które charakteryzuje lekko ostry smak. Stuttgarter genialnie smakuje zarówno świeża, jak i przetworzona. Cebula choćby przy długotrwałym przechowywaniu nie traci swej wysokiej jakości. Wspierajmy bioróżnorodność - Uprawa warzyw i owoców w domu może pomóc w ograniczeniu wpływu produkcji żywności na środowisko. Więcej informacji na stronie www.castorama.pl/green-star Nasiona cebula biała Stuttgarter Verve możesz wysiewać od marca do maja. Najkorzystniejsze plony osiągniesz na bogatym w próchnicę podłożu, lessach i madach. Warzywa zgromadzisz na przełomie sierpnia i września. Cebula ma płytki system korzeniowy, poprzez co jest wrażliwa na niedobór wody. Dla poprawnego rozwoju warzywa zadbaj, żeby ziemia była za każdym razem wilgotna, ale nie podmokła. W środku opakowania wynajdziesz etykietę, dzięki której zaznaczysz miejsce wysiewu cebuli. Daje Ci to pewność, iż nie zasadzisz innych warzyw w tym samym miejscu. Nie będziesz także kłopotu z identyfikacją odmiany. Nasiona cebula biała Stuttgarter Verve możesz zasiać bezpośrednio w gruncie, w inspektach lub na paletach wysiewnych. W ofercie znajdziesz także inne odmiany cebuli.

6 ★  Nasiona cebula czerwona Karmen Seed Verve (3663602516187)

Nasiona cebula czerwona Karmen Seed Verve (3663602516187) Najniższa Cena Online

Nasiona cebula czerwona Karmen Seed Verve (3663602516187) - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  Verve
 • Pełna nazwa nasion:  Nasiona cebula czerwona Karmen Seed Verve (3663602516187)
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Nasiona cebula czerwona Karmen Seed Verve to wspaniały patent na domową uprawę cebuli. Czerwona cebula staje się coraz bardziej lubianym warzywem w polskiej kuchni. Ma delikatniejszy smak od cebuli białej i dlatego jest poszukiwanym dodatkiem do sałatek. Nasiona wysiej w marcu, by latem cieszyć się dorodnymi plonami. Wspierajmy bioróżnorodność - Uprawa warzyw i owoców w domu może pomóc w ograniczeniu wpływu produkcji żywności na środowisko. Więcej informacji na stronie www.castorama.pl/green-star Nasiona cebula czerwona Karmen Seed Verve to znakomity sposób na domową uprawę cebuli na działce lub w ogrodzie. Najlepsze rezultaty uzyskasz, wysiewając nasiona już od marca. Wówczas zbiory masz zagwarantowane w sierpniu. Cebula jest warzywem mało wymagającym i łatwym w uprawie, jedynym warunkiem jest właściwa wilgotność, a także przewiewność gleby. Czerwona cebula znamionuje się błyskotliwym fioletowo-bordowym kolorem i jest delikatniejsza w smaku niżeli biała cebula. Z tego powodu jest używana jako dodatek do sałatek. Walorami kulinarnymi cebuli jest jej intensywny smak oraz zapach, co sprawia, że jest ona poszukiwanym dodatkiem do potraw. Czerwoną cebulę możesz wykorzystać w kuchni śródziemnomorskiej. Nasiona cebula czerwona Karmen Seed Verve zakupisz w opakowaniu po 250 sztuk z etykietą rośliny.

7 ★  Nasiona cebula siedmiolatka red toga marki Verve

Nasiona cebula siedmiolatka red toga marki Verve Najniższa Cena Online

Nasiona cebula siedmiolatka red toga marki Verve - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  Verve
 • Pełna nazwa nasion:  Nasiona cebula siedmiolatka red toga marki Verve
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Nasiona cebula siedmiolatka Red Toga Verve to czerwona odmiana o lżejszym i delikatnym smaku. Nadaje się do uprawy jednocześnie na szczypior, jak i na pęczki. Bulwa jest znacznie mniejsza w sytuacji klasycznej cebuli i akcentuje się podłużnym kształtem. Opakowanie jest uzupełnione o przydatną podczas pielęgnacji uprawy etykietę. Zajrzyj do oferty i stwórz ogród pełen ulubionych warzyw z firmą Verve. Wspierajmy bioróżnorodność - Uprawa warzyw i owoców w domu może pomóc w ograniczeniu wpływu produkcji żywności na środowisko. Więcej danych na stronie www.castorama.pl/green-star Planujesz urozmaicić swoją uprawę w kilka odmian roślin cebulowych? Nasiona cebula siedmiolatka Red Toga Verve znakomicie sprawdzą się w uprawie rolnej i ogrodowej. Możesz je także posadzić w mniejszych pojemnikach i przetrzymywać na balkonie. Ten wariant pasuje równocześnie w hodowli na pęczki, jak i na szczypior. Część cebulowa jest podłużna i nieco delikatniejsza w smaku. Termin wysiewu to okres marzec-lipiec. Z kolei zbiór polonów trwa od maja aż do września. Do korzystnego wzrostu nasiona cebula siedmiolatka Red Toga Verve potrzebują gleby oczyszczonej z chwastów. Ważna jest także systematyczna pielęgnacja, by nie dopuścić do ich rozwoju. Zadbaj dodatkowo o stałe nawilżenie podłoża, dzięki temu cebula będzie mogła regularnie pobierać wodę.

