Odkurzacze ogrodowe do liści

Odkurzacze ogrodowe zwykle zostają uruchomione dopiero jesienią, kiedy drzewa opadają z liści i zalegają na naszych podwórkach. Wygląda to z pewnością nieestetycznie. Korzystając z takiego urządzenie, możemy znacznie szybciej uprzątnąć i uporządkować ogród, zajmie nam to zdecydowanie mniej czasu niż stosując tradycyjne metody pracy.

Wygoda odkurzacza do liści

Z pomocą dmuchawy do liści możesz z powodzeniem uprzątnąć liście i gałązki, pozbyć się kurzu oraz brudu czy ściętej trawy zalegającej w trudno dostępnych miejscach. Takie urządzenie okaże się wysoce pomocne, jeśli dbasz o sporą powierzchnię ogrodową. Stosując tradycyjne metody, uprzątniecie sporego kawałka podwórka może zająć kilka godzin, z odkurzaczem uporasz się z bałaganem trzy razy szybciej. Czyszczenie takich powierzchni jak taras czy wybrukowane dróżki stanie się zdecydowanie się dużo dokładniejsze. Sprężonym powietrzem łatwiej dostać się do trudno dostępnych miejsc takich jak fugi czy kąty.

Odkurzacze do liści RANKING

Zestawienie najpopularniejszych odkurzaczy ogrodowych do liści – ranking stworzony na podstawie serwisu Nokaut.pl:

Zobaczmy, jakie to łatwe

Czym się kierować przy wyborze dmuchawy do liści?

Jednak aby odkurzacz ogrodowy spełniał nasze oczekiwania, należy przejrzeć jego podstawowe parametry i funkcje oraz określić, co jest dla nas najistotniejsze.

Zdecydowanie najważniejszym parametrem jest moc z jaką zostaje wydmuchnięte powietrze na zewnątrz. Jeśli chcemy ograniczyć się do sprzątania liści, nie musi być ona duża, ale jeśli zależy nam na dokładności i możliwości dotarcia do każdej szczeliny naszego ogrodu, warto zaopatrzyć się w coś o większej sile. Większą mocą charakteryzują się odkurzacze spalinowe, jednak do mniejszych ogrodów powinny w zupełności wystarczyć dmuchawy elektryczne.

Przy odkurzaczach spalinowych nie musimy się martwić o zasilanie, pozostaje nam jedynie uzupełniać paliwo. Są one mniej ekologiczne ze względu na emitowane spaliny, ponadto są nieco cięższe. Odkurzacze elektryczne są natomiast idealne na mniejsze powierzchnie, gdyż w przypadku większych ogrodów poprawianie co rusz kabla może być uciążliwe.

Dmuchawa do liści pozwala w szybki i wygodny sposób uporać się z bałaganem na naszym ogródku. Odkurzacz ogrodowy to oszczędność czasu i energii, warto jednak poszukać czegoś pod kątem naszych indywidualnych predyspozycji.
Dmuchawa do liści pozwala w szybki i wygodny sposób uporać się z bałaganem na naszym ogródku. Odkurzacz ogrodowy to oszczędność czasu i energii, warto jednak poszukać czegoś pod kątem naszych indywidualnych predyspozycji.
Istotna jest również waga. Urządzenie trzymamy cały czas w rękach, zatem podczas długiej pracy nawet jeden kilogram potrafi zrobić ogromną różnicę i skutecznie utrudnić naszą pracę.

Warto także zwrócić uwagę na funkcjonalność. Często do odkurzaczy zostaje dołączony jest worek na liście, do którego zbierane są odpady (funkcja ta dostępna jest tylko w odkurzaczach, które także zasysają zbierany materiał). Możemy również zaopatrzyć się w model z rozdrabniaczem, dzięki któremu zebrane odpadki będą zajmowały zdecydowanie mniej miejsca.

Dobrze jest zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Siła z jaką powietrze jest wydmuchiwane czy zasysane jest ogromna, dobrze zatem będzie, jeśli nasze urządzenie zostanie zaopatrzone w dodatkowy guzik bezpieczeństwa. Pozwoli nam to zapobiec nieoczekiwanemu włączeniu się odkurzacza.

Zaopatrując się w takie urządzenie, oszczędzamy swój cenny czas, praca staje się o wiele przyjemniejsza, a przede wszystkim wydajniejsza. Każdy kto choć raz zaznał tej wygody, nie będzie mógł się bez niej obejść w przyszłości.

Przy porządkowaniu ogrodu z liści, resztek trawy oraz patyków warto wybierać dni, w których nie dokucza nam wiatr. Przy mocno wietrznej pogodzie nasze wysiłki mogą niestety spełznąć na niczym, a suche liście zamiast w jednym miejscu, będą wirowały po całym naszym ogrodzie.

Ze względu na duży hałas emitowany przez odkurzacz do liści warto zaopatrzyć się w nausznice ochronne. Dmuchawa ponadto sprawdza się świetnie przy suchych liściach, przy dużej wilgoci dobrym rozwiązaniem jest poczekać, aż nieco podeschną.

Oferty i ranking odkurzaczy ogrodowych

Zestawienie uwzględnia odkurzaczy ogrodowych, które posiadają największą ilość ofert. Dane pochodzą z serwisu Nokaut.pl. Warto zapoznać się również z opiniami internautów.

3 opinie o “Odkurzacze ogrodowe do liści

  1. Bardzo fajna rzecz ale dopiero w sytuacji gdy mamy ogród z dużą ilością drzew lub wokół nas sąsiedzi mają dużą ilość drzew. W innym wypadku takie rozwiązanie się nie sprawdzi. Odkurzacze ogrodowe do liści są też bardzo głośne, trzeba brać to pod uwagę bo niekiedy zdarza się, że nasi sąsiedzi okazują się niezbyt tolerancyjni w stosunku do tego typu urządzeń.

    Reply
  2. Chętnie zakupiłbym taką dmuchawę, ale tylko wtedy gdyby miała funkcję ssącą. Głupotą dla mnie jest tylko dmuchanie nie liście, przecież i tak trzeba je zebrać. A z takim doczepionym workiem to po problemie w 10 minut, super sprawa. Jesień już praktycznie jest, więc pozostaje mi tylko wybór sprzętu.

    Reply
  3. Niestety mój sąsiad, którego nie darze sympatią ma taki odkurzacz do liści. Jest to dla mnie gehenna. Nie dosyć, że on oczywiście dmucha liście w moją stronę, to jest na moją działkę i później ja muszę latać z grabkami i zbierać te liście. To ta dmuchawa jest chyba głośniejsza niż jego kosiarka. Nie wiem czy on specjalnie kupuje najgłośniejsze narzędzia ogrodnicze czy co, ale jest to nie do zniesienia.

    Reply

Twoja opinia