8 ★  Verve Nasiona cebula white lisbon (3663602516422)

Verve Nasiona cebula white lisbon (3663602516422) Najniższa Cena Online

Verve Nasiona cebula white lisbon (3663602516422) - charakterystyka produktu

O produkcie - rozwiń / zwiń
 • Producent nasion:  Verve
 • Pełna nazwa nasion:  Verve Nasiona cebula white lisbon (3663602516422)
 • Segment ogrodowy: Nasiona roślin ogrodowych, warzyw, owoców, drzewek itp.
 • Ilość ofert:  1
 • Pełny opis nasion:
  Nasiona cebula White Lisbon Verve to odmiana z długim okresem wysiewu i zbioru. Jest nietrudna w uprawie i pasuje do posadzenia w ogrodzie przydomowym, działkowym oraz w gruncie rolnym. W okresie kwitnienia kreuje się jednocześnie smaczny szczypior, jak i podłużna cebulka o delikatnym smaku. Z oferty firmy Verve, którą wynajdziesz w naszym sklepie, wybierz także inne nasiona warzyw do swojego ogródka. Wspierajmy bioróżnorodność - Uprawa warzyw i owoców w domu może pomóc w ograniczeniu wpływu produkcji żywności na środowisko. Więcej danych na stronie www.castorama.pl/green-star Nie ma nic ulepszonego niż własna, aromatyczna uprawa szczypioru. Nasiona cebula White Lisbon Verve są gotowe do wysiewu już od marca do lipca. Natomiast od maja aż do września możesz zbierać plony. Jednocześnie część korzeniowa, czyli cebula, jak i szczypior będą rewelacyjnym dodatkiem do Twoich potraw. Nasiona cebula White Lisbon Verve nadają się do uprawy rolnej, ogrodowej, ale możesz je także wyhodować na balkonie w podłużnych pojemnikach. Żeby plony były obszerne i zdrowe, zachowaj stałą wilgoć podłoża i nie dopuść do przesuszenia albo nadmiernego przelania wodą. Ważne jest także regularne likwidowanie chwastów. W zadbanej glebie roślina osiąga wysokość nawet do trzydziestu centymetrów. Opakowanie uzupełnione jest o uzupełniającą etykietę rośliny.Rekomendowane nasiona kwiatów, warzyw, roślin itp. [Ranking maj 2024]

Polecamy również zestawienie z nasionami cebuli.Jak i kiedy siać cebulę?

Wysiew cebuli zazwyczaj odbywa się na wiosnę, gdy gleba jest już rozgrzana i gotowa na przyjęcie nasion. Najlepszym terminem będzie koniec marca początek kwietnia. Do wykiełkowania roślinie będą potrzebne temperatury powyżej 5°C. Przed siewem nasiona powinno się odpowiednio zaprawić.

Nasiona należy umieszczać w rzędach rozmieszczonych co 20–30 cm, w dołkach o głębokości 2 cm i przysypać ziemią. Na koniec podlać mocno wodą. Chcąc przyspieszyć zbiór plonów o kilka tygodni można pokusić się o uprawę cebuli z rozsady. Rozsadę można przygotować już na początku marca a po 2 miesiącach będzie można wysadzić rozsadę do ogrodu.

Jeśli zdecydujesz się na sadzenie cebuli dymki wybierając gotowe cebulki, można przeprowadzić proces sadzenia już w kwietniu. Cebulki umieszcza się w ziemi na takiej głębokości, aby ich wierzchołki wystawały nad powierzchnię podłoża. Ziemię należy dobrze ugnieść, aby mogły się szybko zakorzenić.


Krótkie FAQ o nasionach cebuli

1# Gdzie szukać opinii na temat nasion cebuli?

Propozycje z nasionami cebuli odświeżamy każdego dnia, wraz opisem oraz opiniami Userów.

2# Jakie nasiona cebuli są najlepsze? Które wybrać?

Poszukując dobrych nasion cebuli warto zapoznać się z powyższymi zestawieniami, tworzonymi na bazie zainteresowań, opinii oraz doświadczeń kupujących.

3# Jak siejemy cebulę?

Zachęcamy również do zapoznania się ze sposobem wysiewania nasion cebuli oraz rekomendowanymi terminami siewu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Basen ogrodowy Vente-Unique.pl [Ranking]. Jaki najlepszy?

sob. lut 3 , 2024
Prezentujemy nasze aktualizowane każdego dnia zestawienia z ogrodowymi basenami Vente-Unique.pl. […]

Inne poradniki i rankingi sprzętu oraz mebli ogrodowych

CodoOgrodu.net 2023

Serwis poświęcony tematyce ogrodowej. Charakterystyka przydatnych narzędzi oraz akcesoriów, a także rankingi produktów.